18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Strona CKE.edu.pl podmieniona. Włamywacze obrażają papieża.

J...........a. • 2012-05-21, 15:34
Strona CKE.edu.pl podmieniona. Włamywacze obrażają papieża Jana Pawła II.


O 4:45 rano otrzymaliśmy następującą wiadomość od osoby podpisującej się jako Sebastian Gałczyński (mem karachanu):

Cytat:

Newsy zostały podmienione na filmy, w tym filmy obrażające papieża Jana Pawła II, w działach przetargi czy archiwum można znaleźć obrazy obrażające również papieża.




CKE hacked - screen podesłany przez Sebastiana

Na stronie znalazł się też film krytykujący polski system edukacyjny (http://youtu.be/7-uHFm67btw) a następnie treść strony CKE była wielokrotnie podmieniana (co może sugerować iż do strony jednocześnie dostęp miało wiele osób). Charakter umieszczanych treści może wskazywać na to, iż włamywaczami są osoby ze środowisk nieprzychylnych serwisowi wykop.pl — oto jeden z dodanych na stronę CKE newsów:

Cytat:

Witam, jestem twórcą serwisu wykop.pl, nazyam się Michal (…). Zdawałem mature rozszerzoną z matematyki, zawsze lubiłem ścisłe przedmioty, ale Waszego egzaminu gimnazjalnego nie zdałem, był za trudny, teraz macie za swoje!



Na stronie pojawiły się także (różne i sprzeczne ze sobą) komunikaty odnośnie tego, kto stoi za włamaniem:


wzmianka o karachan na stronach CKE (fot. Pawel W)

oraz

Cytat:

Hacked by Fir3 & Polish Underground & Devilteam. N00bzerz! http://devilteam.pl I co, glupie smiecie, mysleliscie, ze te wasze maturki bedziecie sobie normalnie bez konsekwencji dawac?



Nie należy jednak zbytnio ufać wskazówkom co do tożsamości włamywaczy, gdyż z podesłanych do nas informacji wynika, iż po raz pierwszy dane dostępowe do panelu administratorskiego CKE znalazły się na pewnym imageboardzie:


CKE Hacked - jeden z imageboardów (fot. Bartosz)

Jak widać hasło administratora nie było tak “łatwe” jak hasło premiera — więc najprawdopodobniej ktoś znalazł błąd typu SQLi i wyciągnął, a następnie złamał hash lub w inny sposób doszedł do tego, że domyślne hasła mają format PESEL-u.

Obecnie, strona cke.edu.pl nie odpowiada. Dziękujemy wszystkim czytelnikom, którzy podesłali nam screenshoty zaatakowanej strony CKE.

PS. Ponieważ temat zapewne przebije się do mainstreamu, kolejny raz korzystamy z okazji i apelujemy o nazywanie rzeczy po imieniu. Osoby które włamały się na stronę CKE to włamywacze, a nie “hackerzy” (a już na pewno nie “Anonymous”).

Aktualizacja 22:45
Cytat:

Sprawa już jest zgłoszona na policję, będzie zgłoszona za chwilę do prokuratury. Zamknęliśmy stronę. W tej chwili informatycy pracują nad przywróceniem jej do użytku – poinformowała Mariola Konopka, rzeczniczka CKE.






Źródło: http://niebezpiecznik.pl/post/strona-cke-edu-pl-zhackowana-wlamywacze-obrazaja-papieza/?utm_source=feedburner&utm_medium=email&utm_campaign=Feed%3A+niebezpiecznik+%28Niebezpiecznik.pl%29

Kuriki

2012-05-21, 22:54
Esz, Psheprrraszam czy to do mua było?
Moi rodzice nie byli nie są i nie będą katolikami. Są ateistami, więc mój drogi użyszkodniku przestań się zachowywać jak wszystkowiedzący frajer z małą fujarką co to się wyżywa w necie. Nastepna rzecz...Czy ja napisałem, że coś złego w zabijaniu widzę? Ja nie zabijam bo mi się to zwyczajnie opłaca. Został bym potępiony publicznie i wsadzony do paki bo zabójstwo prędzej czy później wyszło by na jaw lecz jednak załatwił bym tylko swoich zafajdanych wrogów, a nie np kumpli czy rodziny. Dlaczego? Bo mam jakiś tam szczątkowy instynkt stadny i swoich nie ruszam. Trololo bejbe :nazimaja: Wniosek? Religia mi lata koło ch*ja za przeproszeniem i jej nie potrzebuję. Poza tym ludzie to też j***ne zwierzęta tyle, że mózg mają nieco bardziej rozwinięty i jesteśmy zdolni do zajebiście abstrakcyjnego myślenia etc. ;*

sgt_badyl

2012-05-21, 23:08
ahh ten karachan

Numernabis

2012-05-21, 23:10
Co to w ogóle jest, że ja idę sobie ulicą i ktoś mi powie " o Ty jesteś katol to wypie**alaj" a ch*j Cie obchodzi co ja jestem, skąd przybywam i w którego Boga wierzę. Wiara osobista to sprawa prywatna.
A nie temat który można sobie publicznie opluć na forum internetowym. Ja nie obrażam ateistów ani ich nie potępiam i taka jest różnica między mną a tobą.

Kuriki

2012-05-21, 23:16
Żołądkowa, Och skarbuś ;* naturalnie, że to prywatna sprawa ale jak ktoś pisze na forum farmazony typu "bez religii nie było by wartości moralnych, ludzie by się zajebywali na ulicach, a to wszystko przez to, że nie ma im kto powiedzieć, że jakieś bóstwo ma zasady których się trzeba trzymać" to już ok i nie można odpowiedzieć w tonie potępiającym? Ktoś z nas dwóch śmierdzi hipokrytą i to nie jestem ja ;* :nazimaja:

Numernabis

2012-05-21, 23:23
@Ja napisałem, że tam jest zawarta wiedza na ten temat. Reszte wymyśliłeś sobie sam.

Kuriki

2012-05-21, 23:33
Żołądkowa, Napisałem "typu", a twierdzenie, że tam jest zawarta wiedza na ten temat się wpasowuje w ramy, a bez religii (różnych) i ich wspaniałych zasad moralnych człowiek sam by sobie wykoncypował co jest "be", a co "wporzo". Przykładem niech będą właśnie ludzie nie wznoszący modłów do swoich bożków, a tacy byli odkąd zaczęto takich bożków wymyślać.

wsciekly gimbus

2012-05-21, 23:35
Testoviron i papież toaletowy = piwo haha.
Propsy dla wykopu.

cross332

2012-05-22, 00:45
Jak tak Katole sobie chcą, to niech wierzą, tylko ateiści nie zapie**alają Ci pod oknami w jakieś Boże ciała, czy ch*j wie co i nie wyśpiewują jakiegoś tępego gówna!
Tak się wszyscy zasłaniają wolnością wyznania a cała ta banda otępiałych idiotów to hipokryci jakich mało.
Wynaleźli sobie jakieś bzdurne bóstwa, a i tak pójdziecie do piachu i zjedzą was robale!
A coś co po prostu mnie rozk***ia na pył, to jak słyszę chore uzasadnienia dla ludzkiej krzywdy w tym zepsutym świecie... "Bóg Cię doświadcza, wystawia cię na próbę wiary" - ch*ja!
Wojtyłę szanowałem jako człowieka, ale gdybym mógł to spalił bym każdą budę z krzyżem na dachu w tym chorym kraju!

strupek69

2012-05-22, 07:21
"...w tym filmy obrażające papieża Jana Pawła II..." można obrazić kogoś kto nie żyje ???

qbaa666

2012-05-22, 10:01
Typowa akcja karaczanów. To banda dzieciaków, nie zdziwiłbym się, jakby naprawdę za tym stał jakiś gimbus.

lacu

2012-05-22, 12:46
Yqell napisał/a:

To nie są hakerzy tylko tzw. crackerzy
http://pl.wikipedia.org/wiki/Cracker_%28haker_komputerowy%29



http://pl.wikipedia.org/wiki/Cracker_%28haker_komputerowy%29

Cracker (haker komputerowy)

"To nie są hackerzy :D to teraz się popisałeś

A propos tematu to jest bardzo prosta sprawa jakiś porządny hacker wyciągnął login hasło puścił gdzieś w internecie żeby gimbusy pochwaliły się jakimi to oni nie są 'hakierami' zrobił kupę zamieszania bo dajmy na to że logowało się około 100 gimbusów i już nie dojdziesz do tego kto co zmienił, a prawdziwy hacker zrobił to co miał zrobić i w tym przypadku jest raczej nie uchwytny :)

Massdeath

2012-05-22, 13:12
I k***a znowu wielka batalia o wartości religijne w postach. Wiara jest jak ku*as, każdy ma swojego i dobrze by było jak by nim nie wymachiwał na prawo i lewo i nie wciskał komuś na siłę. Religia jaka by nie była to od zarania dziejów kształtowała moralność i życie ludzi - człowiek po prostu chciał w coś "boskiego" wierzyć i tak robił, przypisywał naturze cechy boskie przez co nie skończyliśmy gdzieś na równi z szympansami :) . Ostatnio modny jest pseudo ateizm które lubi cisnąć na każdą religię, jako że u nas jest główną katolicyzm to cisną na katolików. W większości są to młodzi ludzie którzy poszli za "modą". Z prawdziwym ateistą czy apostatą można normalnie podyskutować o religii (każdej), a tutaj na forum może 1% to prawdziwi ateiści.


ps. Ateizm to też wiara :)

wściekły_koleś

2012-05-22, 14:15
"Wiara jest jak ku*as, każdy ma swojego"
Za dużo na hardzie siedzisz

lolnik1

2012-06-01, 17:12
Massdeath napisał/a:



ps. Ateizm to też wiara :)


Niezbieranie znaczków to hobby, wyłączony telewizor to stacja telewizyjna. Pojęcie ateizm powstało przez teistów, bo sobie wymyślili bogów i musieli nazwać niewierzących.