18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Strona mosadu padła

kolborano • 2013-03-23, 18:07
Wczoraj tj. 22 marca haktywiści z całego świata zablokowali dostęp do strony wywiadu mossadu www.mossad.gov.il oraz wykradli dane dotyczące żydowskich agentów a następnie je ujawnili. Atak nazwano #OpIsrael nie wiem czy to prawda ale dla ciekawych odsyłam do źródła

http://www.thehackerspost.com/2013/03/israeli-intelligence-agency-mossad-down.html#.UUy_ib7wc7U.reddit

:hitler:

Edit://
Nadal nie wiem czy to prawda ale do pobrania są arkusze kalkulacyjne zawierające dane "agentów" imiona nazwiska także po hebrajsku numery telefonu i takie tam... nadal nie wiem czy to fake czy nie ale trudno mi sobie wyobrazić robienie przez kogoś takiej bazy danych zawierającej tyle informacji dla żartu.
Informacje zawarte w arkuszu:
https://anonfiles.com/file/d9f4c3eaec587f9c97bc8b6c1d91f23b

BongMan

2013-03-23, 18:39
Nie wydaje mi się żeby Mossad, który uchodzi za najlepszą agencję wywiadowczą na świecie, trzymał dane swoich agentów na serwerze, na który można się włamać jakaś ciotunia w brylach i z kręconymi włoskami.

kolborano

2013-03-23, 18:45
mnie też sie to wydaje mało prawdopodobne acz nie ma zabezpieczeń nie do złamania ;)

zatizdig

2013-03-23, 19:04
Dzięki, za link. Teraz będę wiedział kto u mnie w robocie jest z Mossadu...

androgenius

2013-03-23, 19:07
Żaden szanujący się wywiad nie trzyma danych swoich agentów na podpiętych do sieci urządzeniach, chyba, że są to dane specjalnie sfałszowane lub mające na celu skompromitowanie niewygodnych członków danego wywiadu. Zapewne nawet polaczki trzymają swoje dane na dyskietkach wielkości drogiego biurka zamkniętych w schowku na mopy.

kolborano

2013-03-23, 19:11
no to może to nie agenci a pracownicy/ urzędnicy skądś te dane "czegoś" mają dla mnie sprawa jest dziwna jeszcze pod względem tego że cała akcja ma się dopiero odbyć w kwietniu a tu już niby jest info

odyn82

2013-03-23, 19:45
widze sami spece od wywiadu na sadolu...

maverx

2013-03-23, 20:58
nie trzeba byc specem, wystarczy logicznie pomyslec. nawet na stronie polskiego wywiadu jest info, ze zadne tajne informacje nie sa dostepne na serwerze strony informacyjnej, ona jest nawet zamieszczona na jakims komercyjnym hostingu. a podejrzewam ze bardziej tajne rzeczy nawet nie sa dostepne z sieci internet, ale specem nie jestem ;]

pacyfista

2013-03-24, 08:34
@up
Wszystko to bardzo rozsądnie brzmi i tak powinno być, ALE wszędzie pracują tylko ludzie, większość ludzi jest głupia, więc i w takiej agencji ktoś głupi mógł umieścić te dane na serwerze podpiętym do sieci. Nie zdziwiłbym się gdyby z polskich agencji można by było wykraść takie dane, skoro nawet strony urzędów państwowych nie mają prawidłowych zabezpieczeń.

pakicito

2013-03-24, 10:31
@up
hasło 12345 nie jest dobrym zabezpieczeniem?

De...........12

2013-03-24, 11:19
Ja pamiętam w Polsce jak była akcja kiedy któraś z telewizji odwiedziła punkt nie pamiętam czy to był gopr czy topr i rozmawiali z dyspozytorką . Za dyspozytorką była wielka tablica z loginem i hasłem użytkownika ,które służy do wysyłania helikoptera w dany rejon. Szczęście ,że nikt tego nie wykorzystał bo ktoś zwrócił uwagę i pozmieniali te dane:D

Songo Master

2013-03-24, 11:27
BongMan napisał/a:

Nie wydaje mi się żeby Mossad, który uchodzi za najlepszą agencję wywiadowczą na świecie, trzymał dane swoich agentów na serwerze, na który można się włamać jakaś ciotunia w brylach i z kręconymi włoskami.



Jakby nie było h*j w dupę mossadowi :) Panie BongMan

Plecionkarz

2013-03-24, 14:31
~BongMan A co ty tak tych żydów zawsze chwalisz i podziwiasz?

conrad303

2013-03-24, 14:32
btw. najlepszym wywiadem na swiecie jest GRU...

Suka_Blyat

2013-03-24, 14:34
Plecionkarz napisał/a:

~BongMan A co ty tak tych żydów zawsze chwalisz i podziwiasz?


Przecież to jest żydofil albo jakaś ukryta opcja żydowska