18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Tak bardzo biedni- daj nam swoją kasę!

dnr • 2013-12-30, 22:50
Natknąłem się ostatnio na tą oto 'grę'





Jest to próba pokazania, jak pracujący za minimum mają źle (w USA), oraz wyciągnięcia z nas kasy dla nich (vide strajki i próba podwojenia minimalnej pensji w USA). Mimo, że gra jest kompletnie ustawiona, to i tak kończę miesiąc z dodatkową kasą bez problemu, mimo bycia najbardziej chyba pechowym człowiekiem na ziemi. Jeśli ta gra mnie do czegoś przekonała, to do tego, że ludzie powinni wziąć się za siebie zamiast płakać o podwyższaniu pensji minimalnych. Oto jak poszła mi rozgrywka, proszę o podzielenie się waszymi :)

-zawalam test na pracę w biurze, mimo, że sam kiedyś wykonywałem podobną... Ciekawe, ile osób da radę :P
-zostaję kelnerem, biorę ubezpieczenie, jako że gra nie wskazuje, że jestem murzynem
-landlord od razu dowala podwyżkę czynszu, mimo że w rzeczywistości potrzebne jest wyprzedzenie...
-próbuję zmienić lokum - nie da się...
- mój bachor chce buty za 100$ - oczywiście jedyna inna opcja to szmateks za 10, nic pomiędzy... nie jestem murzynem więc nie kupuję airmaxów będąc biednym
-wiszę 250$ za samochód... fajnie wiedzieć
-landlord chce 350$ za zwierzaka w domu - fajnie wiedzieć, że go mam i trzymam wbrew regułom...
-można aplikować na pomoc z jedzeniem, ale zaczyna się od nast. miesiąca, czyli po końcu gry... obiektywne
- mam dług 7300$ za cośtam... fajnie wiedzieć...
-jestem chory
-mam bolącego zęba, gra chce za to 400$ mimo że mam ubezpieczenie... fajnie, chyba jednak jestem murzynem i potrzebuję protezy ze złota i platyny

mimo, że wszytko co mogło pójść źle się poj***ło, kończę miesiąc z 500$ w kieszeni i mniejszymi długami.

Popracuj trochę jako popychadło -> przestań płakać o wyzysku i weź się za siebie-> studiuj zaocznie lub naucz się fachu -> zarabiaj średnią pensję -> wyślij dzieciaka na studia -> gratulacje, zostałeś klasą średnią!

Gordon

2014-01-01, 21:12
Jeszcze jest jeden mały trick w tej grze - skoro tracisz pracę i masz dostać coś mało opłacalnego to szukasz taniego mieszkania do wynajęcia. I 1000$ za miesiąc to jest naprawdę w takiej sytuacji głupota, bo w dużych miastach można spokojnie za 400$ znaleźć 2 pokojowe mieszkanie (np. w Bostonie). Za 1200 są już domy, więc gra z dupy, bo sugeruje, że jesteś biedakiem, kiedy tak naprawdę jesteś po prost głupi.

ps. mi na koniec miesiąca zostało 698$

Murzynski_Halucyn

2014-01-01, 22:49
Mi zostało 220$ na koniec, mimo, że robiłem wszystko tak jak postąpiłbym w takiej sytuacji.
Wykupiłem ubezpieczenie, większość opłat zapłaciłem i stwierdzam, że gdybym był w takiej sytuacji to zamiast narzekać, że nie mam pracy szukałbym JAKIEJKOLWIEK pracy, po czym zaczął szukać czegoś, odpowiadającego mojemu wykształceniu.

PS: To, z korepetycjami dla dziecka to naprawde już denne pytanie - czemu mam płacic komuś za lekcje dla dziecka, skoro pytanie jest po prostu banalne? (2.5 godziny)

Abgda

2014-01-01, 23:42
Skojarzyłem pewną grę pt. "cashflow" opartej na książce Roberta Kiyosakiego "Bogaty Ojciec, Biedny Ojciec". Dobra treść motywująca dla tych, którzy chcą opuścić tzw. "wyścig szczurów"

Izmael

2014-01-01, 23:54
w tydzień zostałem milionerem... ci Amerykanie nie wiedzą co to przedsiębiorczość.

stabilo19

2014-01-02, 00:08
Może jak wybierasz kelknera to da się wygrać nawet z 500$ zostaje , ale wybierz 2 opcje to się jebie wszystko .

Zet.

2014-01-02, 00:11
535 i poszedłem na przedstawienie dziecka,dałem mu na buty, pomogłem koleżance w pracy....


issenpl

2014-01-02, 00:14
BongMan napisał/a:

Jak którykolwiek Amerykanin twierdzi, że ma źle, to powinien przyjechać do nas i zobaczyć co to naprawdę znaczy ch*jowo.


Lepiej aby przyjechał w lecie. W zimie jest dość przygnębiająco.

karamon

2014-01-02, 00:20
Gra promuje bycie mendą i tyle :D

frk'

2014-01-02, 00:23
Gordon napisał/a:

I 1000$ za miesiąc to jest naprawdę w takiej sytuacji głupota, bo w dużych miastach można spokojnie za 400$ znaleźć 2 pokojowe mieszkanie (np. w Bostonie).



$400 za 2 pokojowe mieszkanie? Prosze wyslij link do przykladowej oferty bo takiej ceny za 2 pokojowe mieszkanie w USA jeszcze nie widzialem.

buenos11

2014-01-02, 00:30
Ja tam jebłem miecha i zostalo mi 743 dole i pie**ole

KiecolPB

2014-01-02, 00:36
BongMan napisał/a:

Jak którykolwiek Amerykanin twierdzi, że ma źle, to powinien przyjechać do nas i zobaczyć co to naprawdę znaczy ch*jowo.

boguś, aż tak macie przej***nie w tym sosnowcu, że zapraszasz jankesów, żeby sprawdzili, że jednak ktoś ma gorzej?;D

unkylas

2014-01-02, 00:45
I dobrze że walczą o swoje. Szkoda że u nas zamiast też walczyć o godne życie najeżdza się na tych co chcą mieć lepiej. Jak bida u mnie to u sąsiada k***a ma być też nie?

Dobrutro

2014-01-02, 01:10
Te przypadki to chyba z dupy są, a gdzie jest wiele innych opcji oszczędzających Ci kasę? W stylu, jeśli jesteś biedny to po co Ci komórka?