18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Matuus

2010-11-20, 23:09
Samemu w sumie jedynie nie wiedziałem (no, przypomniałbym sobie, bo pierwsze o czym pomyślałem o cewkach...ale czyich? Tesli) to "kto wynalazł prąd?"

Ale na prawdę, długo muszą takich matołów szukać. Chyba, że kamera faktycznie tak bardzo stresuje ludzi...

Łukasz

2010-11-20, 23:25
Ten program to bzdura!
W każdym odcinku na początku programu autor twierdzi o tym jakoby za chwilę miał udowadniać, że "matura to bzdura". Tymczasem to co widzimy nieco później nie ma nic wspólnego z udowadnianiem tej tezy. Chociażby dlatego, że nie przepytuje się osób z dziedzin z których zdawały maturę a w każdym razie nie wszystkie osoby taki warunek spełniają. Jeżeli wspomniane zagadnienia dotyczą biologii to powinny być przepytywane osoby, które ten przedmiot zdawały. Analogicznie powinno być z innymi dziedzinami życia.

Kolejna sprawa to forma prowadzenia programu. Zarzuty na temat tego, że ludzie są podstawiani pojawiałyby się znacznie rzadziej gdyby były przepytywane przypadkowe osoby z ulicy.

lucano1

2010-11-20, 23:27
Ja pie**ole co za kołki w podstawoówce uczą rzeczy typu prędkość, przyśpieszenie ziemskie itp.

nikos

2010-11-21, 01:21
znałem odpowiedz na wszystkie pytania (nie zdawałem fizyki) czy to oznacz że jednak matura to nie bzdura ? Nie, to pokazuje że Kuba Jankowski jest leszczem który próbuje zdobyć rozgłos.


Black Snake

2010-11-21, 01:35
Mam ponad 15 lat, a na prawie wszystkie pytania znałem odpowiedź. A z fizyki mam tylko 3 :(

Earth

2010-11-21, 16:03
No i ch*j z tego, że znaliście odpowiedzi?

Wiadomo, że na filmie będą pokazywane tylko poj***ne odpowiedzi.
Zresztą, pytania też w większości są poj***ne.

"Środkowa część oka" ftw...

maciek1000

2010-11-21, 16:27
Jeżeli w/g tego kolesia matura to bzdura to niech zrobi odcinek o tym co proponuje w zamian tj. na jakiej podstawie ludzie będą przyjmowani na wyższe uczelnie. No a pytaniach i ludziach którzy na nie odpowiadają powiedziano już dość.

can

2010-11-21, 18:55
BRAWO k***A!

Kilogram pierzU, brawo brawo. Nabija sie z ludzi a sam nie umie mowic :D

Centurion

2010-11-21, 21:22
Łukasz napisał/a:

Kolejna sprawa to forma prowadzenia programu. Zarzuty na temat tego, że ludzie są podstawiani pojawiałyby się znacznie rzadziej gdyby były przepytywane przypadkowe osoby z ulicy.



Osoby które widzisz w programie przed udzielaniem odpowiedzi podpisują zgodę na użycie ich wizerunku. Nie możesz tak po prostu zaczepiać ludzi na ulicy i potem tego upubliczniać, bo możesz zostać pozwany o naruszenie wizerunku/prywatności. Osoby trzeba namówić od udzielenia takowej zgady i udziału w odcinku nawet jak potencjalnie mogą zrobić z siebie idiotów. Jak jesteś taki mądry to spróbuj kogoś sam namówic na ulicy na coś takiego.

nikos napisał/a:

znałem odpowiedz na wszystkie pytania (nie zdawałem fizyki) czy to oznacz że jednak matura to nie bzdura ? Nie, to pokazuje że Kuba Jankowski jest leszczem który próbuje zdobyć rozgłos.



Chłopaki robią coś, czego jeszcze w polskich warunkach nie było, od strony technicznej wygląda to naprawdę profesjonalnie, chociaż nie mają kamerzystów/montażystów z telewizji, sami wszystko robią, nikt w nich nie pakuje kasy i tu trzeba oddać im szacunek. Można się przyczepić do nazwy, czy idei programu, a raczej zgodności z nią, zgodzę się z tym, ale dobry i chwytliwy tytuł też może pomóc w sukcesie.

hiitman

2010-11-21, 22:31
Jaki sens ma taki test kiedy pytania zadaje się z dziedzin zupełnie innych niż to czym ci ludzie zajmują się na codzień? Po ch*j sprawdzać czy piekarz zna prawo oma, dlaczego nie spróbują na jagielońskim? Kuba Jankowski, ktokolwiek to k***a jest, fizykiem też chyba nie jest bo o układzie SI w życiu nie słyszał, a zadaje związane z nim pytania i udziela złych odpowiedzi.

Łukasz

2010-11-21, 23:42
Centurion napisał/a:


Osoby które widzisz w programie przed udzielaniem odpowiedzi podpisują zgodę na użycie ich wizerunku. Nie możesz tak po prostu zaczepiać ludzi na ulicy i potem tego upubliczniać, bo możesz zostać pozwany o naruszenie wizerunku/prywatności.


Nic nie stoi na przeszkodzie by o zgodę pytać później i w przypadku odmowy nagrania takiej osoby nie upubliczniać. Wiele osób przeprowadzało sondy uliczne i nie miało z tym problemów.

Centurion napisał/a:

Jak jesteś taki mądry to spróbuj kogoś sam namówic na ulicy na coś takiego.


Po co? Tylko po to, żeby udowodnić, że się da? Nie muszę, inni już robili takie rzeczy.

Centurion napisał/a:


Chłopaki robią coś, czego jeszcze w polskich warunkach nie było,


Pewnie wielu seriali też w Polsce nie było, to trzeba je ściągnąć do Polski nawet jeśli nie mają żadnej wartości a ich oglądanie to strata czasu.

Centurion napisał/a:

sami wszystko robią, nikt w nich nie pakuje kasy i tu trzeba oddać im szacunek.


A Cropp?


Centurion napisał/a:


Można się przyczepić do nazwy, czy idei programu, a raczej zgodności z nią, zgodzę się z tym, ale dobry i chwytliwy tytuł też może pomóc w sukcesie.


Tu nie chodzi tylko i wyłącznie o tytuł. Zwróć uwagę na pierwsze słowa wypowiadane w każdym odcinku. Autor twierdzi, że będzie UDOWADNIAĆ, że matura to bzdura. Dlaczego więc w dalszej części tego nie robi?

To co widzimy nie ma nic wspólnego z dowodem naukowym w związku z czym merytoryczna wartość takiego programu dąży do zera.

GodFlash00

2010-11-22, 02:57
4:14
-A to sie nie zabiezpiecza... aluminium...
-To guma kochanie ;>

Haha :)

Hornet

2010-11-22, 18:10
"To guma kochanie" każdy wie że najlepszym zabezpieczeniem i izolatorem w życiu jest guma, a nie aluminium ;)

hiitman napisał/a:

dlaczego nie spróbują na jagielońskim?


Bo na kierunkach innych niż ścisłe efekt byłby ten sam?

Program jest dosyć fajny tylko zastanawia mnie i wiele innych osób, czemu nie jest on związany z maturą? Gdyby zadał pytanie z matury (np. rozszerzonej fizyki) i pokazali miny ludzi i ich odpowiedzi to miałoby to chyba wtedy sens.

karolek52525

2010-11-22, 23:21
Boże co za tępi ludzie, mam 15 lat i znam odp na te pytania... <lol2>

xxxxgladxxx

2010-11-23, 10:01
Czy naprawde uważacie że do pytań które były zadane w tych pięciu odcinkach trzeba matury z fizyki, biologii, geografii itd.? Jeżeli tak to nie odbiegacie poziomem inteligencji nabytej od ludzi odpowiadających na pytania... Z drugiej strony skoro starają się udowodnić, że matura to bzdura to nie powinni zadawać pytań ludziom z liceum bądź gimnazjum. Jak dla mnie to powinno nazywać się "Z kamerą wśród idiotów" lub "Polski system szkolnictwa i jego chore twory" ;)