18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

świeża ryba

okar19 • 2013-03-10, 19:09
świeższej nie będzie :mrgreen:

S.O.A.D.

2013-03-11, 00:40
@Els

Ryby w sklepach leżą na lodzie/obłożone lodem. Przynajmniej w tych lepszych, nie supermarketach. Jak były żywe i zostały schłodzone, to miały szansę przeżyć, ale twój ojciec musiał wziąć właściwie dopiero co wyłożone i dość szybko przytargać je do domu.

raf-ret

2013-03-11, 00:49
i właśnie w tym momencie wydziela się substancja dzięki której ryba smakuje mułem :)

Inferno777

2013-03-11, 01:44
@juki, nie do końca:

"W fazie stężenia pośmiertnego mięso ryb jest wysokiej jakości. U ryb zabijanych stężenie to następuje później, trwa dłużej i jest intensywniejsze niż u ryb śniętych. Praktycznie zaraz po jego ustąpieniu ryby zaczynają się psuć (brak fazy dojrzewania), następuje szybki autolityczny rozkład białek oraz tłuszczu i bezpośrednio za nimi procesy gnilne. Niekiedy faza stężenia w ogóle u ryb nie występuje, co istotnie obniża ich trwałość."

da...........li

2013-03-11, 13:02
Jak kroiłem karpia na święta to mało się nie zesrałem jak tak zrobił, łeb obcięty, chcę go kroić a sk***iel nagle zaczął podskakiwać.

DinAlt

2013-03-11, 19:42
Chyba jednak może być świeższa...

AlpineRaziel

2016-03-13, 12:41
Inferno777 napisał/a:

@juki, nie do końca:

"W fazie stężenia pośmiertnego mięso ryb jest wysokiej jakości. U ryb zabijanych stężenie to następuje później, trwa dłużej i jest intensywniejsze niż u ryb śniętych. Praktycznie zaraz po jego ustąpieniu ryby zaczynają się psuć (brak fazy dojrzewania), następuje szybki autolityczny rozkład białek oraz tłuszczu i bezpośrednio za nimi procesy gnilne. Niekiedy faza stężenia w ogóle u ryb nie występuje, co istotnie obniża ich trwałość."



Dziękuję, właśnie pomogłeś odrobić mi pracę domową :D