18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

To jest już wojna!

NieWiemZeWiem • 2014-02-18, 23:55
Kilka informacji w jednym miejscu!

*W sieci pojawiły się nagrania, jakoby ukazujące demonstrantów ostrzelanych z broni ostrej przez "tituszków". Jedna osoba zostaje trafiona.
https://www.facebook.com/photo.php?v=10203429093993614&set=vb.1400436267&type=2&theater

*Turchinov has been shotted at the scene of #Maidan by sniper | PR News #Euromaida #Ukraine #Kyiv <---snajperzy trafili przemawiającego ze sceny posła

*The cruel face of the #Yanukovych regime that started a deadly crackdown against its population today pic.twitter.com/VABQsDrNHA <----zdjecia zabitych!

*Entry point to #Kyiv from Gostomelske highway blocked with sand @euromaidan |PR News
Po polsku- autostrada do kijowa zasypana paiskiem!

*W szpitalach Kijowa kolejki na sale operacyjne. Ranni mają obrażenia od kul, wybite oczy, niektórym amputowano ręce i nogi - donosi UNIAN.

*płonie!rządowe marionetki strzelają do wszystkich bez wyjątku:kobiet, dzieci,starszych.Jest źle.

*i nie jest ważne, kto był katem, a kto ofiarą.
#euromaidan pic.twitter.com/zj7LHpzNXp <---zabity demonstrat i policjant!

*Martwa kobieta na barykadzie w pobliżu metra Chreszczatyk.
#euromaidan pic.twitter.com/04k00BgPdM

*Opancerzony wóz z działkiem wodnym przejechał młodego mężczyznę. Demonstrant nie żyje - informuje URA-Inform. Mężczyzna upadł, gdy podbiegł i chciał rzucić w pojazd koktajlem Mołotowa. Świadkowie twierdzą, że kierujący wozem z premedytacją przejechał ogromnymi kołami po głowie demonstranta. Wcześniej były informacje o grupie ludzi niosących przez Majdan człowieka bez głowy - prawdopodobnie chodzi o ten wypadek.

*Część demonstrantów odpowiada na strzały milicji przy pomocy wiatrówek. "Wojna o niepodległość"

*Na Majdanie płonie budynek związków zawodowych. Według protestujących, budynek zapalili milicjanci. Z najwyższych pięter unoszą się kłęby dymu. Są tam osoby, które chcą wyskakiwać przez okna. Ze sceny liderzy protestów nawołują, żeby zgromadzeni przygotowali płachtę z brezentu, która amortyzowałaby upadek. Siedziba związków zawodowych znajduje się kilkadziesiąt metrów od sceny Majdanu. Budynek był zajęty przez protestujących od długiego czasu. Znajdowała się tam m.in kuchnia Majdanu i centrum prasowe.

Dla mnie to powinno wjechać wojsko i aresztować janukowicza jak w to zrobiło wojsko w egipcie! To ludzie tworzą państwo a nie rząd!!!

mateo

2014-02-19, 00:00
i bardzo dobrze niech berkut robi porządek z pogrobowcami UPA

Basmacz

2014-02-19, 00:07
NieWiemZeWiem napisał/a:

Dla mnie to powinno wjechać wojsko i aresztować janukowicza jak w egipcie!


A o co chodzi z tym aresztowanie Janukowycza w Egipcie? Coś więcej na ten temat może? ;D

NieWiemZeWiem

2014-02-19, 00:12
mateo napisał/a:

i bardzo dobrze niech berkut robi porządek z pogrobowcami UPA



Tak tylko że upowcy dawno nie żyją. Dla niektórych kolor flagi upa jest symbolem walki a nie symblem do krojenia polaków. Wiem, że i tak nie powinni używać tych kolorów bo to tak jakby niemcy użyli znaku hitlera jako znak waleczności ale.... przestancie zyc przeszłoscia. Tu nie chodzi o wjescie do uni tu chodzi o sk***ysyństwo!

Basmacz napisał/a:


A o co chodzi z tym aresztowanie Janukowycza w Egipcie? Coś więcej na ten temat może? ;D



Źle ująłem. Wojsko w egipcie aresztowało cały islamistyczny rząd, wiec tutaj wojsko powinno wyjechać i zatrzymać ten konflikt jak i aresztować jaunkowicza

zonik

2014-02-19, 00:16
mateo napisał/a:

i bardzo dobrze niech berkut robi porządek z pogrobowcami UPA



Nic nie rozumiesz ale to mnie wcale nie dziwi. Pewnie masz jakieś korzenie UB :karate:

mover2

2014-02-19, 00:21
Ukraińcy mają bardzo skromną historie, nie tak wspaniałą jak nasza. Dlatego my możemy odwoływać się do wielu bohaterów i wydarzeń z historii które napawają nas patriotyzmem. Oni nie mają takich wydarzeń dlatego zostaje im tylko UPA, wg mnie traktują to bardziej jako symbol patriotyczny. Choć takie zachowanie też nie przystoi i graniczy z propagowaniem symboli i poglądów co najmniej faszystowskich.

mateo

2014-02-19, 00:30
@zonik zaskoczę Cie bo nie mam. Najlepiej by było żeby milicja rozganiała demonstrantów kwiatkami... dopiero widziałem filmik jak ci "dobrzy ukraincy" wyciągali tych "złych" z szeregu i tłukli ich po łbach wcale nie gorzej od nich. Oni też muszą reagować. Na każdą akcję musi być reakcja. Nikt bez rozkazu i bez powodu nie wyciągnie klamki/strzelby i nie będzie strzelał do demonstrantów. Poza tym ofiary są po obu stronach Ja bez znaczenia po której był bym stronie to w obronie własnego życia nie wahałbym się strzelić do kogoś kto próbuje mi je odebrać.Chociaż tu muszę przyznać że strzał do stojącego nikogo nie atakującego typka to jednak przesada. A co do "pogrobowców" wielu z demonstrantów kultywuje UPA i jego dokonania. Nawet jak obalą ten "reżim" to będzie jeszcze większy burdel niż jest bo dzisiejsza opozycja będzie się kłóciła o stołki... Wyłączcie telewizor i uruchomcie mózgi.

qwas253

2014-02-19, 00:35
a przestań się podniecać koleś

PatrolZG

2014-02-19, 01:22
Janukowicz jest zwykłym pie**olonym sk***ielem który woli spalić własne państwo, niż oddać stołek. Jeśli w ciągu 2 tygodni nie sp***oli pod biurko putina, to skończy jak kadafi lub quisling.

U nas była podobna sytuacja, ale władza była cwańsza. Obsadzono na czele Solidarności swoich ludzi, "dogadano" się przy okrągłym stole, reżim dostał po kilka/kilkanaście tysięcy miesięcznie. Żydki zaczęły rozkradać, oj przepraszam, prywatyzować polskie zakłady, stworzono kilka żydowskich stacji telewizyjnych do manipulowania baranami, i interes się kręci. Coraz słabiej, bo już nie bardzo jest z czego kraść, ale coś tam idzie jeszcze wyciągnąć. Jak ktoś sądzi że było inaczej i uważa wałęse za bohatera, to niech się pie**olnie w pusty łeb i uwieży mi na słowo że jest skończonym kretynem. Dziękuję - do widzenia !

Macieyou

2014-02-19, 14:12
Dzisiaj moja babcia miała zaplanowany zabieg w szpitalu (Zamość - prawie Ukraina:) ), jednak nie została przyjęta, ponieważ władze szpitala dostały komunikat o odwołaniu wszelkich możliwych przyjęć z powodu sytuacji na Ukrainie i możliwych "falach" pacjentów zza wschodniej granicy...

De...........37

2014-02-19, 14:16
"To ludzie tworzą państwo a nie rząd!!!"

Pudło kulego, ten rząd na Ukrainie jest legalnie wybranym rządem. Przez ludzi. Niedopuszczalna jest sytuacja natomiast kiedy 100 000 krzykaczy na placu w stolicy dyktuje warunki wszystkim obywatelom przy pomocy rozpie**alania miasta, tak jak to ma obecnie miejsce.

Kubas1993

2014-02-19, 14:16
1. Nie chodzi tutaj o żadne wejście do UE.
2. Janukowycz został wybrany w demokratycznych wyborach.
3. Na majdanie nie protestuje cały naród ukraiński.

SeboL492

2014-02-19, 14:18
Dzieje się to samo co u nas w 89r. Walczą z komuną wybierając mniejsze zło, czyli UE. Napewno liczą na pomoc innych sąsiadujących krajów, tak jak i Polska lub Węgry pod koniec lat 80. Jak dla mnie to Ukraina powinna być rozebrana. Węgry i Rumunia są chętni i my przy okazji Lwów byśmy odzyskali.

De...........37

2014-02-19, 14:19
To my do UE wchodziliśmy w 89?

Sylarr

2014-02-19, 14:21
Życzę Ukrainie jak najgorzej więc wszystko jedno czy Berkut ich rozstrzela, czy wejdą do Unii :)