18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Świat Q-dance

MichasQ • 2012-09-03, 19:16
Słowem wstępu: Myślę, że warto im się przyjrzeć chociażby z jakości organizowanych imprez, pomysłowości, nowatorskich pomysłów oraz pokazów pirotechnicznych. Zapewne ten kto siedzi w temacie nie dowie się niczego nowego, ale może kogoś zainteresuje.

Świat Q-DANCE




Q-dance jest holenderskim organizator em imprez tanecznych poświęcony mocniejszym stylom muzyki tanecznej, takich jak Hardcore , Hardstyle , techno i hardhouse . Popularnymi imprezami, które stworzyli są: Defqon.1 Festival , Qlimax, Dominator i X-Qlusive .




O powstaniu organizacji

W 1999, Q-dance zostało założone przez kilku przyjaciół z Landsmeer, pod nazwą Elite Qlass. Z koncepcją "Houseqlassics" chcieli odrodzić muzykę old school house. Po dwóch udanych edycjach Houseqlassics stworzyli nowe imprezy takie jak: "91-92" i "Qlimax". W 2001 Elite Qlass zmieniła nazwę na Q-Dance.

Początki eventów

W 2001, Q-dance wprowadziło zupełnie nowy styl muzyczny: Hardstyle. W ciągu kilku lat, ten styl muzyki rozwinął się by być jednym z najbardziej popularnych stylów w obrębie sceny tanecznej, i nadal jest głównym stylem muzyki na Q-tanecznych imprez.

W kilku aspektach, rok 2003 był ważnym rokiem dla Q-dance. W tym roku odbyły się dwaie bardzo udane koncepcje: Defqon.1 Festiwal i X-Qlusive, które zostały dodane do „repertuaru”, a także koncepcja techno pod nazwą Teqnology.

W 2004, Q-dance przekroczyło granice po raz pierwszy. W tym roku, pierwsza edycja Q-Base odbyła się w opuszczonej bazie sił powietrznych RAF w Weeze w Niemczech. Z Q-BASE, "międzynarodowym festiwal tańca", Q-dance zamierzało utworzyć wydarzenie dla ludzi z całej Europy, aby mogli się spotkać i poimprezować. W roku 2004 zakończyła się pierwsza edycja „Qrime Time”. Podczas tej imprezy ludzie byli przebrani za gangsterów i „molls” (najprawdopodobniej coś w rodzaju kobiet-gangsterów).

Od 2005 r., Belgia staje się coraz bardziej istotna, ponieważ jest to rok w którym Q-dance dostaje stałe miejsce na festiwalu Tomorrowland. W 2006 roku, pierwszy Qlimax organizowany jest w Hasselt w Belgii. W 2007 roku, pierwszy raz zorganizowano X-Qlusive w Belgii a rok później (2008) pierwszy raz odbywa się The Qontinent. Belgijskie imprezy są organizowane przez biuro Q-dance mieszczące się w Antwerpii.

W 2009 roku, Australijska przygoda naprawdę rozkręca: we wrześniu pierwsza edycja Festiwalu Defqon.1 odbywa się w Sydney. Bilety na festiwal zostały całkowicie wyprzedane, podobnie w następnych latach impreza jest dużym sukcesem. Q-dance odwiedza także inne kraje: Polska, Szwecja, Francja, Włochy, Wielka Brytania i-Irlandia Północna.

W 2010, Q-dance świętuje swoje dziesięciolecie. Organizatorzy obiecali imprezę stulecia. W dniu 10 lipca, Arena Amsterdam wypełniła się w kolorze pomarańczowym, aby świętować 10 urodziny firmy Q-Dance.

Wsparcie Q-dance

Q-dance wspiera nie tylko własne pomysły, ale jest również obecny na dużych imprezach w Holandii i za granicą, w tym Planet Love w Irlandii , Global Gathering w Polsce i Monday Bar Cruise od Szwecję po Łotwę. Najważniejsze wydarzenia:

Q-dance @ Mysteryland

W 1993 roku, Mysteryland festiwal odbył się po raz pierwszy. Od 2003 Mysteryland ma stałą lokalizację na terenie dawnej Floriade w Haarlemmermeer . Od 2001 roku, Q-dance co rok ma scenę na festiwalu. Q-dance nie tylko bierze udział w holenderskim Mysteryland, ale także w 2011 roku, nadszedł czas na pierwszą edycję Mysteryland w Chile , gdzie scena była zastrzeżona dla Q-dance.

Q-dance @ Tomorrowland

Tomorrowland jest corocznie organizowane w Belgii. Kilkudniowy festiwal odbywa się w miejscu o nazwie Boom. Q-dance był tam obecny od czasu pierwszej edycji w 2005 roku.

Q-dance @ Electric Daisy Carnival

Electric Daisy Carnival jest również kilkudniowym festiwalem w Las Vegas , USA . 300.000 użytkowników w trzy dni. To można nazwać jednym z największych festiwali na świecie. W 2012, Q-dance zdobył scenę w tym udanym festiwalu po raz pierwszy. Był to również pierwszy raz, Q-dance, kiedy postawiło stopę na amerykańskiej ziemi.



Źródło: http://en.wikipedia.org/wiki/Q-dance

Zapraszam do hejtów ;) Jak ch*jowe to wyj***ć.
Parę obrazków w komentarzach.

HardStylerz224

2012-09-04, 14:27
inf3kkted napisał/a:

a ja sie wypowiem negatywnie;p od 97 słucham elektroniki i tak przez te wszystkie lata przeszedłem przez bardzo wiele gatunków
typu euro, hard, acid techno przez trance, gabber, mainstream hardcore, hardstyle, happy hardcore nieco później skończyłem z komercja i pojawił sie dnb jungle breakcore speedcore (to tylko część tego co słuchałem). I powiem wam tyle że z perspektywy czasu uważam że to właśnie hardstyle był najch*jowszy i najprymitywniejszy z tego co słuchałem. a co do gwiazd HS takich jak the prophet czy isaac to przed powstaniem HS robili zajebistą muze w latach 90tych dlatego polecam oldskulowy gbber z lat 90tych który ma wiecej klimatu i polotu niż HS który między innymi z niego sie wywodzi.



święte słowa, polać browara :D

karolo4life

2012-09-04, 14:33
Powiem wam tak może i młody jestem i mało wiem ale muzyka elektroniczna co roku zchodzi na psy jakieś ch*jowe dzwięki jakieś zj***ne leady bass to sie nie wypowiadam nie ma tu żadnego polotu straszy HS jest git jest coś w tym HS a teraz ? Łączenie HS z dubstepem ? tak samo jak i Trance był jeden gatunek i jedna strona tego ogólnie miał ten wyróżniający bass a teraz ? zrobione pod House-electro nie zdziwiłbym sie jakby Trance było robione pod dubstep .. Tak samo z HU (znawcy wiedzą o co chodzi ) kiedyś to były trzaski pamiętam na kasety sie nagrywało każdy kawałek był fajny. House nie słucham wiec sie nie wypowiadam nie mój styl . A jeśli komuś sie nie podoba słuchanie to niech idzie na wieś posłuchać wiejskiej klepanki i przestanie choć raz w życiu j***ć i być zj***nym. Dziekuje .

xts

2012-09-04, 14:40
deepack qlimax 2003


MichasQ

2012-09-04, 15:28
No niestety jest tak, że teraz już się używa głównie innego bassu i wszyscy lecą na jednym i tym samym kicku. Widziałem też wykres jak teraz q-dance opanował większość festiwali (co za tym idzie mniejsze pole do popisu dla innych dj i innych organizacji) ale co zrobic, zawsze mozna odpalic oldschool (jak kolega strone/dwie/ wczesniej dal i posluchac ;) )

garfild

2012-09-04, 16:38
300.000 ludzi to nie tak dużo woodstock gromadzi 550.000-700.000

wiesiors4

2012-09-04, 17:09
garfild napisał/a:

300.000 ludzi to nie tak dużo woodstock gromadzi 550.000-700.000


700.000 ludzi to nie tak dużo, Jan Paweł II gromadził ponad milion.

CzłowiekDepresja

2012-09-04, 17:32
Hardstyle, Happy Hardcore, Gabber, Schranz, Terrorcore, Speedcore!
I live for hardstyle, i live for hardstyle baby!

akademia1988

2012-09-04, 17:51
niech podo ktos tytuly piosenki z 3 filmiku

babycow

2012-09-04, 18:58
sam hardstyle... co to jest, posluchajcie sobie handsupowej muzyki ;)

Devilyn

2012-09-04, 21:10
umcy umcy BAH BAH umcy umcy AAAAaaAAaAAA umcy BAH BAH BAH BAH !!! .... no i wszechobecne ostatnio zj***ne wycieraczki od STARa... iuiuiu iiiu... :-/

wiesiors4

2012-09-04, 22:19
Devilyn napisał/a:

umcy umcy BAH BAH umcy umcy AAAAaaAAaAAA umcy BAH BAH BAH BAH !!! .... no i wszechobecne ostatnio zj***ne wycieraczki od STARa... iuiuiu iiiu... :-/


Rozumiem, że to jest takie zajebiste? :roll: no tak, metal jedyna prawdziwa muzyka :lol:

RTC

2012-09-04, 23:30
w Polsce też mieliśmy kilka razy TOXICATORa i było kilku znanych dj jak choćby Angerfist ale niestety nie przyjął się u nas TOXIC, za to Niemcy podłapali pomysł i u nich funkcjonuje świetnie


logik93

2012-09-04, 23:52
Chce pozdrowić z tego miejsca Force Creator, Pham Ngoc, Coarsection, Fortiz, Defiance, Krupnika, Shiniego, Gigiego i innych producentow hardstyle z Polski :)

xsound

2012-09-05, 01:07
karolo4life napisał/a:

Powiem wam tak może i młody jestem i mało wiem ale muzyka elektroniczna co roku zchodzi na psy jakieś ch*jowe dzwięki jakieś zj***ne leady bass to sie nie wypowiadam nie ma tu żadnego polotu straszy HS jest git jest coś w tym HS a teraz ? Łączenie HS z dubstepem ? tak samo jak i Trance był jeden gatunek i jedna strona tego ogólnie miał ten wyróżniający bass a teraz ? zrobione pod House-electro nie zdziwiłbym sie jakby Trance było robione pod dubstep .. Tak samo z HU (znawcy wiedzą o co chodzi ) kiedyś to były trzaski pamiętam na kasety sie nagrywało każdy kawałek był fajny. House nie słucham wiec sie nie wypowiadam nie mój styl . A jeśli komuś sie nie podoba słuchanie to niech idzie na wieś posłuchać wiejskiej klepanki i przestanie choć raz w życiu j***ć i być zj***nym. Dziekuje .



...A ja powiem tak. Trance w to nie mieszaj ;)
Po 1wsze, gatunek ten istnieje i ma sie dobrze (underground), po drugie nie mieszaj tu komercyjnych nazwisk niegdyś uważanych za prekursorów gatunku, które dziś grają zupełnie odmienną muzykę, bo to nie znaczy że taki Tiesto, Armin grają nadal Trance. I tak rodzi się mit że Trance to nie trance tylko house/progressive. Komercyjni Dj'e grają w audycjach od electro po progressive house, stąd ludzie są w przekonaniu że Trance sie zmienia.
Muzyka sie nie zmiaia, zmienia sie styl grania niektórych, ale tłum woli nazywać to Trance, bo zagrał to Armin/Tiesto. Stereotyp.

Cavaran

2012-09-05, 10:03
Syndicate:



Nightmare Outdoor:



Army of Hardcore:



Toxicator (z tego co kojarzę, to były w Polsce 2 lub 3 edycje tego Eventu i niestety się u nas nie przyjął, a szkoda):



Masters of Hardcore:



Thunderdome:



Tego typu Eventów jest od groma ;)