18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Trafiła kosa na kamień

Vof • 2013-12-19, 19:57
Firma Electronic Arts została pozwana do sądu przez niezadowolonych inwestorów. Twierdzą oni, że wydawca Battlefield 4 wprowadził ich w błąd, świadomie kłamiąc na temat wysokiej jakości gry, doprowadzając do strat finansowych dla akcjonariuszy. :ok:



Kto by się spodziewał, że Battlefield 4 nie tylko sprowadzi na Electronic Arts gromy ze strony fanów, lecz także doprowadzi korporację przed sąd? Firma prawnicza Robbins Geller Rudman & Dowd LLP wystosowała pozew zbiorowy przeciwko Electronic Arts. Powód? Wprowadzanie w błąd odnośnie jakości gry Battlefield 4.
Głównym zarzutem jest to, że pomimo zapewnień o dobrym stanie produkcji, Battlefield 4 nękają liczne błędy techniczne. Grający doświadczają problemów z połączeniem w trybie wieloosobowym, uruchomieniem płatnej zawartości dodatkowej oraz wielu innych bolączek.

Jednak bezpośrednią przyczyną decyzji o wejściu na drogę sądową bynajmniej nie była troska o graczy, którzy nie mogą w pełni czerpać satysfakcji z zabawy. Pozew powstał w imieniu wszystkich, którzy kupili akcje EA w dniach od 24 lipca do 4 grudnia 2013 – w okresie tym ich wartość spadła o 28%.
Strona pozywająca twierdzi, że czołowi przedstawiciele EA złamali postanowienia Securities Exchange Act z 1934 roku, świadomie wydając fałszywe oświadczenia publiczne co do jakości Battlefield 4, tym samym doprowadzając do sztucznego zawyżenia cen akcji firmy. Innymi słowy, zamiast zachwalać grę pod niebiosa, wydawca powinien był zawczasu ujawnić jej opłakany stan techniczny, przynajmniej przed inwestorami.

Oskarżyciele liczą na odszkodowanie finansowe od EA, mające pokryć straty spowodowane fałszywymi oświadczeniami wydawcy gry studia DICE. W odpowiedzi na zarzuty przedstawiciel EA napisał:

„Wierzymy, że te żądania są bezpodstawne. Zamierzamy zaciekle się bronić, będąc przekonani, że w stosownym czasie sąd odrzuci tę skargę.”

Trzeba przyznać otwarcie, że pod względem technicznym Battlefield 4 zawiódł na całej linii. Jak podawaliśmy niedawno, twórcy zawiesili produkcję kolejnych dodatków do gry do czasu doprowadzenia jej podstawowej wersji do stanu użytkowego. Nie wiadomo, czy sprawa faktycznie skończy się w sądzie, ale sytuacja ta pokazuje, że EA zaczyna tracić grunt pod stopami.

źródło: http://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=82173

NoPuke

2013-12-20, 01:42
Nexures napisał/a:

@nopuke ja tobie dam rade, nie podoba ci sie to nie czytaj takich komentarzy ;)



;) Będę czytał to na co mam ochotę.

Wyobraźmy sobie taką sytuację: idziesz sobie do restauracji na pierogi z kapustą, ale w menu są tylko z mięsem. I teraz mi odpowiedz kupisz te z mięsem czy poszukasz innej restauracji?

Spokojnie zrozumiem komentarz w stylu "nie kupię tych z mięsęm bo chcę z kapustą" natomiast komentarz taki "j***ć restauracje, co za złodzieje mendy i takie tam podobne bo mają k***a z mięsem" i związana z nim cała bezradność w "walce" o pierogi z kapustą mnie ewidentnie bawi. Wracając do początku:

Będę czytał to na co mam ochotę i śmiał się z tego co mnie bawi.

mateuszmatel

2013-12-20, 02:09
Battlefield ma ten sam problem co PES. PES 6 był o wiele lepszy lepszy od fifyi EA to zobaczyło i od czasu fify 08 popularność pro evo zaczęła spadać. W przypadku bf EA samo strzeliło sobie w stope. Na początku nie byłem przekonany do Bad Company 2, jednak udało mi się kupić gre bardzo tanio i stwierdziłem, że multi jest lepsze od Modern Warfare 2. Później wyszedł Battlefield 3 który mi się nie podobał a teraz BF który nazywany jest BF 3.5 i też mi się nie podoba. Niestety ale EA wyczuło kase i zdobrej gry zrobili maszynke do robienia pieniędzy i niszczą marke tak jak zj***li medal of honor

Lordzik92

2013-12-20, 02:16
Co najwyzej akcje EA poleca jeszcze bardziej w dol. Zawyzanie cen akcji jest normalna praktyka na gieldzie. A falszywe informacje, plotki, nowinki, emocje i spekulacje to codziennosc na gieldzie. Wygrywa ten kto ma informacje. Ogladanie placzu nieszczesnikow, ktorzy traca kase przez wlasna glupote, jest niczym ambrozja dla mej duszy.

sierra

2013-12-20, 02:26
Battlefield4 jest k***a tandetny szkoda hajsu na ten syf nic nowego po za 4 godzinami nedznego singla i non stop zapie**alajacego multiplayera jeszcze bardziej k***a biedniejszego niz ma to miejsce w 3czesci dalej te pie**olone ikonku z ch*ja wziete oraz przenajtańszy tryb pedofila sterowany z tabletu j***ne rakiety sa wolniejsze od jadacego czolgu co to za j***na ciota wymysla motywy do gry? Tomak***a hołk ktory lecąc krzyczy halo k***a lece!!! I kazdy sp***ala z miejca pierdniecia tego czegos a jak ktos nie ucieknie jest mianowany pejsem roku 2013 Jakas pie**olona opozniona osoba powaga gra jebie ch*jem i co za k***a typ wymyslil ze czolg strzela teraz 4pociskami raz za razem :d nie ma jak sp***olic potecjalnie dobra gre z nawet dobrym silnikiem
Ehh...

rawpanic

2013-12-20, 03:52
sierra napisał/a:

Battlefield4 jest k***a tandetny szkoda hajsu na ten syf nic nowego po za 4 godzinami nedznego singla i non stop zapie**alajacego multiplayera jeszcze bardziej k***a biedniejszego niz ma to miejsce w 3czesci dalej te pie**olone ikonku z ch*ja wziete oraz przenajtańszy tryb pedofila sterowany z tabletu j***ne rakiety sa wolniejsze od jadacego czolgu co to za j***na ciota wymysla motywy do gry? Tomak***a hołk ktory lecąc krzyczy halo k***a lece!!! I kazdy sp***ala z miejca pierdniecia tego czegos a jak ktos nie ucieknie jest mianowany pejsem roku 2013 Jakas pie**olona opozniona osoba powaga gra jebie ch*jem i co za k***a typ wymyslil ze czolg strzela teraz 4pociskami raz za razem :d nie ma jak sp***olic potecjalnie dobra gre z nawet dobrym silnikiem
Ehh...


w jaki ty BF4 grasz? ja nigdy nie widzialem tomahawk, ani czolga co strzela 4 pociskami raz za razem

a ogolnie mi to sie podoba multiplayer (single jest do dupy i wole COD)

blachahaha

2013-12-20, 07:54
Srać z powodu gry i ból dupy w komentarzach. Większość z nas już dawno skończyła gimnazjum więc ogarnąć się.

ul...........rt

2013-12-20, 08:57
Bo Battlefield zakończył się na części 2.Reszta kaszanka...Gra z 2005 r i nadal wiele pełnych serwerów

Cisko

2013-12-20, 09:53
@NoPuke

Jak tak lubisz kulinarne porównania to masz. W tej knajpie są pierogi z miechem, wiec je zamówiliśmy. Problem w tym że trzeba dodatkowo zapłacić za to żeby kelner je przyniósł oraz wykupić dodatek w postaci ugotowania tych pierogów. Ot polita EA w gastromonicznym tłumaczeniu...

k***a zgłodniałem...

NoPuke

2013-12-20, 10:27
Cisko napisał/a:

@NoPuke

Jak tak lubisz kulinarne porównania to masz. W tej knajpie są pierogi z miechem, wiec je zamówiliśmy. Problem w tym że trzeba dodatkowo zapłacić za to żeby kelner je przyniósł oraz wykupić dodatek w postaci ugotowania tych pierogów. Ot polita EA w gastromonicznym tłumaczeniu...

k***a zgłodniałem...



;) Owszem żebyś zamówił pierogi nie wiedząc że zamówiłeś surowe pierogi w restauracji bez kelnera i takie opcje będą tylko za dopłatą to się można burzyć. Ale skoro doskonale wiesz jak wyglądają takie usługi w obecnych czasach w tej firmie to po jaki c**j zamawiasz coś w tej restauracji? Ot rozumowanie części klientów EA. ;)

A nie ma się co oszukiwać czasy gdy człowiek kupował coś na jednej płycie i nie potrzebował do tego 12 DLC raczej bezpowrotnie minęły i teraz coraz więcej produkcji z tego korzysta tak samo jak gry które ewoluowały z Free to play na Pay to Win a potem jeszcze na Pay to Play choć w tym przypadku często widać poprawne reakcje ludzi niektórzy producenci się mocno zdziwili bo ich gry nie były kupowane spójrz na przykład na Star Wars The Old Republic.

Gossu1988

2013-12-20, 10:54
jak dobrze że mam swoje życie i nie gram w zj***ne gry :D nie muszę sie przejmować takimi newsami.

PureWhite

2013-12-20, 10:55
Jeśli myśleli, że ludzie znowu masowo będą kupować dodatki nic nie zmieniające w mechanice gry to się przeliczyli. W BF3 udało się co poniektórych zrobić w ch*ja, w BF4 już na szczęście nie. zresztą nowa część to tylko inny obrazek na płycie gry i zmiana cyferki z 3 na 4.

Cisko

2013-12-20, 10:58
Żeby nie było bf3 kupiłem z tym całym Karkand czy jak to się zwało i nawet przyjemnie się w to ciorało. Więcej dodatków nie kupiłem bo szkoda mi było kasy.

To nie jest tak, że kiedyś nie było DLC. Nazywało się to expansion pack, np Broodwar do SC czy tam Lord of Destruction do Diablo II. Tylko kiedyś były to, hmmm jakby dodatkowe gry dorzucone po to żeby podstawka nie padła śmiercią naturalna. Ba nawet patche do takiego Diablo II dawały dodatkowe przedmioty, poziomy. Wszystko zależy od tego czy ktoś chce żeby mu seria żyła, żeby firma miała dobrą opinie czy po to, żeby szarpać kasę z frajerów...

nemiroff

2013-12-20, 12:10
k***a z nieba mi spadacie....dzisiaj mialem bf4 kupic ale mialem co do tego watpliwosci a dzisiaj otworzyliscie mi oczy...pie**olic ea

Catacombe

2013-12-20, 18:50
NoPuke napisał/a:



;) Będę czytał to na co mam ochotę.

Wyobraźmy sobie taką sytuację: idziesz sobie do restauracji na pierogi z kapustą, ale w menu są tylko z mięsem. I teraz mi odpowiedz kupisz te z mięsem czy poszukasz innej restauracji?

Spokojnie zrozumiem komentarz w stylu "nie kupię tych z mięsęm bo chcę z kapustą" natomiast komentarz taki "j***ć restauracje, co za złodzieje mendy i takie tam podobne bo mają k***a z mięsem" i związana z nim cała bezradność w "walce" o pierogi z kapustą mnie ewidentnie bawi. Wracając do początku:

Będę czytał to na co mam ochotę i śmiał się z tego co mnie bawi.



ch*ja zrozumiałeś, sytuacje bardziej by opisało jakbyś zamówił pierogi z miesem, a dali by ci makę i surowe mięso. Jak wypuszczają gre to ma być ona grywalna, bo pie**olenie i obietnice są ch*ja warte.