18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Taxi z zablokowanym gazem.

~DMT • 2014-06-19, 09:51
Złotówie zablokował się gaz i troszkę się zdziwił.


en...........an

2014-06-19, 19:35
PatrolZG napisał/a:


Najprawdopodobniej zrobił tak jak mówisz. Hamulce załatwił po 2-3 sekundach ( to raczej nie sportowe auto ) i potem było za późno na myślenie.



A co on na tej taksówce zapie**ala 600 konnym potworem że hamulce po kilku sekundach spalone?

Niech ma nawet ze 150 koni. Hamulec i spokojnie się zatrzymuje.

Jeżeli hamulce w cywilnych autach byłby aż tak słabe to jazda po autostradzie i awaryjne hamowanie oznaczałoby pewną śmierć. :mrgreen:

paciobdg

2014-06-19, 19:55
Rozbieganie się silnika, a nie zacięcie pedału gazu
więc zdarzyć może się każdemu kto jeżdzi autem a nie GIMBAZJALISTĄ
rady?:
-zadusić silnik na najwyższym biegu(zaciągamy ręczny wciskamy hamulec i zapinamy 5 albo 6 bieg
-odcięcie dopływu paliwa, przed luba za pompą (wyrywamy wężyki w hu bo będzie bum)
wyj***ne mam co o tum myślicie piszę bo może ktoś podczas takiej sytuacji zajarzy ten komentarz i ocali silnik swojego oczka w głowie.
przayczyną jest naqjcześciej zacięcie się listwy zębatej

co...........us

2014-06-19, 20:37
Uuuuuuuuu słychać że w samochodzie był bardzo ostry sex a na sam koniec doszli.

ChybaTy1

2014-06-19, 22:22
paciobdg napisał/a:

Rozbieganie się silnika, a nie zacięcie pedału gazu
więc zdarzyć może się każdemu kto jeżdzi autem a nie GIMBAZJALISTĄ
rady?:
-zadusić silnik na najwyższym biegu(zaciągamy ręczny wciskamy hamulec i zapinamy 5 albo 6 bieg
-odcięcie dopływu paliwa, przed luba za pompą (wyrywamy wężyki w hu bo będzie bum)
wyj***ne mam co o tum myślicie piszę bo może ktoś podczas takiej sytuacji zajarzy ten komentarz i ocali silnik swojego oczka w głowie.
przayczyną jest naqjcześciej zacięcie się listwy zębatej



Rozbieganie się silnika może wystąpić tylko w jednostkach z zapłonem samoczynnym wyposażonych w turbosprężarkę (potocznie mówiąc w turbo dieslach). Na filmiku to chyba nie jest diesel.
Twoje rady dotyczą tylko zduszenia silnika (przy czym jedna jest wyssana z dupy co zaraz wyjaśnię) bo wyciągnięcie kluczyka w takiej sytuacji nie zgasi diesla. Nie ważne czy sałaciarz miał manuala czy automat, diesla czy benzyniaka - zwykłe wciśnięcie hamulca roboczego powinno śmiało zatrzymać auto nawet na biegu (taksówkarz pewnie spanikował i myślał tylko o tym by nie przyj***ć w inne auta, a o hamulcu kompletnie zapomniał).

Co do tych rad zgaszenia "szalonego diesla":
-pierwsza ma sens: pedał hamulca roboczego w podłogę, ręczny też można zaciągnąć dla pewności, wrzucamy najwyższy możliwy bieg i popuszczamy sprzęgło aż do zgaszenia.
-druga rada o odcinaniu dopływu paliwa nie ma sensu ponieważ podczas "choroby wściekłego diesla" to nie olej napędowy z baku spala się w komorze a zwykły olej silnikowy z przecieku z turbiny.

Jak komuś nie szkoda silnika możę poczekać aż cały olej silnikowy sie wypali i jednostka sie zatrze, ewentualnie tłoki rozerwą komorę :D . Gdzieś tu nawet były filmiki z BMW.

Sigonek

2014-06-19, 23:51
Zboczuszki, pomimo niesprzyjających okoliczności znaleźli chwilkę na szybki numerek :odtylca:

specodhec341

2014-06-20, 00:08
Powinien wbić się w drzewo zanim nabrał takiej prędkości.

mi...........dz

2014-06-20, 00:53
Jestem ekspertem, po odgłosach końcowych można ze 100% pewnością zakładać, że dzida robiła mu loda on się podniecił i noga mu zesztywniała a ona się później tym dławi.

olex

2014-06-20, 10:19
ekspertem nie jestem, ale sadze ze kolo zamiast wrzucic j***ny luz, naczytal sie opinii sadolowych ekspertow o wciskaniu hamulca, przecinaniu przewodow, wyciaganiu kluczyka, uszczelce pod turbo, wbijaniu 1 szego biegu, popuszczaniu sprzegla, k***a, pie**olice na gimbaze, a piszecie takie glupoty ze pewnie na karte rowerowa dopiero zdajecie

rozasty

2014-06-20, 13:26
W moim pierwszym aucie zaraz po zakupie zaczęła się blokować linka gazu (wcześniej jeździłem tylko eLką) W pierwszej chwili była panika ze samochód wręcz przyspiesza albo utrzymuje prędkość po zdjęciu nogi ale było sprzęgło i mocne jebnięcie w gaz i się naprawiło do czasu grzebania w tym. Oczywiście mógł to być automat na filmiku.

MudPie

2014-06-22, 02:54
japońskie gówno..
w VW już w 96r zapobiegli czemuś takiemu, wystarczy wcisnąć hamulec i automatycznie silnik przechodzi na wolne obroty.

Poza tym można zawsze wrzucić 5 i zaciągnąć ręczny z nadzieję że się zadusi silnik, albo 1 i mieć pewność że szybciej nie pojdzie od jakieś tam prędkości.