18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Szeregowi policjanci nie znają przepisów drogowych.

głodny_toster • 2013-08-24, 01:04
Tak o to polska policja łamie przepisy drogowe.


Cytat:

Polskie prawo potrafi być zawiłe i dotyczy to nie tylko przepisów podatkowych, ale też regulacji obejmujących ruch drogowy. Wydaje się jednak, że policjanci „drogówki” powinni być alfą i omegą w tych zagadnieniach, które znać powinien każdy kierowca. Nic z tego! Niektórzy łamią prawo i jeszcze dają zły przykład zwykłym użytkownikom dróg.
Przykład takiego zachowania zarejestrowano w okolicach Pszczyny. Jeden z uczestników ruchu zarejestrował oznakowany radiowóz policyjny, którego kierowca postanowił grać rolę „drogowego szeryfa”. Osiemset metrów przed zwężeniem drogi wjazdowej do jednego pasa jego kierowca postanowił zjechać na lewą część jezdni i pilnować, by „cwaniacy” nie jechali nim do końca. O znanej od dekad w Zachodniej Europie jeździe na suwak nie było mowy.
Policjant najwyraźniej nie wiedział, że w ten sposób łamie przepisy. Taryfikator mandatów określa, że za poruszanie się z prędkością utrudniającą ruch innym kierowcom można otrzymać kwit na kwotę od 50 do 200 zł, a zajmowanie więcej niż jednego pasa ruchu zasługuje na karę w wysokości 150 złotych.
Wiele wskazuje również na to, że kierowca radiowozu nie zdawał sobie sprawy, że postępuje wbrew zaleceniom samej policji. W czerwcu 2013 r. Komenda Główna Policji zapoczątkowała akcję społeczną o nazwie „Wrzucam na luz”, w ramach której informowała przedstawiono kierowcom dziesięć postulatów, mających poprawić bezpieczeństwo i kulturę jazdy; zamieszczamy je poniżej. Warto zwrócić uwagę na siódmy punkt.
Dekalog Kulturalnego Kierowcy
1. Używaj kierunkowskazów, aby zasygnalizować zamiar wykonania manewru.
2. Nie wjeżdżaj na skrzyżowanie, gdy nie możesz z niego zjechać.
3. Parkując, zajmuj obrys tylko jednego miejsca.
4. Ustępuj pierwszeństwa pojazdom uprzywilejowanym.
5. Prowadź auto płynnie. Jedź tak, aby nie sprawiać problemów innym użytkownikom drogi.
6. Zbliżając się do zebry, zatrzymaj się, gdy obok czekają piesi.
7. Jedź na suwak.
8. Jeśli popełnisz błąd, przeproś.
9. Bądź wyrozumiały dla kierowców z „e-L-ką”.
10. Na drodze wielopasmowej używaj lewego pasa ruchu tylko do wyprzedania.







Źródło: http://moto.wp.pl/kat,92714,title,Policjanci-nie-znaja-przepisow,wid,15918225,wiadomosc.html

mack_k

2013-08-24, 01:09
ba co sie dziwic to policja

ares88

2013-08-24, 02:13
0:07 widać wensza!

facet85

2013-08-24, 08:34
szkoda, że nie mam w navi dv-r ale nagrałbym jak Pan policjant wczoraj w mieście leciał ponad 90km/h ;) aż miło było lecieć za nim :)

raf-ret

2013-08-24, 10:31
to po cholerę jedzie prawym pasem i nie korzysta z wolnego lewego pasa tylko filmiki nagrywa

jojoaction

2013-08-24, 12:01
a gdzie specjaliści od jazdy na suwak ? Ci wszyscy dupni kierowcy co robią 5 tyś km na rok ?

GrzesMk4

2013-08-25, 19:33
haha jakie downy

dashadow

2013-08-26, 08:45
widzę że policja nawet "dekalogu" nie potrafi poprawnie napisać. punkt 6 to bzdura. nie ma obowiązku zatrzymania się gdy pieszy czeka "obok". pieszy ma pierwszeństwo tylko wtedy gdy już znajduje się na przejściu, a nie obok.

"Art. 26.

1. Kierujący pojazdem, zbliżając się do przejścia dla pieszych, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się NA PRZEJŚCIU."

mało kto o tym wie - jak widać szanowna policja akurat nie wie. no ale nie wymagajmy od psa umiejętności czytania.

SpirytusSalicylowy

2013-08-26, 11:52
raf-ret napisał/a:

to po cholerę jedzie prawym pasem i nie korzysta z wolnego lewego pasa tylko filmiki nagrywa

Najpierw zwróć uwagę na znaki przy drodze na początku filmu, nie te co informują o wyskakujących zwierzętach ale o końcu lewego pasa, a potem komentuj pie**olony debilu :homer:
Widać żeś nawet gimbazy nie ukończył i gówno wiesz o przepisach.

ds...........er

2013-08-26, 11:53
@dashadow, to prawda. Zważ jednak na to, że przy natężonym ruchu (zwłaszcza na przedmieściach) warto wykazać odrobinę kultury i zatrzymać się przed przejściem. I tak w którymś momencie dojedziesz do korka i tak. Zapewne to policjanci mieli na myśli pisząc ten punkt dekalogu. Z drugiej strony nieprzyzwyczajeni do takich zachowań polscy kierowcy jadąc za pojazdem "uprzejmym" i widząc tak "niespodziewany" manewr mogą spowodować stłuczkę.

Dalione

2013-08-26, 11:54
A ja mam pytanie z innej beczki, otóż słyszałem że jeżeli jechałbym jako pasażer w samochodzie i kierowca byłby pijany, to jeśli policja by go zatrzymała i zabrała mu prawko to ja też bym je stracił? To prawda jest?

fasci88

2013-08-26, 11:55
@dashadow, tu chodzi tylko o kulturę jazdy a nie wymogi prawne, ale jak wymagać umiejętności czytania ze zrozumieniem od pie**olonego gimbusa.

damian88719

2013-08-26, 11:56
@Spirytus Salicylowy. Załamałeś mnie, myślałem że jak ktos jest nowy na portalu to przynajmniej bedzie trzymał jakiś poziom kultury, a ty nie dość że się mylisz to jeszcze obrażasz niepotrzebnie innych.
Idź pod zimny prysznic chłopie troche ochłonąć.

Lysack

2013-08-26, 11:59
Skoro tak go to boli, to dlaczego sam nie zastosował zasady suwaka i nie pojechał lewym pasem do końca?
Przecież na tym polega ta zasada, żeby włączać się na końcu pasa, więc sama informacja o zwężeniu nie ma w tym przypadku żadnego znaczenia.

Pewnie gdyby policjanci nie blokowali pasa, tylko pojechali nim do końca, to i tak nagrałby filmik i podpisał jako "cwaniaki z policji", co to wpychają się na końcu korka, przed biednych czekających na prawym pasie kierowców...

fasci88

2013-08-26, 12:00
nie taki całkiem nowy, ale wkurza mnie takie pitolenie, poza tym, nie uważam żebym się mylił.