18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Szeregowi policjanci nie znają przepisów drogowych.

głodny_toster • 2013-08-24, 01:04
Tak o to polska policja łamie przepisy drogowe.


Cytat:

Polskie prawo potrafi być zawiłe i dotyczy to nie tylko przepisów podatkowych, ale też regulacji obejmujących ruch drogowy. Wydaje się jednak, że policjanci „drogówki” powinni być alfą i omegą w tych zagadnieniach, które znać powinien każdy kierowca. Nic z tego! Niektórzy łamią prawo i jeszcze dają zły przykład zwykłym użytkownikom dróg.
Przykład takiego zachowania zarejestrowano w okolicach Pszczyny. Jeden z uczestników ruchu zarejestrował oznakowany radiowóz policyjny, którego kierowca postanowił grać rolę „drogowego szeryfa”. Osiemset metrów przed zwężeniem drogi wjazdowej do jednego pasa jego kierowca postanowił zjechać na lewą część jezdni i pilnować, by „cwaniacy” nie jechali nim do końca. O znanej od dekad w Zachodniej Europie jeździe na suwak nie było mowy.
Policjant najwyraźniej nie wiedział, że w ten sposób łamie przepisy. Taryfikator mandatów określa, że za poruszanie się z prędkością utrudniającą ruch innym kierowcom można otrzymać kwit na kwotę od 50 do 200 zł, a zajmowanie więcej niż jednego pasa ruchu zasługuje na karę w wysokości 150 złotych.
Wiele wskazuje również na to, że kierowca radiowozu nie zdawał sobie sprawy, że postępuje wbrew zaleceniom samej policji. W czerwcu 2013 r. Komenda Główna Policji zapoczątkowała akcję społeczną o nazwie „Wrzucam na luz”, w ramach której informowała przedstawiono kierowcom dziesięć postulatów, mających poprawić bezpieczeństwo i kulturę jazdy; zamieszczamy je poniżej. Warto zwrócić uwagę na siódmy punkt.
Dekalog Kulturalnego Kierowcy
1. Używaj kierunkowskazów, aby zasygnalizować zamiar wykonania manewru.
2. Nie wjeżdżaj na skrzyżowanie, gdy nie możesz z niego zjechać.
3. Parkując, zajmuj obrys tylko jednego miejsca.
4. Ustępuj pierwszeństwa pojazdom uprzywilejowanym.
5. Prowadź auto płynnie. Jedź tak, aby nie sprawiać problemów innym użytkownikom drogi.
6. Zbliżając się do zebry, zatrzymaj się, gdy obok czekają piesi.
7. Jedź na suwak.
8. Jeśli popełnisz błąd, przeproś.
9. Bądź wyrozumiały dla kierowców z „e-L-ką”.
10. Na drodze wielopasmowej używaj lewego pasa ruchu tylko do wyprzedania.







Źródło: http://moto.wp.pl/kat,92714,title,Policjanci-nie-znaja-przepisow,wid,15918225,wiadomosc.html

Wiochmen

2013-08-26, 12:00
a moze maja jakas akcje i musial przyblokowac...

pkh

2013-08-26, 12:03
Powinni przed takimi zwężeniami stawiać dodatkowe znaki z jakimś rysunkiem 'jedź na suwak' . Może by pomogło.

go...........PL

2013-08-26, 12:10
japie**ole wy jesteście poj***ni przypie**alacie się do takiego gówna
a jak wy przekroczycie o 1km dopuszczalną prędkość i was zatrzymają to robicie k***a taką sensacje jakby zaj***li tuska
lub jak was złapią na piciu w miejscu publicznym
no fakt że to jest poj***ne że w parku na ławce niewolno sobie pie**olnąć browca ale taki mamy rząd co zrobić

rew123321

2013-08-26, 12:14
jak policjant wyjdzie poza przepisy aby unormować sytuacje to skandal i na stryczek go
jak nie wychodzi to jest leniwym nierobem i ze stołka.

a teraz pytanie:
która opcja jest korzystniejsza dla policjanta? starać się czy olewać?

Antybozia666

2013-08-26, 12:33
Ja uważam że tutaj policja robi dobrą robotę. Powinni ostrzelać samochód tego co kręcił ten kretyński filmik z broni automatycznej i zgwałcić zwłoki na lewym pasie ruchu. W tedy nikt nie zwrócił by uwagi na to że utrudniają ruch.

dashadow

2013-08-26, 13:34
fasci88 napisał/a:

@dashadow, tu chodzi tylko o kulturę jazdy a nie wymogi prawne, ale jak wymagać umiejętności czytania ze zrozumieniem od pie**olonego gimbusa.



po coś te przepisy są - albo będę kulturalny wobec pieszych albo wobec innych kierowców. nie ma ch*ja - ktoś musi się zatrzymać. w dupie mam co sobie wymyśli ktoś tam z policji. obowiązują przepisy, a nie czyjeś widzimisię. gimbusa to sobie poszukaj w lustrze, zafajdany małolacie.

kokos654321

2013-08-26, 15:10
Oni nie łamią przepisów, tylko szukają pewnej k***y, co zajmuje się filmowaniem zamiast skoncentrować się na prowadzeniu pojazdu.

PanHT

2013-08-26, 16:14
No i prawidłowo. Widać że jest zator na drodze.
Jak ja nienawidzę tych wszystkich kierowców co się wpie**alają na lewy pas jak wiedzą że za 500m się skończy.
Później taka p*zda wpie**ala się przed Ciebie. Trzeba się zatrzymać. Wpuścić gnoja i jeszcze paru innych mądrych i tak w kółko. Ciągle po heblach.
A ta lewy pas jest zablokowany. Wszyscy cisną prawym pasem. Powoli ale płynnie.

clipper

2013-08-26, 17:51
@up i tu wielkie piwo dla Ciebie. Samego mnie wk***ia jak ktoś wie że się kończy pas i jest zwężka to ciśnie się do samego końca i przed ryj się wciska. Byle ino być pierwszy. Jazda na suwak? Sprawdza się w mieście, na trasie średnio. Gdyby ludzie mieli choć trochę kultury i by rzeczywiście bez cwaniactwa zapełniali oba pasy, to jest dobre rozwiązanie, a nie że taki z końca wyprzedzi wszystkich i jest o 20 miejsc dalej i cwaniaczy. Nawet taki ch*j nie podziękuje.


Flame War za 3..2..1

tominho

2013-08-26, 18:02
Avicii - Silhouettes jakby komuś sie piosenka spodobała

KrisCFC

2013-08-26, 19:34
pie**olicie Hipolicie... :amused:
jak wam tak źle w aucie to jeździjcie pociągami i bankami... :D

killerZeWsi

2013-08-26, 21:45
@MrHT
A ja uwielbiam takich kierowców jak Ty - dzięki nim mam lewy pas wolny i nie stoję w korku! Zawsze tak robię (a kręcę trochę więcej niż 5tys. rocznie, w samym lipcu 8kkm).

Zawsze. Lewy i PEACE!

Skowu

2013-08-26, 23:32
sami pie**olą te matoły ( policjanci ) " JEŹDZIJCIE NA SUWAK!!! " a co do czego to osły sami nie potrafią!!!!!! To jest POLSKA! ;/

Wudson

2013-08-27, 01:47
Dk1 Czechowice - Goczalkowice ;) Piwo !!

Antybozia666

2013-08-27, 18:12
KrisCFC napisał/a:

pie**olicie Hipolicie... :amused:
jak wam tak źle w aucie to jeździjcie pociągami i bankami... :D



Jeszcze nie słyszałem żeby ktoś jeździł bankami. W bankach Polak trzyma pieniądze. (o ile je ma)