18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Trafiła kosa na kamień

Vof • 2013-12-19, 19:57
Firma Electronic Arts została pozwana do sądu przez niezadowolonych inwestorów. Twierdzą oni, że wydawca Battlefield 4 wprowadził ich w błąd, świadomie kłamiąc na temat wysokiej jakości gry, doprowadzając do strat finansowych dla akcjonariuszy. :ok:



Kto by się spodziewał, że Battlefield 4 nie tylko sprowadzi na Electronic Arts gromy ze strony fanów, lecz także doprowadzi korporację przed sąd? Firma prawnicza Robbins Geller Rudman & Dowd LLP wystosowała pozew zbiorowy przeciwko Electronic Arts. Powód? Wprowadzanie w błąd odnośnie jakości gry Battlefield 4.
Głównym zarzutem jest to, że pomimo zapewnień o dobrym stanie produkcji, Battlefield 4 nękają liczne błędy techniczne. Grający doświadczają problemów z połączeniem w trybie wieloosobowym, uruchomieniem płatnej zawartości dodatkowej oraz wielu innych bolączek.

Jednak bezpośrednią przyczyną decyzji o wejściu na drogę sądową bynajmniej nie była troska o graczy, którzy nie mogą w pełni czerpać satysfakcji z zabawy. Pozew powstał w imieniu wszystkich, którzy kupili akcje EA w dniach od 24 lipca do 4 grudnia 2013 – w okresie tym ich wartość spadła o 28%.
Strona pozywająca twierdzi, że czołowi przedstawiciele EA złamali postanowienia Securities Exchange Act z 1934 roku, świadomie wydając fałszywe oświadczenia publiczne co do jakości Battlefield 4, tym samym doprowadzając do sztucznego zawyżenia cen akcji firmy. Innymi słowy, zamiast zachwalać grę pod niebiosa, wydawca powinien był zawczasu ujawnić jej opłakany stan techniczny, przynajmniej przed inwestorami.

Oskarżyciele liczą na odszkodowanie finansowe od EA, mające pokryć straty spowodowane fałszywymi oświadczeniami wydawcy gry studia DICE. W odpowiedzi na zarzuty przedstawiciel EA napisał:

„Wierzymy, że te żądania są bezpodstawne. Zamierzamy zaciekle się bronić, będąc przekonani, że w stosownym czasie sąd odrzuci tę skargę.”

Trzeba przyznać otwarcie, że pod względem technicznym Battlefield 4 zawiódł na całej linii. Jak podawaliśmy niedawno, twórcy zawiesili produkcję kolejnych dodatków do gry do czasu doprowadzenia jej podstawowej wersji do stanu użytkowego. Nie wiadomo, czy sprawa faktycznie skończy się w sądzie, ale sytuacja ta pokazuje, że EA zaczyna tracić grunt pod stopami.

źródło: http://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=82173

Attero132

2013-12-19, 20:09
Przecież jaja z grami EA dzieją się od dobrych kilku lat. Zamiast naprawiać grę wydają coraz to nowe, płatne, gówniane DLC.
Ja nigdy bym nie kupił akcji EA widząc co się dzieje na forach fanowskich.
Nie kupiłem bf4 i się cieszę.

pakicito

2013-12-19, 20:11
jak się robi gry taśmowo i wychodzi ch*jnia, to nawet debili, którzy po obejrzeniu trailera kupują grę, wk***i słaba jakość produktu; wystarczy spojrzeć na nowe nfsy, po shifcie nie mieli pomysłu, to odgrzewają ten sam kotlet co roku, tyle że z inna nazwą

RockyWood

2013-12-19, 21:26
czyli idąc tą drogą... kupuję akcje jakiejś firmy licząc na zysk z ryzykiem STRAT. Ale co tam - firma traci to ją podam do sądu bo jestem fajny :amused:


popie**oliło się im już całkiem pod tymi kopułami ... makabra!!!

teken

2013-12-19, 22:02
A ja tam napie**alam od premiery i nie mam problemów.

dram09

2013-12-19, 22:38
Za wszystko co złe w grach (z pod smyczy EA) winię tylko EA, pazerne na kasę świnię, dorobkiewicze którym ciągle mało i mało tej j***nej mamony robiąc na siłę co tylko się da dla uzyskania ów mamony czy to wypuszczanie gier w 50% wersji finalnej czy wpie**alając absurdalną ilość dlc (nawet jeśli to tylko zmiana j***nego schematu koloru czegoś tam w grze) co zawsze znajdzie się banda oszołomów którzy zawsze to nakupują gdzie normalni ludzie też potem są zmuszeni dokupić żeby pograć np. przez neta bo bez nowej zawartości nic z tym gównem nie zrobią. Ale najgorsze to jest narzucanie swoich chorych koncepcji twórcą co w ogóle nie oddają bazowych zamierzeń lub co gorsza oczekiwań fanów jakiś gatunków/serii itp. Po prostu masakra, mam nadzieję że EA spłaci to co ma na uwięzi i niech zdycha.

plsen

2013-12-20, 00:14
kupiłem bf4 jakiś czas temu, tak źle wydanych dwóch stów to mi się nie udało jeszcze popełnić...

Pluta666

2013-12-20, 00:14
Ja przygodę z bf'em zakończyłem na drugiej części.Jakoś ta filmowa grafika i animację nic a nic mnie nie przyciągają.Porównując cenę tej gry + dlc i premium do np. najnowszego csa, którego można kupić za 30zl to przyjemność z rozgrywki na serwerze ze znajomymi jest taka sama no i morda mi się bardziej cieszy jak parę stówek jest więcej w portfelu. :mrgreen:

Sk8ter

2013-12-20, 01:14
DICE to świetny deweloper i ktokolwiek powie że jest inaczej to go wyśmieje. Winę tutaj ponosi tutaj tylko i wyłącznie EA, które zamiast dać czas ekipie na dokończenie projektu, zmusili ich do wydania go w tym terminie i już. Gdyby dostali parę miesięcy więcej poradzili by sobie z większością błędów, a tak muszą je naprawiać w trakcie. A co do odcinania kuponów to się nie wypowiadam. Ja i tak cały czas gram w Bad Company 2.

Cryo

2013-12-20, 01:16
Ja tam już się przyzwyczaiłem, że EA zawsze coś sp***oli

Ne...........es

2013-12-20, 01:19
JEBAC w dupe te j***ne k***y z EA. nie dosc, ze j***ne zydy wykupowali zajebiste firmy (bullfrog), po zakupie praw wszystkich wyj***li na zbity pysk, to jeszcze sp***olili najlepsze gry swoja zj***na polityka, nie dokonczynmi zbugowanymi grami, i swoimi dodatkami za ktore sie placi prawie tyle samo co za nowa gre ! BF to najgorszy k***a SZMELC jaki gralem. tak sie wk***ilem kiedy zmarnowalem kase na to zj***ne gowno -.- k***a w tym wypadku COD jest lepszy od tego gowna, albo operation flashpoint lub arma. Mam nadzieje ze cala te zj***na firma zbrankrutuje, i ze wszyscy wyladuja na ulicy ! a jak juz jestesmy na temacie, to jebac activision ktory robi to samo co EA i jebac ubisoft za sp***olenie Assassin's creeda.

oczywiscie gadam o bf3, bo jeszcze zanim caly bf3 wyszedl wiedzialem ze to bedzie chlam, ale mialem nadzieje ze sie mylilem

Ra...........py

2013-12-20, 01:28
„Wierzymy, że te żądania są bezpodstawne. Zamierzamy zaciekle się bronić, będąc przekonani, że w stosownym czasie sąd odrzuci tę skargę.” Poważnie ?! Kazali wydać bubla i dalej mają czelność kłamać prosto w twarz że wszystko było ok ? To niech sędzia sobie zainstaluje pierwsze wydanie BFa co na płytkach wyszło pieknie ponumerowanych DVD1,DVD1,DVD1 i spróbuje pograć, powodzenia.

NoPuke

2013-12-20, 01:32
Haha rozwalają mnie komentarze ludzi na temat EA i BF'a ;) nie podoba się to nie kupujcie. W BFy grywam od samego początku, tego nowego też kupiłem co więcej powiem że Premium też sobie do niego dokupić planuję bo najzwyklej w świecie lubię tą serię. Na samym początku miałem jednego (!) crusha w BF4 i po aktualizacji sterowników chodzi beż problemów. Jedyne w tej grze co nieco mnie irytuje to banda dzieciaków płaczących "no clay""no rpg""no sniper" "no m320" i w ogóle najlepiej to "do nas nie strzelaj ty noobie". I jeszcze niemiecki serwery z których "kickują" za to że jest się z Polski, ale w końcu to tylko niemieckie świnie więc nie ma się co dziwić. Także na wasze bolączki w stylu je**ć EA, DICE BF'a i wszystkie gry na których ktoś chce zarabiać ( płacz w stylu "no o rzesz w ryj złodzieje p********e jak tak można w dzisiejszym świece chcieć pieniędzy za swoją pracę, w d**ę j****e brudasy i jeszcze chcą z tego czerpać zyski ot świnie" :P ) mam jedną radę nie kupuj i przestać płakać.

Hrodgar

2013-12-20, 01:34
Total War: Rome 2. Podobne klimaty, ludzie pokupowali pełną grę, a dostali produkt w fazie beta/alfa, dodatkowo okrojoną z podstawowych elementów (krew, najgrywalniejsze frakcje, Sparta, Ateny, Seleucja).

Ogólnie to większość wielkich firm od gier robi w ch*ja konsumentów. Od momentu wprowadzenia polityki DLC kupuje się gry w częściach, dodatkowo czekając na pacze, które poprawią działanie gry, cały proces przypomina kupno "bluzy" do której należy dokupić rękawy, kieszenie, zamek, kaptur, warstwę ocieplającą, oraz jakieś ch*jowe wzorki.

Podsumowując ludzie wydają 200 zł na grę, oraz następne 200-300zł na DLCki, aby mieć pełnoprawną grę, która w pełni działa.

Pomyśleć że taki Gothic 2 był zajebista produkcją, a Noc Kruka nie tylko dodawała nową krainę i misje, oraz przedmioty, ale sprawiał że sama "podstawka" różniła się od gry bez dodatku. Teraz DLC które daje Ci 5 różnych kolorów zbroi, a wszystko za jedyne 20 zł.

Ne...........es

2013-12-20, 01:39
@nopuke ja tobie dam rade, nie podoba ci sie to nie czytaj takich komentarzy ;)