18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Tak bardzo biedni- daj nam swoją kasę!

dnr • 2013-12-30, 22:50
Natknąłem się ostatnio na tą oto 'grę'





Jest to próba pokazania, jak pracujący za minimum mają źle (w USA), oraz wyciągnięcia z nas kasy dla nich (vide strajki i próba podwojenia minimalnej pensji w USA). Mimo, że gra jest kompletnie ustawiona, to i tak kończę miesiąc z dodatkową kasą bez problemu, mimo bycia najbardziej chyba pechowym człowiekiem na ziemi. Jeśli ta gra mnie do czegoś przekonała, to do tego, że ludzie powinni wziąć się za siebie zamiast płakać o podwyższaniu pensji minimalnych. Oto jak poszła mi rozgrywka, proszę o podzielenie się waszymi :)

-zawalam test na pracę w biurze, mimo, że sam kiedyś wykonywałem podobną... Ciekawe, ile osób da radę :P
-zostaję kelnerem, biorę ubezpieczenie, jako że gra nie wskazuje, że jestem murzynem
-landlord od razu dowala podwyżkę czynszu, mimo że w rzeczywistości potrzebne jest wyprzedzenie...
-próbuję zmienić lokum - nie da się...
- mój bachor chce buty za 100$ - oczywiście jedyna inna opcja to szmateks za 10, nic pomiędzy... nie jestem murzynem więc nie kupuję airmaxów będąc biednym
-wiszę 250$ za samochód... fajnie wiedzieć
-landlord chce 350$ za zwierzaka w domu - fajnie wiedzieć, że go mam i trzymam wbrew regułom...
-można aplikować na pomoc z jedzeniem, ale zaczyna się od nast. miesiąca, czyli po końcu gry... obiektywne
- mam dług 7300$ za cośtam... fajnie wiedzieć...
-jestem chory
-mam bolącego zęba, gra chce za to 400$ mimo że mam ubezpieczenie... fajnie, chyba jednak jestem murzynem i potrzebuję protezy ze złota i platyny

mimo, że wszytko co mogło pójść źle się poj***ło, kończę miesiąc z 500$ w kieszeni i mniejszymi długami.

Popracuj trochę jako popychadło -> przestań płakać o wyzysku i weź się za siebie-> studiuj zaocznie lub naucz się fachu -> zarabiaj średnią pensję -> wyślij dzieciaka na studia -> gratulacje, zostałeś klasą średnią!

BongMan

2013-12-30, 23:03
Jak którykolwiek Amerykanin twierdzi, że ma źle, to powinien przyjechać do nas i zobaczyć co to naprawdę znaczy ch*jowo.

Nihil

2013-12-30, 23:04
Ciekawa gra, tylko jest problem, bo grając to wagon gówna zwala Ci się na głowę. Pierdyliard długów, co dzień ku*as w portfel. Jak ktoś klepie biedę to stara się nie pakować w tarapaty i oszczędzać, a tu telefon za stówkę, samochód (a można publiczną w miarę możliwości), przynajmniej więcej by było żeby dzieciak nie chodził w badziewiu.

Tak, przegrałem. 14 dni :|

AgentGrzesiek

2013-12-30, 23:16
dnr napisał/a:

-mam bolącego zęba, gra chce za to 400$ mimo że mam ubezpieczenie... fajnie, chyba jednak jestem murzynem i potrzebuję protezy ze złota i platyny



chyba nie wiesz jak działa ubezpieczenie w usa :-/


a poza tym masz 496$

but rent's due tomorow

Gra ma pokazać że za 1000$ mies. nie da się przeżyć w usa i to jest prawda.

dnr

2013-12-30, 23:27
@up, ale tomorrow dostaję też wypłatę wiec jest ok :P I minimalna pensja to chyba 1200, plus w grze jestem r*chany na lewo i prawo przez losowe okoliczności.

aa...........am

2013-12-30, 23:56
@BongMan co ty tam wiesz jak ty w UK siedzisz i kraby łowisz :amused:

Hangman108

2013-12-31, 00:12
Ta gra jest strasznie głupia. Zakłada, że założyłem rodzinę nie posiadając żadnych kwalifikacji zawodowych. Zarabiając grosze i mieszkając zaraz obok pracy, posiadam auto, które nie jest ubezpieczone. Muszę zapłacić najemcy za to, że ktoś (jest nawet napisane kto, więc sprawca jest znany) wybił mi okno. Jeśli niektórzy w ameryce tak żyją i się jeszcze skarżą, to ch*j im w dupę. Nie każdy może być szefem dużej firmy, więc trzeba racjonalizować wydatki.

Jestem natomiast za najniższą krajową, ponieważ uważam, że każdy powinien mieć możliwość godnego życia, jednocześnie będąc ubezpieczonym. W krajach Europy zachodniej, nawet będąc prostym robolem bez wykształcenia ma się ubezpieczenie, markowe ciuchy, samochód i prędzej, czy później mieszkanie na własność, a właściciele tamtejszych firm i tak mają nieporównanie więcej pieniędzy, niż nasi ,,bogacze". Jeśli ktoś uważa, że ludzie o mniejszych zdolnościach intelektualnych powinni zdychać pod szpitalami, bo nie stać ich na ubezpieczenie, jest naprawdę wstrętnym, godnym pogardy, sk***ielem.

Mateusz25

2013-12-31, 01:02
ch*ja wafla, gra zmusza mnie do płacenia za rzeczy których w życiu bym nie kupił mając problemy finansowe, np członkostwo na siłowni i zasypuje zdarzeniami losowymi kompletnie z dupy (po co mi samochód jak mieszkam najbliżej pracy jak się da?) I z jakiej dupy mam długi od razu? A i tak udało mi się zachować 50$ do końca miesiąca. Da się? Da.

Edit: grałem z 10 razy. Ani razu nie zszedłem poniżej 50$ na koniec miesiąca, a kilka razy miałem po 400-500. Serio, lewico?

Sajgonski

2013-12-31, 03:40
Nie dałem dziecku na obiady, olałem ślub przyjaciela, jeździłem autem bez ubezpieczenia i oczywiście nie zapłaciłem również ubezpieczenia zdrowotnego, a psa nawet nie uśpiłem, bo szkoda było mi 50$ - niech cierpi. Poza tym żyłem bez gazu = ciepłej wody przez miesiąc cały.
Skończyłem na +568$. Nie jest tak źle :D

borsuk18

2013-12-31, 04:23
707$ można? Można:D Fakt faktem wybrałem sobie bajer typu internet ale udało się bez kredytu itp.

Iperyt669

2013-12-31, 06:32
Ja nie dotrwałem po leczeniu zwierzaka za 400$ (cena raczej z dupy, bo jeśli nawet w u nas w kraju płaci się przeważnie mniej w złotówkach za leczenie zwierząt z mojego doświadczenia), ale do tej pory wiele pytań było jeszcze bardziej bez sensu, w stylu twój syn potrącił przypadkiem jakieś auto, czy płacisz odszkodowanie? To k***a jestem takim biednym magazynierem że stać mnie na auto? Albo cena dojazdów, to w końcu jeżdżę mustangiem czy autobusem? XD. Mam ubezpieczenie ale płacę i tak 20$? Mam depresję ale nie było opcji palę gram zioła i popijam browarem. Strasznie ten test jednostronny jest wg. mnie, żeby tylko pokazać że magazynier powinien zak***iać mercedesem, a jego syn powinien dostawać codziennie 20 dolców na śniadanka, co jest złego w tej darmowej stołówce?? Już nie chcę pisać o tym że jeśli ktoś zakłada rodzinę to chyba powinien mieć jakiś zawód poza zapieprzaniem w magazynie chyba że jest redneckiem który mieszka w przyczepie, ale oni nie mają takich problemów bo sprzedają metamfetaminę albo napadają stacje benzynowe i mają kase zanim pójdą siedzieć.

AgentGrzesiek

2013-12-31, 10:09
mam wrażenie ,że naprawdę nie chcecie zrozumieć o co tu chodzi :roll:

to przedstawia sytuację kiedy amerykanim traci pracę
łapiesz byle robotę za 1200
masz ok 900 za mieszkanie a za resztę nie opłacisz pozostałych opłat więc już zalegasz
każdy nieprzewidziany wydatek i już długi rosną
wizyta w szpitalu czy jakiś wypadek i lądujesz pod mostem
Ubezpieczenie zdrowotne w usa nawet jak je masz to nie uratuje cie przed tym ze w szpitalu wręczą ci rachunek na kilka do kilkaset tys $. Dość głośna była sprawa jednego biegacza który stracił nogę w zamachu w Bostonie.
Zbierali na niego kase bo ma właśnie kilkaset tys dolarów długu. Dopiero w szpitalu okazuje się że tej czy tamtej, procedury ubezpieczenie nie pokrywa.
Długi szpitalne to w tej chwili najczęstsza przyczyna bankrutcw w usa to może zrujnowac nawet dobrze zarabiających.

W stanach mozesz 10 razy łatwiej niż w Polsce się wzbogacić ale i też 10 razy ławiej zostać z niczym (i z długami)

R41NM4N

2013-12-31, 10:37
Najbardziej podobał mi sie jak zawsze wpis bongmana :D
pie**olić jak to w polsce źle mogą tylko nieudacznicy, nie mający nic do zaoferowania pracodawcy/niepotrafiący sami się zatrudnić i ew. gimbaza, której mamusia tyrająca na kasie w biedronce nie kupiła kurteczki z alpinusa za 1200 pln pomimo mocnego argumentu, że koledzy już takie mają :D
W sumie sama gra ch*j mnie obchodzi, trzeba być niezłym nieudacznikiem życiowym żeby tyrać za minimalną krajową :D

kamyk83

2014-01-01, 08:19
tak czy inaczej i tak jestes wyr*chany