18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Świat Q-dance

MichasQ • 2012-09-03, 19:16
Słowem wstępu: Myślę, że warto im się przyjrzeć chociażby z jakości organizowanych imprez, pomysłowości, nowatorskich pomysłów oraz pokazów pirotechnicznych. Zapewne ten kto siedzi w temacie nie dowie się niczego nowego, ale może kogoś zainteresuje.

Świat Q-DANCE




Q-dance jest holenderskim organizator em imprez tanecznych poświęcony mocniejszym stylom muzyki tanecznej, takich jak Hardcore , Hardstyle , techno i hardhouse . Popularnymi imprezami, które stworzyli są: Defqon.1 Festival , Qlimax, Dominator i X-Qlusive .




O powstaniu organizacji

W 1999, Q-dance zostało założone przez kilku przyjaciół z Landsmeer, pod nazwą Elite Qlass. Z koncepcją "Houseqlassics" chcieli odrodzić muzykę old school house. Po dwóch udanych edycjach Houseqlassics stworzyli nowe imprezy takie jak: "91-92" i "Qlimax". W 2001 Elite Qlass zmieniła nazwę na Q-Dance.

Początki eventów

W 2001, Q-dance wprowadziło zupełnie nowy styl muzyczny: Hardstyle. W ciągu kilku lat, ten styl muzyki rozwinął się by być jednym z najbardziej popularnych stylów w obrębie sceny tanecznej, i nadal jest głównym stylem muzyki na Q-tanecznych imprez.

W kilku aspektach, rok 2003 był ważnym rokiem dla Q-dance. W tym roku odbyły się dwaie bardzo udane koncepcje: Defqon.1 Festiwal i X-Qlusive, które zostały dodane do „repertuaru”, a także koncepcja techno pod nazwą Teqnology.

W 2004, Q-dance przekroczyło granice po raz pierwszy. W tym roku, pierwsza edycja Q-Base odbyła się w opuszczonej bazie sił powietrznych RAF w Weeze w Niemczech. Z Q-BASE, "międzynarodowym festiwal tańca", Q-dance zamierzało utworzyć wydarzenie dla ludzi z całej Europy, aby mogli się spotkać i poimprezować. W roku 2004 zakończyła się pierwsza edycja „Qrime Time”. Podczas tej imprezy ludzie byli przebrani za gangsterów i „molls” (najprawdopodobniej coś w rodzaju kobiet-gangsterów).

Od 2005 r., Belgia staje się coraz bardziej istotna, ponieważ jest to rok w którym Q-dance dostaje stałe miejsce na festiwalu Tomorrowland. W 2006 roku, pierwszy Qlimax organizowany jest w Hasselt w Belgii. W 2007 roku, pierwszy raz zorganizowano X-Qlusive w Belgii a rok później (2008) pierwszy raz odbywa się The Qontinent. Belgijskie imprezy są organizowane przez biuro Q-dance mieszczące się w Antwerpii.

W 2009 roku, Australijska przygoda naprawdę rozkręca: we wrześniu pierwsza edycja Festiwalu Defqon.1 odbywa się w Sydney. Bilety na festiwal zostały całkowicie wyprzedane, podobnie w następnych latach impreza jest dużym sukcesem. Q-dance odwiedza także inne kraje: Polska, Szwecja, Francja, Włochy, Wielka Brytania i-Irlandia Północna.

W 2010, Q-dance świętuje swoje dziesięciolecie. Organizatorzy obiecali imprezę stulecia. W dniu 10 lipca, Arena Amsterdam wypełniła się w kolorze pomarańczowym, aby świętować 10 urodziny firmy Q-Dance.

Wsparcie Q-dance

Q-dance wspiera nie tylko własne pomysły, ale jest również obecny na dużych imprezach w Holandii i za granicą, w tym Planet Love w Irlandii , Global Gathering w Polsce i Monday Bar Cruise od Szwecję po Łotwę. Najważniejsze wydarzenia:

Q-dance @ Mysteryland

W 1993 roku, Mysteryland festiwal odbył się po raz pierwszy. Od 2003 Mysteryland ma stałą lokalizację na terenie dawnej Floriade w Haarlemmermeer . Od 2001 roku, Q-dance co rok ma scenę na festiwalu. Q-dance nie tylko bierze udział w holenderskim Mysteryland, ale także w 2011 roku, nadszedł czas na pierwszą edycję Mysteryland w Chile , gdzie scena była zastrzeżona dla Q-dance.

Q-dance @ Tomorrowland

Tomorrowland jest corocznie organizowane w Belgii. Kilkudniowy festiwal odbywa się w miejscu o nazwie Boom. Q-dance był tam obecny od czasu pierwszej edycji w 2005 roku.

Q-dance @ Electric Daisy Carnival

Electric Daisy Carnival jest również kilkudniowym festiwalem w Las Vegas , USA . 300.000 użytkowników w trzy dni. To można nazwać jednym z największych festiwali na świecie. W 2012, Q-dance zdobył scenę w tym udanym festiwalu po raz pierwszy. Był to również pierwszy raz, Q-dance, kiedy postawiło stopę na amerykańskiej ziemi.



Źródło: http://en.wikipedia.org/wiki/Q-dance

Zapraszam do hejtów ;) Jak ch*jowe to wyj***ć.
Parę obrazków w komentarzach.

Cavaran

2012-09-04, 10:35
Fajnie, że się taki temat pojawił.
Dodam też coś od siebie ;)

Decibel Outdoor Festival:



Hard Bass:



A teraz coś mocniejszego.

Project Hardcore:



Hardcore4life:



Dominator Festival:


kojot339

2012-09-04, 11:10
dz**kI, LASERY, PLEŚNIOWE SERY!

skeczu

2012-09-04, 11:37
kerim85 napisał/a:




Tak jak na pielgrzymkach do Częstochowy, ale nikt z tego afery nie robi...


Witamy w chrześcijańskim kraju :amused:

deadduck

2012-09-04, 11:44
Hardstyle jak dla mnie jest za słaby. Hardcore !
Predator & Outblast - Legend

Outblast - Masters Symphony

Pojechalem kiedys na festiwal do Czech, Pleasure Island sie nazywal. Bylem tam dla trance'u ale gdy poszedlem na scene hard juz nic innego mnie nie interesowalo. Pamietam grala wtedy DJ Korsakoff (fajna dupcia btw) zagrala te dwa kawalki

mi...........ji

2012-09-04, 11:47
Zawsze bawił mnie głos tego "lektora" czy kto to tam :-D

AL...........ON

2012-09-04, 11:47
ZA CO DOSTAŁEM OSTRZEŻENIE? JA DOSTAŁEM, A JAKIŚ j***nY PAJAC ZA GŁUPIE WPISY NIE DOSTAŁ?

Marian Pudzianowski

2012-09-04, 11:54
Nie sądziłem, że jest bardziej gówniana muzyka od dubstepu.

inf3kkted

2012-09-04, 12:01
ile te kawałki maja lat które tu dajecie? z tego co widze to max z 8. A ode mnie coś co powstawało w połowie lat 90tych i brzmi dużo lepiej.


a tu dj Isaac zanim poszedł w komercje;p


jak mozecie usłyszeć muzyka z lat 90 zanim powstał hardstyle była szybsza dynamiczniejsza i bardziej soczysta mimo tego że była robiona na gównianym sprzęcie

De...........ct

2012-09-04, 12:03

martin87

2012-09-04, 12:27
Ale widzicie. Mimo, że jest to gatunek dość popularny w Polsce na eventach w Polsce sprzedaje się mało i żadna agencja (oprócz SoundTrade) nie chce Hardstyle na swojej imprezie. Byłem w tym roku na Electrocity i powiem Wam, że scena Hardstylowa miała najlepszy klimat jaki panował w klasztorze i to głównie ze względu na ludzi którzy się tam bawili. Nie było żadnych przypadkowych osób potem, bo wszyscy "słuchacze" i "znawcy" hardstyle, nie mieli siły po pierwszym secie już na nic ;)

Na Global Gathering w 2010 roku był namiot Q-dance i bawiła się garstka ludzi.

3 imprezy Toxicator, typowo hardstylowe, i była garstka ludzi. Niestety słuchający hardstyle słuchają go tylko w domu, trudno zobaczyć tych wszystkich fanów na imprezach :)

wiesiors4

2012-09-04, 12:38
winthek napisał/a:

dlaczego mam wrażenie, że na takie imprezki chodzą same półgłowki i tępę laseczki?


Bo nigdy nie byłeś na takim evencie i nigdy nie będziesz?
grzech'u napisał/a:

turbo techno zjeby


Otwórz swój dzienniczek uwag. A teraz sam sobie wpisz uwagę. 4 klasa podstawówki to nie są żarty.
Marian Pudzianowski napisał/a:

Nie sądziłem, że jest bardziej gówniana muzyka od dubstepu.


Tylko Ty słuchasz jedynej słusznej muzyki, pało? :plzdie:

masabitumiczna

2012-09-04, 12:38
Jako, że mamy demokracje wolność słowa i poglądów to się wypowiem:
ch*jowy ten hardstajl jak nieszczęście! Ktoś tu dobrze napisał, że jest gorszy od du(m)bstepu...
A to, że elektroniki słucham od połowy lat 90 to i tak nie zmienia faktu, że się nie znam!

Policewoman

2012-09-04, 14:19
co tu do hejtowania? ważne,że ludzie się bawią ;)
a czy hh ,metal czy hardstyle to już wybór każdego z nas.
Nie lubię- nie słucham, proste.

pejpo

2012-09-04, 14:22
co to za nutka z 1 filmiku 2:26? taki krótki wstęp jakby. ktoś wie ?