18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Taxi vs Jednoślad.

niejakub • 2011-09-22, 16:14
Złotówa nie wytrzymał: jak ja stoję, to ty też...

lesiot

2011-09-22, 20:11
Daniken napisał/a:

bla bla bla I'm gay bla bla bla.


Jak Twój ojciec to przyjął?

dirty_pig

2011-09-22, 20:12
nie tylko wpie**ol sie sałaciarzowi należy. Po to człowiek ma motor aby właśnie nie stać w korkach, zawiść ludzka rośnie wraz z tępotą w tej Polsce bardzo szybko, aż to boli.

kebabkilla

2011-09-22, 20:23
taksowkarz raczej nie mial prawa otwierac drzwi bez upewnienia sie czy to nikomu nie zagrozi

msl

2011-09-22, 20:26
lesiot napisał/a:


No tak bystrzach chce się o literówkę kłócić, a do tego ślepy bo nie widzi, że jeden samochód wcześniej jeszcze z pewnością było to wyprzedzanie (samochód się zatrzymywał). Więc z jakiej perspektywy by nie rozpatrywać, motocyklista w taki czy inny sposób jest odpowiedzialny za to zajście i powinien był się umieć zachować rozsądniej.

A jakby się jeszcze czepiać to i by za samo wyprzedzanie (bo 2 samochody wyprzedzają, a dopiero 3 omijają) dać mu punkty i mandat (koledze filmującemu też).



Bystrzacha, nie bystrzach, jeśli już :P I kłócić się to tutaj ma ochotę chyba tylko jedna osoba...

Samochodu, który OMIJAŁ motocyklista (taksówki) nie wyprzedzał, więc nie mów mi, że liczy się to, ze wyprzedzał poprzedni samochód. Ostrożność zachował o tyle, że zwolnił. A że jechał, zamiast stać w korku? Po to właśnie się kupuje motocykl/rower/skuter i na nim jeździ, żeby mieć korki w głębokim poważaniu.
Z mojej strony to tyle, chce się ktoś kłócić, to niech się kłóci. Najlepiej z tym, z kim kłócić się jest najlepiej - klawiaturą i monitorem;)

marcinsud

2011-09-22, 20:34
@lesiot winnym jest kierowca samochodu. Ba nawet wszedł przepis zezwalający rowerzystom przejeżdżanie w korku między autami! Co do wyprzedzania i jednego metra odległości zawsze pojazd zapewniający mniejsze bezpieczeństwo pasażerowi/kierowcy jest bardziej uprzywilejowany. Motocyklem czy rowerem nie musi wyprzedzać w odległości jednego metra od zatrzymanego samochodu, bo ani siebie ani kierowcy samochodu nie uszkodzi. Rozumiem, że czujesz się całkiem fajnie jak stoisz przy krawężniku i gość samochodem prawie cie lusterkiem trzaśnie.

Wszystko rozchodzi się o to, że sprawa motocyklistów nie jest w takich przypadkach jasno opisana, na szczęście dla rowerzystów weszła poprawka bodajże w kwietniu i oni mają już jasną sytuację.

W jedynym przypadku co znam to motocyklista w takiej sytuacji nie przyjął mandatu, a sąd orzekł winę kierowcy, bo ma obowiązek przed otwarciem drzwi sprawdzić czy nic nie jedzie, a w myśl nowego prawa np. rower ma prawo jechać.

mkmkmk2

2011-09-22, 20:55
1 pas - jeden pojazd, ale taxi powinien włączyć awaryjki, albo zjechać na pobocze i zrobić swoje. Moim zdaniem nawet jeśli motor miał miejsce żeby przejechać po bestialsku między autami to nie powinien tego robić. Cały jego manewr wykonywany był bez sygnalizowania i w niebezpiecznej odległości.

Alemin

2011-09-22, 21:08
Ale pieprzycie... :idzwch*j: Sadol to chyba nie szkółka dla niedzielnych kierowców prawda?

Typ z bika powinien podejść do tego pajaca w puszce i mu z bani przeciągnąć nie zdejmując kasku.... Wtedy byłby może nawet hard ;-)

lesiot

2011-09-22, 21:12
Typ z "bika" powinien założyć sobie konto na sadistcu i jako nicka używać, nazwy jakiegokolwiek warzywa.

kozakmaly

2011-09-22, 21:21
Boze ludzie ale Wy smuty walicie... Po pierwsze, nawet jezeli wymijasz auto na motorze w odleglosci jednego metra to przy pelnej rozpietosci drzwi ten metr jest pokrywany w calosci a jezeli nie w calosci to itak jest na tyle malo miejsca ze wpadniesz w panike i jestes w stanie przyjebac. Po drugie, jak Motocyklita mial zachowac ostroznosc jezeli koles mu otworzyl drzwi doslownie jak kolo motocyklisty mial na wysokosci kolumny pomiedzy drzwiami? Trzecia sprawa jest taka ze juz nawet zawistne tempaki macie reklamy promujace uprzejmosc na drodze ktora pokazuje wam czarno na bialym ze Kodeks Drogowy nie ma zadnych obiekcji jesli chodzi o wymijanie samochodow przed motocykle w korku. Wyklocacie sie tutaj na temat Kodeksu Drogowego a tak na dobra sprawe pewnie 3/4 z was za ch*j nie pamieta Kodeksu z egzaminow na prawko i wszystko googlujecie zeby miec pewnosc ze napewno napisaliscie poprawnie. Szkoda mi waszej glupoty naprawde...

uklosy

2011-09-22, 21:37
Mi się wydaje że taxiarz specjalnie tego nie zrobił. Otworzył bagażnik i potem drzwi więc jest szansa że to nie jego wina. A motór- niestety ale przepis złamany więc jego wina

plugnplay

2011-09-22, 21:54
lesiot co ty tu pie**olisz, wyprzedzal tego passata, a taksowkarza wymijal. Zreszta jak ma zachowac bezpieczny odstep miedzy samochodami, gdzie jest miedzy nimi metr odstepu? Byla jakis czas temu wypowiedz policjanta, ktory mowil ze takie wymijanie w korku jest dozwolone. Wina jest taksowkarza ktory stworzyl zagrozenie otwierajac drzwi na srodku jezdni. Skoro mu sie otworzyl bagaznik i wychodzil go zamknac to powinien sie upewnic czy moze otworzyc drzwi na srodku drogi, czy wy zatrzymujac sie na poboczu odrazu otwieracie drzwi bez sprawdzenia w lusterku?
Taksowkarz jest poprostu zawistnym ku*asem, ktorego boli to ze ktos inny moze przejechac korek szybciej.

Bubles

2011-09-22, 21:56
Ale pie**olicie aż głowa boli! Motocyklista wyprzedzał dobrze. W jednym filmiku sraliście się że motocyklista nie powinien wyprzedzać i wymijać jadących aut. TUTAJ AUTA STOJĄ! A motocyklista nie przecina linii tylko jedzie obok niej, co jest zgodne z prawem, bo jak auto zostawi miejsce to motocyklista może sobie tam przejechać! A ten gimbus z puchy powinien dostać taki wpie**al żeby mu się odechciało taksówką jeździć. Tyle ode mnie.

marcinsud

2011-09-22, 21:59
@Bubles Nie przesadzaj koleś z puchy dobrze się zachował próbował przecież wyciągnąć pojazd z potrzasku i nie kozaczył.

Bubles

2011-09-22, 22:30
@marcinsud W sumie racja, dobre i to że pomógł. Sorki że się tak napinam. Ale ta nagonka M vs S rysuje mi już głowę...

Gabryiel

2011-09-22, 23:16
coś za wolno jechał