18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Tajemnica rozwiązana

Danyy • 2014-01-08, 08:13
Chyba już wiem, dlaczego woda w Biedronce jest tak tania ;]


Ciekawe czy browar w Tychach czerpie z tego samego źródła. :kloc:

Nomineus

2014-01-08, 08:20
raczej poznan czerpie z tego zrodla.

kurabezkosci

2014-01-08, 08:38
najlepsze jest to ze woda zalega miliony lat pod ziemioo ale jak ja czlowiek wypompuje to ma termin waznosci rotfl

Perturbator

2014-01-08, 08:50
Danyy napisał/a:


Ciekawe czy browar w Tychach czerpie z tego samego źródła. :kloc:



Tak, ale nie filtruje przed zabutelkowaniem.

FatboyFat

2014-01-08, 09:51
Ale zobacz j***ny lemingu ile minerałów ma ta woda- 865mg/l. Porównaj ją z Żywcem Zdrój który ma koło 300 czy kroplą beskidu z 250. Jest to woda mineralna w przeciwieństwie do gównianych wód źródlanych...

crossdressphyxia

2014-01-08, 10:04
Cytat:

najlepsze jest to ze woda zalega miliony lat pod ziemioo ale jak ja czlowiek wypompuje to ma termin waznosci rotfl



Może dlatego, że jak zalega pod "ziemioo" to nie jest wystawiona na działanie promieni słonecznych i innych zjawisk ze świata zewnętrznego i nie napie**oli się w niej glonów i innego ch*jstwa?

posthuman

2014-01-08, 10:09
"morze szczyn" hehe, dobre. Kiedy ja k***a z tego wyrosne...

szymondt

2014-01-08, 11:45
Tyski browar czerpie wode z miejscowego źródła "Gronie"

Ziaba

2014-01-08, 12:23
Nienasycona Co2 , czyli niegazowana k***a....

cenzor123

2014-01-08, 12:52
To jakieś 20 km ode mnie !

jabba_the_hutt

2014-01-08, 16:39
@FatboyFat

ch*j, że na etykiecie jest jak byk "woda źródlana", ty wiesz lepiej, że to mineralna...

A poza tym:

Cytat:

Należy jednak mieć na uwadze fakt, że nie tylko zawartość minerałów w butelce decyduje o tym, czy woda jest uznana za mineralną czy też nie, ale również stabilny skład tych pierwiastków. Przykładowo Nałęczowianka o zawartości minerałów 650 mg/l to naturalna woda mineralna, a Nestlé Aquarel zawierająca więcej, bo 679,3 mg w litrze, to woda źródlana – dlatego należy uważnie czytać etykiety.

Temu "bałaganowi" sprzyja niestety stopniowe dostosowywanie naszych przepisów do regulacji unijnych i brak określonych granic dla zawartości minerałów w wodach butelkowanych. Woda źródlana składem i właściwościami ma nie różnić się od wody z kranu, przy czym należy pamiętać, że w wodach wodociągowych zawartość składników jest bardzo różna (np. dla wody wiślanej w całym jej biegu waha się od 350 do 550 mg/l). Woda mineralna natomiast ma różnić się od wody z kranu, ale nie tym, że zawiera więcej minerałów, lecz tym, że ich zawartość ma być stabilna (nie może ulegać wahaniom).

Należy podkreślić, iż ooceny i kwalifikacji rodzajowej wód dokonuje Główny Inspektor Sanitarny.

A zatem zgodnie z obowiązującymi przepisami podstawowym kryterium kwalifikacji wody jako "mineralnej" jest stabilność składu, czyli stała zawartość składników mineralnych. Podane na etykiecie stężenia nie mogą różnić się odrzeczywistej zawartości o więcej niż +/- 20%. Oznacza to po prostu, że woda faktycznie powinna zawierać deklarowane przez producenta ilości minerałów.



Także ch*j wie, ile tak na prawdę jest minerałów w tej biedronkowej wodzie. Ale pij na zdrowie, autosugestia też jest ważna :)

Ja...........ro

2014-01-08, 23:46
po ch*j kupować wodę w butelkach? :wtf:

Lu...........87

2014-01-09, 00:22
@up żeby zbierać nakrętki na rzecz biednych dzieci romskich :D
.
.
.
.
.
.
żartowałem, do pieca z nimi :) ... z nakrętkami oczywiście ;p

PureWhite

2014-01-09, 16:17
mineralna a mineralizowana to różnica, częściej wody są właśnie mineralizowane.

@Lucas887
nakrętki się przydadzą, romowie nie więc do pieca z nimi :D

.Piotrek

2014-01-09, 16:28
Gdybym cały czas pił wode z kranu to by mi już nerki wysiadły od ilości wapnia, to jest r-r nasycony praktycznie, wystarczy lekko ostudzić żeby zaczął się wytrącać osad.