18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

The American Dream

Coliber • 2012-03-12, 04:19
Czym są pieniądze, co to są i jak powstały banki, na czym bazuje współczesna ekonomia, co to jest Fed?
Ten filmik odpowiada na te i kilka innych pytań. Jest w formie rysunkowej (i z napisami), więc nikt nie powinien mieć problemu ze zrozumieniem go.




master2711

2012-03-12, 11:51
super! :) tylko nic my na to nie poradzimy - a problemy Ameryki niestety są będą naszymi problemami :(

Xenomorph08

2012-03-12, 12:51
Szczerze - straszne to jest. Nawet największe potęgi świata nie mają władzy, tylko panowie w garniturach, z cygarami i drogim whiskey.

Sl...........nx

2012-03-12, 13:28
Jak dla mnie, nic nowego.
Dla wielu otumanionych ludzi - szok.
Da GW, TVN i innych masowych mediów, Polskich i Światowych - teoria spiskowa.

Przejrzycie wszyscy na oczy...

LeGru555

2012-03-12, 14:08
Prądem ich..

chudzik2145

2012-03-12, 16:41
master2711 napisał/a:

super! :) tylko nic my na to nie poradzimy - a problemy Ameryki niestety są będą naszymi problemami :(



piwo dałem ci przez przypadek wiec się nie ciesz!!
master2711 napisał/a:

tylko nic my na to nie poradzimy



Jesteś tak k***a tępy jak "Pile" nawet k***a bajka do ciebie nie dotarła, rozrysować się tego bardziej nie da ty k***a tępa strzało, przez takich ślepych idiotów jak ty wszystko się pie**oli.

Eliot Imperio

2012-03-12, 17:04
bo widzisz chudzik, ludzie nie wyciągają wniosków w z różnych rzeczy tak jakby chociaż z legendy o Draguli. Dominował nad wilkołakami bo mogły go zabić i starał się bardzo żeby żaden z nich o tym nie widział. Mamy dzisiaj to samo, starają się nam zamydlić jak najbardziej oczy, chociaż zapominają z czyich pieniędzy żyją (mówię o największych bankach) i pozwalają sobie przez to na coraz więcej. Na szczęście ludzie zaczynają dostrzegać pewne ułomnośći (przykład ROsja, gdzie po x latach wreszcie doszli do wniosku że Putin gorszy albo nawet taki sam jak lenin czy stalin). Dopóty my, ludzie nei weźmiemy się do roboty i nie weźmiemy ich wszystkich za mordy dopóty będą robić co zechcą z nami, z pieniędzmi i ze światem.

Templariusz Mariusz

2012-03-12, 17:52
Nie lubię bajek bez morału. Pozwolę sobie dokończyć: na latarniach powinni zawisnąć; chciwi bankierzy, przekupni politycy, bezduszne urzędasy (niekoniecznie w tej kolejności). A w trakcie napisów końcowych wstawiłbym szybki kurs wiązania pętli.

Azzazel

2012-03-12, 17:52
"Nie zabieraj moich marzeń!" a pół roku temu marzył o kinie domowym i dlatego wziął pożyczkę by sobie je kupić. Kiedy istniał standard złota i banki nie mogły pożyczać pieniedzy wiecej niż sami mieli, autor filmiku pewnie sam stał pod parlamentem domagając się prostszych pożyczek dla wszystkich obywatel, by stać go było w przyszłości na ipody, ipady, iphony i tak dalej. Podobnie jak tysiące mu podobnych. Problem nie leży w mrocznych i niegodziwych niby sam lord Voldemort bankach i bankierach, tylko w ludziach, którzy wcale nie chcą ciężko harować i oszczędzać. Chcą się bawić i wydawać. I w systemie demokratycznym, który pozwala tworzyć takim ludziom prawo w taki sposób, by mogli hulać do woli.

Dlaczego niby banki miałyby pożyczać pieniądze ludziom, którzy im ich nie oddadzą? Gdzie tu interes? Bo hamerykańskie banki dostały rządowe gwarancje, że każdy dolar zostanie im zwrócony, jak nie od dłużnika to od państwa. A po diabła rząd dawał takie gwarancje? By ludzie mogli się szybciej bogacić, stopa życiowa rosła a społeczeństwo było zadowolone i szczęśliwe. Prawdziwą spłatą długu miały się zająć ich dzieci. No i buch, teraz się nagle okazało, że ich dzieci również nie chcą tych długów spłacać. Tysiące młodych ludzi manifestowało na wall street i przed bankami z całego świata, że to nie są ich długi i nie zamierzają ich spłacać. Nie chcą wydawać mniej od ich rodziców, chcą się bawić dalej i dalej konsumować. Tyle, że nie bardzo jest już co.

Na razie problem jest spychany dalej, na kolejne i kolejne pokolenie. Ale to już się sypie. Rybiński dał nam nie więcej niż 8 lat na wzięcie na siebie odpowiedzialności za błędy rodziców i zakończenie tej spirali konsumpcji. Nic nie wskazuje, by ktoś ten czas chciał wykorzystać.

Co do filmu, propagandówka zwykła. Naiwna jak diabli.

shark28

2012-03-12, 18:01
powinien to obejrzeć każdy człowiek na świecie. Na pewno wielu nie zdaje sobie sprawy z powagi sytuacji... Może wtedy wyszłyby na ulice wszystkie narody a nie tylko te na skraju bankructwa. Daleki wschód opiera się dlatego cały czas kraj po kraj wojska usa zdobywają i narzucają ten sam system ( tzw. demokracje w ich toku rozumienia ). Śmieszą mnie listy najbogatszych ludzi na świecie, ci najbogatsi nigdy się nie ujawnią bo się boją. Najbardziej boli mnie wątek JFK, jestem pewny autentyczności przekazanych faktów. Do teraz nie wyjaśniono dokładnie śmierci. Gdyby mu wyszło świat wyglądałby całkiem inaczej ;]...

Sinus

2012-03-12, 18:27
Cejrowski mówił o tym ostatnio. Inni też mówili. Tylko dzisiaj mamy już tak sprane mózgi, że każdego, który odważy się głośno wyrazić zdanie inne niż wszyscy uważamy za wariata.

Cz...........el

2012-03-12, 18:40
Slonx napisał/a:

Jak dla mnie, nic nowego.
Dla wielu otumanionych ludzi - szok.
Da GW, TVN i innych masowych mediów, Polskich i Światowych - teoria spiskowa.

Przejrzycie wszyscy na oczy...



Slonx - dla mnie media masowe to niezależna pl i radio maryja, czemu ich nie wymieniłeś, czy nie jesteś czasem sterowany przez RM? Może pora żebyś sam przejrzał na oczy.

Jak już po raz 100 widzę nagonkę na "masowe media" to mi się rzygać chce. Idioci zrozumcie, że nawet to forum zalicza się do mediów masowych. Tyle że jak czytam wasze komentarze to dochodzę do wniosku że jesteście ciemną masą.
I cała ta nagonka na tefałen. No k***a debile co im rodzice każą po dobranocce kłaść się spać i w życiu faktów nie widzieli zgrywają specjalistów od mediów.

Coś wam powiem sterowani debile poza programami informacyjnymi i sporadycznym włączeniem discovery w ogóle nie oglądam TV. Nagrywam sobie Wiadomości i Fakty. I teraz powiem wam co was zaskoczy, w j***nych faktach bardziej jadą po tusku i jego ch*jowej ekipie niż w wiadomościach ale wy i tak wiecie lepiej w końcu mamusia powiedziała że tefałen to ZŁO, zaraz po tym jak wróciła z kościoła gdzie na tacę oddała resztę kasy zamiast kupić jedzenie.

A ta moda na bronienie największego skur....na i biznesmena w jednej osobie czyt. Rydzyka. Pasuje do tego forum jak powiedzenie że hipster jest hetero. Ogarnijcie się ludzie bo niedługo obudzicie się na jasnej górze pozbawieni wszystkich pieniędzy.

Sl...........nx

2012-03-12, 18:46
@up - Coś ci powiem.
W takich mediach, jak TVP, TVN, GW, Polsat, RMF FM, Radio Zet siedzą ludzie, o których wiem, że byli agentami.

Gdzie ja k***a bronię Rydzyka?
Powiem ci jeszcze coś, Rydzyk, jaki by nie był, padł ofiarą obdzielania koncesją wedle czyjegoś widzimisię, więc zasługuje na obronę. Tylko, że nie o tym jest temat.

W TVNie wcale za bardzo po Tusku nie jadą, obejrzyj czasem Szkło Kontaktowe czy Kropkę nad I, to zobaczysz prawdziwe Tusk Vison Network. Naiwny jesteś. Nawet, jak cisną mu w faktach, to jest to stan chwilowy, bo wybory dopiero za kilka lat, to gra pozorów.
W mediach rządzą agenci bezpieki, jak myślisz, czyich interesów mogą bronić?

Glugsti

2012-03-12, 18:48
"Po co mi państwo skoro mogę kontrolować jego walute?" (czy jakoś tak) niestety FED będący pod wpływem prywatnych akcjonariuszy którzy są zamkniętą grupką kontrolują pieniądze które nie należą do USA. To jest tak jakby ktoś się bawił moimi zabawkami w piaskownicy i ja bym dostawał hajs za pożyczanie im. Choć mogliby ruszyć dupę i wziąć ze swoich domów swoje traktorki. Wszystko upada i są wymyślane coraz to nowe sposoby zatajania tego. Niedługo według mnie czeka nas walka albo rewolucja. Bo gospodarka się załamie a ludzie którzy cały czas byli oszukiwani wezmą sprawy w swoje ręce albo przyszłość czeka nas podobna jak w matrix'ie gdzie człowiek jest jedynie "baterią" w całym systemie którą można wyzyskiwać. Tak przeklinamy Gierka a nie widzimy jak skrzętnie został zamiecony dług Tuska pod dywan. Ale w bez końca nie można pod dywan zamiatać. I prędzej czy później tykająca bomba wybuchnie. To co się dzieje na świecie nie jest dobre.

KTMracer

2012-03-12, 19:15
Dobra koniec pie**olenia, każdy kto się tym interesuje wie że jest h*jowo i żyjemy w świecie absurdu...

21 marca 2012 ZBIERAMY SIĘ WSZYSCY "DZIEŃ GNIEWU"!!!

Nie chcą dla nas zmian na lepsze, to my zmienimy ich...

Do zobaczenia w następną środę w wawie