18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Szybkie strzelanie komandosów z Lubińca.

pilmia • 2014-09-22, 17:00
5:25 nie mogłem wyciąć (nie umiem ). Podniecacie się hamburgerami, a lokalnego nikt nie zna :P


Pierwszy post także róbcie co chcecie!!

ehaft

2014-09-22, 23:53
Dlaczego mają flagę biało czarną a nie biało czerwoną? Czy to coś z moim monitorem?

TheByQ

2014-09-23, 00:11
@ehaft Bo czerwień się za bardzo rzuca w oczy.

Rekon

2014-09-23, 01:03
@up Również dlatego, że czarny jest kolorem sił specjalnych (biało-czarnych flag używają również NIL, AGAT, GROM, itd.)

A do autora... Jednostka Wojskowa Komandosów z LubLińca do jasnej cholery!

Anyway spotkałem raz operatora tejże jednostki bodajże po 13 zmianie PKW 'Afganistan'. Zaliczył kulkę w ramie podczas akcji, ale bólu nie czuł. Ponoć ostro grzmotnęło nim o ścianę i tylko dlatego zorientował się, że coś jest 'nie tak'.
Ogólnie to spoko chłopaki. Należy im się szacunek za cholernie ciężki kawał roboty odwalany rok w rok za granicą Ojczyzny. ;-)

f1sher

2014-09-23, 01:06
Z tego co wiem lubliniec wykonuje tylko zadania nato. Nie maja w zakresie zadan obronnosci panstwa wiec nie do konca "nasza" jednostka.

Rekon

2014-09-23, 01:22
@f1sher Owszem, aczkolwiek każda jednostka ma w zakresie działań "obronność państwa" tyle, że JWK tak samo jak GROM podpięty jest pod JSOG i TIER1 czyli krótko mówiąc NATOwskie zgrupowania jednostek specjalnych. Co do samego wykonywania "tylko zadań NATO" nie jest to prawdą, bowiem Task Force 50 (żołnierze JWK wchodzący w skład kontyngentu) robi za zabezpieczenie dla regularnej zmiany w Bagram. Normalnie zaś JWK działa w kraju jako jednostka antyterrorystyczna, bądź oddział wojskowy szybkiego reagowania. Taki polski odpowiednik hamerykańskiej Delta Force.

foxrbkpisz

2014-09-23, 02:00
O sk***esyny, w 3 sekundy tyle pocisków wyj***ć. Cytując klasyk "szacun za te sztuki".

Modrzew88

2014-09-23, 07:02
zincum napisał/a:

@Modrzew88 - pie**olisz żeby wk***ić czy na serio tak myślisz? Bo między innymi po to ja wstawiłem filmik, żeby się fani BF czy innego gówna nie podniecali sztucznymi sukcesami. A wytrenowanie danej postawy, znając dokładnie odległość od celu, bez żadnego stresu, w adidaskach i pijąc sobie napoje na wygodnym fotelu...W przerwie do następnej rundy to jakoś k***a nie to.

Jest coś takiego jak sztuka dla sztuki. Ktoś to nazwał sportem, ch*j, niech będzie. Brydż czy szachy to też sport przecież. To tak jakbyś porównywał kolesi od ASG z ludźmi, którzy już strzelali do innego człowieka. Albo jeszcze nie ale mogą, mają trafić byle gdzie, szybko i skutecznie w każdych warunkach. Wyeliminować przeciwnika. W stresie, hałasie, chłodzie, syfie i gnoju. O głodzie i wodzie...



Piękny przykład braku wiedzy i stereotypowego myślenia. Idź najpierw na jakąkolwiek strzelnicę zanim znowu napiszesz podobne bzdurki.

thqpo

2014-09-23, 09:25
Dobra, modrzew nie przesadzaj z tego co napisałeś wyszkolenie jednej postawy to do 9 miesięcy, czyli trzech to pewnie już 27? I do tego doliczyłeś 8 miesięcy na ćwiczenie statyki... to razem 35 miesięcy... dolicz może jeszcze miesiąc na naukę kręcenia w odpowiednią stronę ustawieniami celowania i będą 3 lata. Puknij się w głowę, jak ktoś się przykłada do treningów to po roku już może mieć całkiem przyzwoite wyniki na zawodach, szczególnie z kbks. Pochwal się gdzie trenowałeś, że cię tak szkolili :D

Rekon

2014-09-23, 10:07
@Modrzew88 łebosze szczelectfo sportofe trudnijsze od szczelectfa w armii D:

No prze ch*j trudniejsze. W szczególności, że w jednostkach specjalnych jak już się uczą strzelać to ustawia się komandosów obok tarcz i zadaniem operatora jest trafić w cel kilkoma pociskami nie zabijając przy tym kolegi.
Poza tym spróbuj strzelać synchronicznie do celu w taki sposób jak oni w tym samym czasie. To są 'specjalsi' kolego. Oni mają strzelać tak, by zabić i ich szkolenie strzeleckie jest o wiele dłuższe, trudniejsze i bardziej stresujące niż sportowe, a w dodatku nie jeden stracił życie w trakcie szkolenia.

Btw. nie przypominam sobie by jakikolwiek strzelec sportowy brał udział w "Simo Hayah Competition" czyli najbardziej prestiżowym konkursie strzeleckim na świecie, gdzie Polacy jako pierwsi zza fińskiej granicy doszli do drugiego miejsca na podium.
Wszyscy strzelcy pochodzili z JW GROM, bądź JWK Lubliniec.

piotrekt1976

2014-09-23, 11:55
Rekon skad ci sie ubzduralo ze ktokolwiek stracil zycie podczas treningu strzeleckiego w takiej jednostce ?
Zdazaja sie czasem przypadkowe samo postrzelenia, to normalne biorac pod uwage ze ida z grubej i pistolet czeka przeladowany z pociskiem w komorze, podczas dynamicznego przejscia z karabinu na pistolet zdaza sie za szybko pociagnac na spust bo odruchowo palec idzie do kabłaka. Strzelam dynamicznie 3 guna IPSC to wiem jak to wyglada.
Chcesz zobaczyc prawdziwego speeda to obejrzyj filmiki z zawodow IPSC 2-3 gun. To co tutaj widzisz to srednie wyszkolenie ze srednimi czasami i wiekszosc nawet nie wybitnych zawodnikow trenujacych za wlasana kase objedzie zarowno czasowo jak i celnosciowo wiekszosc twoich komandosow, a pamietaj ze w strzelaninie kto strzela celnie pierwszy to wygrywa ;)
Na mnie filmik nie zrobil zadnego wrazenia bo pokrecenie lekko glowa w lewo - prawo co ma pokazywac tzw zawodowstwo to smiech na sali bo helm skutecznie ogranicza widoki w boki aby to bylo skuteczne to nei moze trwac setne sekundy bo twoj mozg moze i zaobserwuje ruch ale ty nawet o tym sie nie dowiesz wiec to takie na pokaz raczej :P .
Technike trzeba poprawiac kazdego dnia ale co z tego ja nie liczac kilkudziesiecio osobowej ekipy reszta nie distaje nawet 20% amunicji jaka wykorzystuje PRYWATNIE zwykly kowalski z zacieciem strzeleckim.

Rekon n problem z zawodami ktore wymieniles jaest jeden. Nie kazego dobrego strzelca sportowego stac na samodzielnie finansoway wyjazd na ladnych kilka dni tylko dla radochy. MON na to stac w koncu i tak wszystko idzie z naszych podatkow i tyle w temacie.

pilmia

2014-09-23, 19:23
Thunbi napisał/a:

Zajebiści są ci goście.
Tylko jeden minus i moje marzenie - żeby używali bronie produkowanej w Polsce. Poza tym nic więcej mi nie trzeba!



Niedługo zostanie wprowadzony MSBS :P Poczytaj kozacki karabin.

Fafik_599

2014-09-23, 19:41
@Bartas1992PL
Jesteś po szkole jakiejś czy od szaraka leciałeś, aż do kaprala ? Sam zastanawiam się nad WP bo od małego we mnie żołnierz i rodzina z tradycjami.

Bartas1992PL

2014-09-23, 20:36
up@

Prosto po maturze poszedłem do wojska ;) służę od 4 lat.

Modrzew88

2014-09-24, 07:06
thqpo napisał/a:

Dobra, modrzew nie przesadzaj z tego co napisałeś wyszkolenie jednej postawy to do 9 miesięcy, czyli trzech to pewnie już 27? I do tego doliczyłeś 8 miesięcy na ćwiczenie statyki... to razem 35 miesięcy... dolicz może jeszcze miesiąc na naukę kręcenia w odpowiednią stronę ustawieniami celowania i będą 3 lata. Puknij się w głowę, jak ktoś się przykłada do treningów to po roku już może mieć całkiem przyzwoite wyniki na zawodach, szczególnie z kbks. Pochwal się gdzie trenowałeś, że cię tak szkolili :D



Mówię o strzelaniu na poziomie mistrzowskim.

Fafik_599

2014-09-24, 17:23
@Bartas1992PL
I jaka jest służba w dzisiejszym wojsku ? :) Opisz swoje obowiązki tak pokrótce :)