18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

The Prodigy - Smack My Bitch Up in Ableton by Jim

maderfakermen • 2013-01-08, 22:09
Cięcie sampli to bardzo prosta sprawa!

Ktoś z was, a wiem, że jest tu sporo ludzi lubiących TheProdigy rozpoznał wycięte loopy z innych popularnych kapel? Bo mi ... i potoczyła się pod szafę.



Domyślam się, że Liam Howlett mógł użyć do stworzenia tego utworu samplera Yamaha SU-700 (po prostu słychać w tym numerze taki sam procesor efektów) co nie jest takie łatwe jak ableton ale możliwe, gdyż używałem tego samplera.

Autor filmu: Jim Pavloff

ParanoiA

2013-01-09, 01:01
Maderfakermen napisał/a:

Cięcie sampli to bardzo prosta sprawa!

Ktoś z was, a wiem, że jest tu sporo ludzi lubiących TheProdigy rozpoznał wycięte loopy z innych popularnych kapel? Bo mi ... i potoczyła się pod szafę.


Domyślam się, że Liam Howlett mógł użyć do stworzenia tego utworu samplera Yamaha SU-700 (po prostu słychać w tym numerze taki sam procesor efektów) co nie jest takie łatwe jak ableton ale możliwe, gdyż używałem tego samplera.

Autor filmu: Jim Pavloff



Ssij kutacha, nagle hamerykę odkryłeś kondomie ??

:idzwch*j:


ogonix

2013-01-09, 01:01
wlasnie nie poryta banie, wystarczy, ze sluchasz duzo muzyki, szczegolnie z plyt winylowych, bo glownie z nich (przede wszystkim w rapie) sie sampluje z uwagi na bardzo dobra jakosc dzwieku. jak juz znales wczesniej np. jakis kawalek prodigy w ktorym wykorzystali sampel i ten sampel potem trafi sie na plycie, ktora wlasnie przypadkowo kupiles od jakiegos dziadka na rynku za 5zl to na 90% ogarniesz, ze to wlasnie to ;)

w ogole to polecam strone : whosampled.com , mozna duzo ciekawych rzeczy sie o samplach dowiedziec :)

Pts

2013-01-09, 01:01
Tutaj właśnie widać, że elektronika to nie jest taka prosta sprawa jak większość fanów muzyki gitarowej pewnie myśli.

maderfakermen

2013-01-09, 01:09
ParanoiA napisał/a:



Ssij kutacha, nagle hamerykę odkryłeś kondomie ??



kutacha to ci mogę wsadzić we dupę i naszczać. c**o.

StaraSzafa

2013-01-09, 02:26
spoko zespół - taki "z młodości" ale w dupach im sie poprzewracało od tego gwiazdorzenia. byłem na ich koncercie na Woodstocku - taka anegdotka: przed koncertem buraczyli i stwierdzili że nie życzą sobie by ich koncert był nagrywany przez Owsiakową telewizję, a jak zobaczyli ponad milion luda pod sceną to do Owsiaka "paanie, nagrywajcie jednak, japie**ole ile ludu!!" a Owsiak im na to "pie**olcie się" :) )


ErmEr1908

2013-01-09, 02:33
maxvolumePL napisał/a:



Nie pie**ol, po siedzę przy tym troszkę.



maxvolumePL napisał/a:

po siedzę




co

Sajgonski

2013-01-09, 03:05
Umiejętne tworzenie, wycinanie sampli z fragmentów utworów to wielka sztuka. Wystarczy przytoczyć przykład DJ Shadow, który jest pionierem muzyki trip - hop. Jego debiutancki, genialny album "Endtroducing" z 1996 r. składa się wyłącznie z sampli. Facet przesłuchał tonę płyt, (zwłaszcza starych winyli, o czym już ktoś pisał wyżej) i stworzył coś niesamowitego. Warto znać. Polecam gorąco. Poniżej utwór "Stem/Long Stem".

maxvolumePL

2013-01-09, 10:09
Maderfakermen napisał/a:



To poczytaj trochę o samplingu, obróbce i masteringu, i nie pie**ol. Bo jak pomysł siedzi w głowie to sam mix, to już bajka.



Nie muszę siedziec i czytac, BO (jak się ktoś tam przypie**olił, miało byc, a nie PO) siedzę w tym od 7miu lat. To co koleś przedstawił na filmiku, miał już wycwiczone i obcykane, co oczywiście nie zmienia faktu że daje rady w ch*j. A jak Ci przyjdzie zacząc cos od "świeżaka" to już tak kolorowo nie wygląda.

nygas232

2013-01-09, 11:40
Ostro, nie wiedziałem, że prodigy mixuje, myślałem, że to ich produkcja wszystko.
A layer z voodoo people jest z syntezatora?

edit: sub focus i tak wycisnął więcej ;)

FloppyBeat

2013-01-09, 13:41
polecam jim pavloff - driver dla tych ktorzy interesuja sie minimalem badz tez techno

maderfakermen

2013-01-09, 18:32
maxvolumePL napisał/a:



Nie muszę siedziec i czytac, BO (jak się ktoś tam przypie**olił, miało byc, a nie PO) siedzę w tym od 7miu lat. To co koleś przedstawił na filmiku, miał już wycwiczone i obcykane, co oczywiście nie zmienia faktu że daje rady w ch*j. A jak Ci przyjdzie zacząc cos od "świeżaka" to już tak kolorowo nie wygląda.



No to ... Posampluj mi mamo. Jeżeli chce ci się wykonać mix na samplach i umieścić tutaj no to spoko. Przyjmijmy kryteria: Tematyka dowolna, sample tniesz skąd chcesz - tylko trzeba napisać z czego konkretnie. DAW dowolny. Czas trwania przynajmniej 1min. BPM nieistotne, żadnych synthów tylko FX i to jaki sobie chcesz, i umieścić w tym wątku. Co ty na to tato? Tylko nie pisz, że nie masz na to czasu :P

maxvolumePL

2013-01-09, 20:16
Maderfakermen, Challenge Accepted ;)

Tylko najwcześniej sobota, bo mam trochę swojej pracy, a terminy trzymają.

replax

2013-01-10, 04:11
Ludzie, czepiacie się głupich literówek myśląc sobie: "ha ha napisał "p" zamiast "b" zacznę się z niego nabijać to dostanę najwięcej browarów i mój komentarz będzie najlepszy!" Chyba nie o to chodzi :D Tematem dyskusji jest chyba co innego niż ortografia :) . Co do The Prodigy to jestem fanem. Teraz to bardzo mile zaskoczonym fanem :D Browarek oczywiście leci. Przyjemnie jest natknąć się na coś ciekawego wśród tych wszystkich g**nianych filmików z Rosji.