18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

To już nie równouprawnienie?

draay • 2012-02-24, 15:13
Dziś miało miejsce spotkanie feministek z premierem, spotkanie dotyczyło kwestii zrówniania wieku emerytalnego kobiet i mężczyzn.
Jedna z działaczek, niejaka pani Fornalczyk pytała:
"Proszę powiedzieć mi, która kobieta w wieku 67 lat będzie w stanie pracować na kasie, gdzie przerzuca kilka ton, gdzie ma narzucone tempo skanowania, gdzie ma ograniczyć czas pusty, gdzie ma narzucone wiele innych obowiązków"

Mniejsza o te kilka ton, ale czy to przypadkiem nie jest to o co walczą - zrównanie praw?

szkaru

2012-02-25, 14:13
Teodozju pieprzysz od rzeczy.
Po pierwsze, od zajmowania się dziećmi we wczesnym okresie ich życia jest urlop macierzyński. Wiadomo ojciec cyca nie da. W miarę upływu czasu dziecko dorasta na tyle, że można albo oddać dziecko do żłobka, albo potem do przedszkola, gdzie już go nakarmią. Wtedy tak matka może iść do pracy. I wtedy zarówno ojciec jak i matka zajmują się po równo dzieckiem, jak i domem. Nie mówcie i o wielkich cieżkich robotach jak pranie, gotowanie, prasowanie, sprzątanie, bo w nowoczesnych małżeństwach ojciec także wykonuje te prace. Po za tym troche nie przesadzacie z tymi cieżkimi robotami ? Sprzątać ? Jak nie narobisz burdelu to tylko raz na tydzień kurz zetrzeć - 10min roboty, odkurzyć - 10min, prasowanie? jak się wdupca do szafki koszule w kłębku zwiniętą to sorry trzeba wyprasować przed wyjściem z domu - 3min, gotowanie - no fakt lepiej niech gówniarza matka karmi, ale czy to aż tak dużo ? wiekszość czynności może wykonywać mężczyzna, tak jest u mnie w domu, ojciec mimo że pracuje wykonuje większość tych czynności, tak jest w nowoczesnych rodzinach.
A poza tym do k***y nendzy tu chodzi o zrównanie wieku emerytalnego, komu bardziej należy się emerytura ? 65 mężczyźnie pracującemu fizycznie całe życie w zakładzie, hucie, kopalni itp czy 60 letniej kobiecie pracujęcej w lekkiej pracy, wychowującej dziecko (1-5lat, bo potem już nie trzeba tak się intensywnie zajmować). Dodając że urodzenie dziecka kobiete fizycznie odmładza, może dlatego dłużej żyją ? Kto będzie bardziej zmęczony życiem 60 letnia baba czy 65 chłop ? To jest po prostu niesprawiedliwe, w konstytucji chyba jest napisane że każdy obywatel jest równy ? Wiec dlaczego wiek emerytalny jest różny.

mrokussw

2012-02-25, 15:27
Teodozju

pie**olisz od rzeczy , mówisz o macierzyństwie sredni wiek kobiet w ciąży to ok 30 lat , a od 18 w góre to siedzi na głowie faceta i ssie z niego kase gówno robiąc , pozatym są od tego urlopy macieżyńskie , i sam nieznam rodziny w której to tylko matka sie opiekuje dzieckiem , jak matka i ojciec maja prace to tak ogarniaja zeby raz on a raz ona zostali z dzieckiem , gdyby nie to że rodzicie dzieci w ogóle byscie nie były potrzebne

pawel76

2012-02-25, 16:12
Równouprawnienie kończy się gdy trzeba wnieść na czwarte piętro bez windy pralkę :)

zonabregana

2012-02-25, 20:18
żeście się wszyscy spięli o prawa mężczyzn i kobiet ... każdy ma predyspozycje do czego innego - jeden robi na kopalni inny w biurze, są ludzie którzy mają siłę i możliwości pracy do 70 roku życia, a są tacy co im się zdrowie sypnie po czterdziestce i płeć tu nie ma znaczenia.

A mój facet to mnie przepuszcza w drzwiach do knajpy - bo jakby awantura była i butelki leciały to pierwsza oberwę - dajcie na luz i więcej dystansu :)

jantrzaskalski

2012-03-02, 22:23
Feministki zajmują się interesami feministek ,a nie kobiet.