18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

The American Dream

Coliber • 2012-03-12, 04:19
Czym są pieniądze, co to są i jak powstały banki, na czym bazuje współczesna ekonomia, co to jest Fed?
Ten filmik odpowiada na te i kilka innych pytań. Jest w formie rysunkowej (i z napisami), więc nikt nie powinien mieć problemu ze zrozumieniem go.




Leori

2012-03-12, 20:04
A teraz coś z zupełnie innej beczki.



Ten Hartman brzmi jak narrator z Warhammer'a 40k.

bogdanznosa

2012-03-12, 20:32
Wszyscy się tu tak rozpisujecie, a tak naprawdę gówno to da bo każdy debil wie swoje:D

toto92

2012-03-12, 20:44
ma ktoś to może bez napisów ,albo napisy w innym pliku bo chętnie przetłumaczyłbym to na francuski
to może te tępe h..uje by coś wreszcie zrozumieli i nie glosowali na Sarkoziego
albo chociaż linka do źródła
Piszcie na priva

eh już jest

welbik

2012-03-12, 20:56
Azzazel ma rację. Każdy kto choć trochę uczył się ekonomii wie dlaczego standard złota nie jest możliwy do utrzymania w dzisiejszym świecie. Ludzie natomiast stale chcą konsumować. Jak bierzesz kredyt to uświadom sobie, że kiedyś będzie trzeba go spłacić. Karta kredytowa to maszynka dla pieniędzy dla banku-ok, ale kto każe Ci z niej korzystać. Nie chcesz by banki zarabiały na Tobie, to Ty zarabiaj na nich. Zaczekaj z konsumpcją i sam pożyczaj bankowi. No tak - tylko to wymaga wysiłku. Wszyscy pie**olą jaki to system finansowy nie jest zły, nie uświadamiają sobie jednak że bez niego bylibyśmy 100 lat za murzynami.

xiontZ

2012-03-12, 21:38
@toto92
Podejrzewam, ze nawet takie pedzie jak żabojady potrafiły sobie ten filmik przetłumaczyć ;-)

Azzazel

2012-03-12, 21:45
"Nagrywam sobie Wiadomości i Fakty. I teraz powiem wam co was zaskoczy, w j***nych faktach bardziej jadą po tusku i jego ch*jowej ekipie niż w wiadomościach ale wy i tak wiecie lepiej w końcu mamusia powiedziała że tefałen to ZŁO, zaraz po tym jak wróciła z kościoła gdzie na tacę oddała resztę kasy zamiast kupić jedzenie."

kasztan_85, skoro jesteś takim specjalistą od mediów to powinieneś również zauważyć, kiedy doszło do tej zmiany i co ją spowodowało.

Cz...........el

2012-03-12, 22:10
O już piana z ryjów cieknie, przyznam że czytając wasze słodkie pierdy trochę się uśmiałem. Za tą chwilę radości specjalnie dla was trole:


Eliot Imperio

2012-03-12, 22:22
kasztan_85
Wiesz, nie lubię jak ktoś uważa się za jakiegoś SZpecjaliste i obraża wszystkich na lewo i prawo. Osobiście bardzo jestem świadom tego jak wszystkim manipulują media bo tak było od zawsze i będzie na zawsze. To one kształtują światopoglądy ludzi niezdolnych do samodzielnego myślenia (czyt. 60% społeczeństwa). Telewizji nie oglądam od momentu jak Po znów wygrało wybory bo oczywiście na próżno było mówić ciemnocie że będzie gorzej ale i tak lepiej było wybrac jego niż kaczora albo nie było na kogo głosować. A przecież można oddać głos nieważny, masz takie prawo. Nie słucham także radia, w aucie słucham tylko swojej muzyki. Wolę spędzić popołudnie przy książce niż przy TV. I wiesz co Ci powiem? Mam w dupie wszystko to, co dzieje się dookoła. Bo jak słysze że idzie kryzys i szef zaczyna pie**olić o zwolnieniach to pukam się w głowe. Kryzys to masz w bankach. Każda wymówka w gruncie rzeczy jest dobra żeby opie**olić pracowników z kasy, premii czy obcięcia wynagrodzenia. Do kościoła nie chadzam tak samo jak moja matula bo przestałem w niego wierzyć jako "połączenie" z Bogiem. Koleś który powinien żyć na skraju ubóstwa zapie**ala lepszym samochodem niż niejeden z nas który uczciwie zapie**ala całe życie i nie musi się martwić o nic, bo przecież ewentualną wpadke kuria ukryje i dzieciaka się gdzieś wciśnie do bidula.

Wk***iają mnie natomiast tacy ludzie jak Ty, którzy nagle odkryli że TV to gówno i w ogóle źle się dzieje na świecie. TVN jest bardziej Pro-po-wski niż jakakolwiek inna stacja. A niestety musisz przywyknąć, że w Polszy ludzie wierzą w to co pie**oli się w TV, gdzie ludzie mają problemy z nałożeniem akcentu na odpowiednią sylabe i wszystko w ich ustach brzmi jak połamany kaleka niż język, za który kiedyś ginęli nasi rodacy. Wszędzie teraz mamy specjalistów od wszystkiego, nawet w j***nym supermarkecie i reklamach które tam słyszę o jakichś tabletkach które magicznie spowodują że schudniesz. No przecież trzeba być chyba ograniczonym w pełnym tego słowa znaczeniu żeby uwierzyć że żrąc jakieś chemiczne gówno będziesz piękny i chudziutki jakbyś zdrowo się odżywiał i ćwiczył. Przeraża mnie takie społeczeństwo gdzie ludzie którzy mają coś do powiedzenia z góry mają przej***ne, bo być może trafią w sedno jakieś sprawy i zacznie się syf.

Azzazel

2012-03-12, 22:43
E-e. Obecnie Wiadomości są dużo bardziej prowładzowskie niż TVN. Oczywiście, ten nadal władzy z grubsza słodzi, ale to chyba tylko już z przyzwyczajenia lub z wrodzonego antypisizmu. Po "przykręcaniu wajchy" rok temu media prywatne mają na władzę wielkiego focha i zajeły się kreacją Palikociarni.


O tym o co chodziło z "przykręcaniem wajchy" mam nadzieję wyjaśni nam dyżurny specjalista od mediów kasztan_85.

Cz...........el

2012-03-12, 23:14
@Eliot Imperio - a mnie wk***iają tacy jak ty, przeczytaj to co napisał Azzazel. Właśnie o to mi chodzi nie masz zielonego pojęcia kto najbardziej słodzi rządowi a w dalszym ciągu kwiczysz na TVN.

Zasadniczo sram na TVN, TVP i inne ale jestem ciekawy dlaczego nie piszesz że TvTrwam jest pro-pis-owski i że też miesza ludziom w głowach?
A prawda jest taka jak napisałeś

" A niestety musisz przywyknąć, że w Polszy ludzie wierzą w to co pie**oli się w TV"

i to tyczy się też TV Trwam. Ale tego już nie raczyłeś napisać w swojej pięknej wypowiedzi. Jak traktować to wszystkich po równo czy może uważasz że media katolickie są równiejsze od innych?

WhyMe?

2012-03-13, 00:00
Że nie marzą o nowym KFC to dziwne :roll:

Adiro

2012-03-13, 00:17
No i jest. Dlatego Chiny tak prą do przodu, a zachód biednieje. Całą kasę Chińczyków trzyma państwo, a nie obesrane banki prywatne.Chińczycy teraz na potęgę wykupują sprywatyzowane przedsiębiorstwa europejskie i amerykańskie, a do tego ciągle trzymają się fabryk. Potrafią myśleć. Mam wrażenie, że niedługo cały Zachód się sypnie...

gadom

2012-03-13, 00:45
k***a, po co wy z tym kasztanem gadacie? Przecież widać, że to debil jest - jak mu zaczęliście podawać argumenty to wielce okazuje się, że on "tylko sobie trolluje". Znam takich kretynów, nie warto marnować na nich czasu.

Niech sobie ogląda Pogromców Mitów albo jak Bear Grylls pije swoje szczochy.

Chyba, że jakiś ksiądz go wygwałcił jak był malutki i teraz wrzuca na kler? ;| Głośno myślę ;p

Gienek2

2012-03-13, 07:40
i h*j w dupe tym bankierom nie płacić mieć w dupie

PawełGM

2012-03-13, 17:24
Nie zdziwiłoby mnie to gdyby się okazało, że te filmiki są robione przez ludzi, którzy nas kontrolują. Zawsze podają problem, ale NIGDY nie mówią jak go rozwiązać, a masy i tak gryzą się między sobą. Propagandówa jak ch*j.