18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Swastyki przed II wojną światową

perun88 • 2011-03-07, 16:54
"Swastyka, jako symbol reprezentujący szczęście, był szeroko używany przed II wojną światową. Dopiero naziści sprawili, że stał się on ikoną tabu. Przed 1939 rokiem swastykę można było zauważyć w wielu miejscach, na logo wielu firm..."


Firma Aptekarska "Swastyka". "Do cholery z Hitlerem, to jest nasz znak od 1922 roku."


W 1925 roku Coca Cola wypuściła breloczek w kształcie swastyki, na którym wygrawerowane było "Coca Cola w butelkach za 5 centów".

Josseph

2011-03-07, 21:56
za co niby to piwo?? kółko z mychy mi odpadło prawie i naderwałem ścięgno w palcu..
dawno takiego suchara nie było..

Rh...........ox

2011-03-07, 22:27
VooDooBlitz napisał/a:

Swastyka (dewanagari सࡍवसࡍतिक, transliteracja svastika, transkrypcja swastika, 卐) – znak zazwyczaj w kształcie równoramiennego krzyża, o ramionach zagiętych pod kątem prostym. [..............] Obecnie w krajach europy i obu ameryk symbol ten kojarzony jest prawie wyłącznie z Adolfem Hitlerem i nazizmem, natomiast w Azji jest powszechnie stosowanym symbolem szczęścia i pomyślności.



Zajebiście cytujesz wikipedię.

KULTYWATOR napisał/a:

No dobra tylko po co to wszystko? Chcecie chodzić ze znaczkiem szczęścia i miłości nadrukowanym na koszulkach i udawać pseudo mądrych w stylu: "To nie jest znak faszystów poczytaj trochę o historii!!" Był taki znaczek pozytywny, ale adolf sprawił, że się źle kojarzy i dobra. Po ch*j to komu.
A najlepiej narysujcie sobie ku*asy na czołach, w końcu to tylko symbol...



Sadistic nie tylko bawi ale też uczy, nie zauważyłeś jeszcze?

Feragas napisał/a:

Plus idiota nie ma pojęcia że to nie swastyka, a swarzyca:) która odnosi się do szczęścia, a przechylona swarzyca to symbol nazistów czyli swastyka:)
Jasne i proste, ale nie dla idiotów :)



Symbolem Swaroga, jak i też jego syna Swarożyca, była swastyka, utożsamiana ze słońcem, stąd wzięła się nazwa swarzyca używana przez ludy słowiańskie. Przechylenie nie ma nic do rzeczy, skierowanie ramion zależy od regionu świata, idioto :snajper2:

A do autora, po prostu napisałeś post zaraz pod tematem i z automatu scaliło się to w całość. Ktoś musi napisać komentarz i dopiero Ty dajesz resztę tematu, dlatego czasami w tematach miedziaka pierwsze komentarze są totalnie z dupy :-P

tomii666

2011-03-07, 22:55
Daleko jeszcze?

Kam

2011-03-07, 23:18

No...........ck

2011-03-07, 23:21
@Rhox Zauważyłem. Ale wydaje mi się (a przynajmniej mam takie odczucie), że ten post nie powstał w celach edukacyjnych (bo nie od dziś to wiemy), a raczej w celu pokazania bezsensowności wprowadzania zakazu używania swastyki.
Zauważyłem również, że musiałeś w swoim komentarzu zj***ć tyle osób ile się dało.
Jesteś Królem.

diegoYam

2011-03-07, 23:21
Gratuluje przekopiowania całego artykułu z joemonstera z przed kilku tygodni.
well done

Cpt. Obvious

2011-03-07, 23:23
Aha, to dlatego firefox zawiesił mi się na minutę...

Rh...........ox

2011-03-08, 00:28
@UP KULTYWATOR,

Mogłem zj***ć wszystkich ale w ogóle nie o to mi chodziło :roll:

Feragas

2011-03-08, 00:33
Cytat:

Symbolem Swaroga, jak i też jego syna Swarożyca, była swastyka, utożsamiana ze słońcem, stąd wzięła się nazwa swarzyca używana przez ludy słowiańskie. Przechylenie nie ma nic do rzeczy, skierowanie ramion zależy od regionu świata, idioto

A do autora, po prostu napisałeś post zaraz pod tematem i z automatu scaliło się to w całość. Ktoś musi napisać komentarz i dopiero Ty dajesz resztę tematu, dlatego czasami w tematach miedziaka pierwsze komentarze są totalnie z dupy



Znalazł się k***a gimbus z wyższym wykształceniem

Rh...........ox

2011-03-08, 00:38
Feragas napisał/a:

znalazł się k***a gimbus z wyższym wykształceniem



Chyba coś Ci się pojebao :wtf:

WhyMe?

2011-03-08, 00:50
Takie to k***a długie że nie chciało mi się wracać żeby browara postawić :D

venomizzy

2011-03-08, 01:40
wiecej k***a wrzuc...

baxter

2011-03-08, 02:08
nawet jeżeli tak było przed wojną to teraz to się zmieniło, dziękuje dobranoc

lovi

2011-03-08, 04:30
jakie k***a pierścienie przynoszące szczęście? Toż to gumy do weków! Głupi jesteście, wracam do kuchni

Kam

2011-03-08, 09:19
WhyMe? napisał/a:

Takie to k***a długie że nie chciało mi się wracać żeby browara postawić :D



ale napisać posta to ci sie k***a już chciało... :homer: