18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Technologia

Kaprys • 2013-03-02, 19:15

obecnie mam to wszystko w grubości 9mm, 4,3 cala z licencją Walkman i PlayStation, w jakości HD. Normalka, ale kiedyś te sprzęty kosztowały... Polak wtedy kupował Unitrę, lub Radmor, lub Tonsil. I to były sprzęty, moce liczone w prawdziwych watach, miałem wzmak Unitra w formie walizy, 20 wat, ale żarówka 220V 100W na nim świeciła... Ile głośników '100W' spalił, to inną drogą. Podobno kosztował ciężkie pieniądze, był w posiadaniu zespołu 'Brutal'. Ja po znajomości go dostałem, i upie**oliłem na nim sporo głośników. Nawet estradowe dwusetki 30cm średnicy na nim charczały. Zwyczajnie, zajeździłem. Niestety mi się spalił. Doj***łem kilkanaście mocnych głośników szeregowo, i zgon. Wszystko ma swoje granice jednak. A muzę było słychać 3 wioski dalej :D Ehh czasy, teraz sąsiad w bloku bębni, jak komputerowe głośniki podgłośnię.

milox

2013-03-03, 01:46
Powiedz mi(nie bierz tego jako hejt) jak można spalić wzmacniacz podpinając do niego głośniki? Z tego co się orientuje a ekspertem nie jestem to odwrotnie żadna finezja. Tak btw sam jestem posiadaczem starych poczciwych alton i wzmacniacza diory :)

~CanesPL

2013-03-03, 01:50
Z drukarką na zdjęciu to trochę przestrzelił...

Kliksiu

2013-03-03, 06:38
i z VHS, kto ma k***a VHS w komórce :D ?

Kaprys

2013-03-03, 08:02
milox pojęcia nie mam, po prostu się zjarał. Przychodzę i nie gra. Ktoś mu chyba zwarcie zapodał. Wk***iłem się, bo jednak miał pociągnięcie. Oddałem do naprawy znajomemu, i słuch po sprzęcie zaginął, tzn znajomek stwierdził, że lepiej kupić drugi, niż naprawić. Machnąłem ręką. Bywa.

VHS to miałem w SE k500i :) Tzn jakość podobna ;]

sebastian12sp

2013-03-03, 09:25
Jak się podłączy tak głośniki że ich opór będzie poniżej tego który obsługuje wzmacniacz to wzmacniacz zwyczajnie się przepali żadna filozofia.

go...........ez

2013-03-03, 10:02
technologia twojego telefonu, ssie obecnej.


Goodman18

2013-03-03, 12:48
Nie ma to jak rajcować się paleniem głośników nie znając podstawowych zasad działania. Potencjometr na maxa skręcony wzmacniacz na pełnym przesterze praktycznie do głośnika podawany prąd stały i na kawałku drutu skręconym w specyficznym kształcie robi się grzejniczek a nie cewka. Info dla autora wzmacniaczem który ma 5 W można spalić głośnik który ma nawet 1000W

marcin90twinturbo

2013-03-03, 14:05
rusofil napisał/a:



Znaleziony w Google, głąbie:
Obrazek

Wiedziałam, że się zaraz jakiś dzieciak przysra.




21 lat a ironii nawet nie rozumiesz...

Powiedziałem że znalazłeś to na kwejku? Nie wydaje mi się, chodziło o samą zasadę Twojego bezpodstawnego hejtu, nie rusza mnie to, ale troszkę frustruje bo przez takich kozaków jak Ty, nie wyczuwających ironii czy żartu, spinających się bez powodu i szukających najmniejszego powodu do wojny na komentarze Sadol cierpi najbardziej, ale co się będę produkował... idę posłuchać muzyki :- )

Pozdrawiam

mungo

2013-03-03, 16:35
Kaprys napisał/a:

Nawet estradowe dwusetki 30cm średnicy na nim charczały. Zwyczajnie, zajeździłem. Niestety mi się spalił. Doj***łem kilkanaście mocnych głośników szeregowo, i zgon.


Głośniki charczaly bo wzmak mial za mala moc i nie byl w stanie ogarnac glosnikow i ni h*ja nie ma mozliwosci ze po szeregowym polaczeniu glosnikow spaliles wzmcniacz może z równoleglym polaczeniem ci sie pomylilo, po rownoleglym polaczeniu to nic dziwnego.
Zaufaj mi jestem ekspertem. ;)

sonnyy225

2013-03-03, 17:03
Nie wiem ale moj telefon nie odtwarza kaset VHS i kaset magnetofonowych

ellsworth

2013-03-03, 18:16
Jeżeli naprawdę uważasz, że masz w telefonie kamerę takiej jakości to jesteś po prostu idiotą. Masz zabaweczkę, nic więcej.

wojtek9313

2013-03-03, 18:36
" Ile głośników '100W' spalił, to inną drogą." "Ja po znajomości go dostałem, i upie**oliłem na nim sporo głośników. Nawet estradowe dwusetki 30cm średnicy na nim charczały. Zwyczajnie, zajeździłem. "

Wzmacniacz miał za słaby zasilacz, głośniki właściwie samym przesterem zasilałeś, wiec co się dziwić.

DawidEs1

2013-03-04, 13:45
Nie spaliłeś głośników moca tylko PRZESTEREM mongole :P
Doucz się a potem się zwierzaj ;)

mungo napisał/a:


Głośniki charczaly bo wzmak mial za mala moc i nie byl w stanie ogarnac glosnikow i ni h*ja nie ma mozliwosci ze po szeregowym polaczeniu glosnikow spaliles wzmcniacz może z równoleglym polaczeniem ci sie pomylilo, po rownoleglym polaczeniu to nic dziwnego.
Zaufaj mi jestem ekspertem. ;)


Przy równoległym prędzej by unitra padła :D z resztą mało który wzmacniacz wytrzymał by tak niską impedancję na dużej mocy :D

mungo

2013-03-06, 12:45
No o to mi chodziło że przy równoległym połączeniu głośników wzmacniacz pada... Chociaż samochodowe wzmacniacze są produkowane nawet pod 1 Ohm impedancji