18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Strona CKE.edu.pl podmieniona. Włamywacze obrażają papieża.

J...........a. • 2012-05-21, 15:34
Strona CKE.edu.pl podmieniona. Włamywacze obrażają papieża Jana Pawła II.


O 4:45 rano otrzymaliśmy następującą wiadomość od osoby podpisującej się jako Sebastian Gałczyński (mem karachanu):

Cytat:

Newsy zostały podmienione na filmy, w tym filmy obrażające papieża Jana Pawła II, w działach przetargi czy archiwum można znaleźć obrazy obrażające również papieża.




CKE hacked - screen podesłany przez Sebastiana

Na stronie znalazł się też film krytykujący polski system edukacyjny (http://youtu.be/7-uHFm67btw) a następnie treść strony CKE była wielokrotnie podmieniana (co może sugerować iż do strony jednocześnie dostęp miało wiele osób). Charakter umieszczanych treści może wskazywać na to, iż włamywaczami są osoby ze środowisk nieprzychylnych serwisowi wykop.pl — oto jeden z dodanych na stronę CKE newsów:

Cytat:

Witam, jestem twórcą serwisu wykop.pl, nazyam się Michal (…). Zdawałem mature rozszerzoną z matematyki, zawsze lubiłem ścisłe przedmioty, ale Waszego egzaminu gimnazjalnego nie zdałem, był za trudny, teraz macie za swoje!



Na stronie pojawiły się także (różne i sprzeczne ze sobą) komunikaty odnośnie tego, kto stoi za włamaniem:


wzmianka o karachan na stronach CKE (fot. Pawel W)

oraz

Cytat:

Hacked by Fir3 & Polish Underground & Devilteam. N00bzerz! http://devilteam.pl I co, glupie smiecie, mysleliscie, ze te wasze maturki bedziecie sobie normalnie bez konsekwencji dawac?



Nie należy jednak zbytnio ufać wskazówkom co do tożsamości włamywaczy, gdyż z podesłanych do nas informacji wynika, iż po raz pierwszy dane dostępowe do panelu administratorskiego CKE znalazły się na pewnym imageboardzie:


CKE Hacked - jeden z imageboardów (fot. Bartosz)

Jak widać hasło administratora nie było tak “łatwe” jak hasło premiera — więc najprawdopodobniej ktoś znalazł błąd typu SQLi i wyciągnął, a następnie złamał hash lub w inny sposób doszedł do tego, że domyślne hasła mają format PESEL-u.

Obecnie, strona cke.edu.pl nie odpowiada. Dziękujemy wszystkim czytelnikom, którzy podesłali nam screenshoty zaatakowanej strony CKE.

PS. Ponieważ temat zapewne przebije się do mainstreamu, kolejny raz korzystamy z okazji i apelujemy o nazywanie rzeczy po imieniu. Osoby które włamały się na stronę CKE to włamywacze, a nie “hackerzy” (a już na pewno nie “Anonymous”).

Aktualizacja 22:45
Cytat:

Sprawa już jest zgłoszona na policję, będzie zgłoszona za chwilę do prokuratury. Zamknęliśmy stronę. W tej chwili informatycy pracują nad przywróceniem jej do użytku – poinformowała Mariola Konopka, rzeczniczka CKE.






Źródło: http://niebezpiecznik.pl/post/strona-cke-edu-pl-zhackowana-wlamywacze-obrazaja-papieza/?utm_source=feedburner&utm_medium=email&utm_campaign=Feed%3A+niebezpiecznik+%28Niebezpiecznik.pl%29

karas1989

2012-05-21, 21:01
♣ napisał/a:

@up czteropak za tytuł :D



jeśli chodzi o tytuł tego fragmentu filmu to są psy 2

Dynner

2012-05-21, 21:03
Co ten sadistic i internety to ja nawet nie xDD

Władca Marionetek

2012-05-21, 21:03
Dynner napisał/a:

Co ten sadistic i internety to ja nawet nie xDD



Ten sadistic.pl tacy nowi. xDD

go...........13

2012-05-21, 21:11
Jestem taki dumny.

bartekmmm

2012-05-21, 21:36
tak, to straszna rzecz, że obrazili Wojtyłę, jestem zdruzgotany

ravski84

2012-05-21, 21:52
i wszyscy znow obrazeni ze ktos powiedzial kawalek prawdy...

Damain

2012-05-21, 21:59
Massdeath napisał/a:




Co to za film?

Necromantic

2012-05-21, 22:00
Takim k***om co obrażają papieża to najchętniej odpie**oliłbym ręce i nogi i patrzył jak się wykrwawiają.
Na pal k***y. Ale Bóg ich kocha, a ja się będę się za nich modlił, bo trzeba miłować bliźniego.

karas1989

2012-05-21, 22:00
@Damain

ten film to psy 2 ostatnia krew masz napisane parę postów wyżej :)

Numernabis

2012-05-21, 22:17
Bydło i tyle. Jest setki religii na świecie a banda debili czepia się jednej, mojej. Wam się ludzie w głowach pie**oli. Zero zasad moralnych, nawet prostytutki mają swój cennik ale wy to jesteście ELYTA, wam wolno, ale gdyby tata czy mama widziała co piszecie to posralibyście się ze strachu, pie**olicie a połowa z was chodzi do koscioła w niedziele bo mama każe. Ja nie obrażam żadnych religii, bo to jest coś w czym zawarta jest wiedza, co się powinno a czego się nie powinno i jakie wartości cenić najbardziej.
Gadacie do znudzenia o pedofilli a na hadzie każdy jeden filmik jest od ludzi skrzywionych psychicznie.
Juz na siłe próbujecie być fajni cudzym kosztem, bo to o to chodzi, chyba mi nie powiesz, że to z własnych przekonań nienawidzisz katolików.
W 99 % jesteście ochrzczeni, 90% było u komunii a większa część z tego u bierzmowania. Ale sakramentów nie zrzekł się nikt.
Nie wiem kto was wychował na takich niebywałych chamów ale za takie bydło to aż się wstyd robi.

filipsworks

2012-05-21, 22:19
@OP powinieneś być gnieciony za rozpowszechnianie takiego ścierwa...

A panowie z niebezpiecznika to mogliby sobie palcem w dupie pogrzebać -_-... Ktoś robi akcję dla dobra publicznego, i przy okazji robi sobie jaja z debili, którzy przy formułowaniu tych matur sami nie wiedzą co i jak...

k***a... Robimy sobie jaja z murzynów, żydów... po sadolu hulają "kompilacje idiotów", a jak ktoś sobie robi jaja z idiotów, którzy robią sobie z nas jaja, a do tego jeszcze trzepią z tego od NAS (z podatków) kasę to już jest fe... Banda debili bez kitu -_-

Esz

2012-05-21, 22:21
Religię można wyznawać lub nie, ale napewno nie powinno się jej nie szanować i z nią walczyć w imię ch*ja wartego ateizmu.

Kuriki

2012-05-21, 22:30
Żołądkowa napisał/a:

Ja nie obrażam żadnych religii, bo to jest coś w czym zawarta jest wiedza, co się powinno a czego się nie powinno i jakie wartości cenić najbardziej.



Oj taaak k***a mać jeszcze czego. Bo człowiek bez religii by się nie domyślił, że jak np zabijesz kogoś to to jest naganne moralnie i nie fajne. Jasne. Ja jestem ateistą i zabijam i rżnę zwłoki swoich ofiar. Jupiii :nazimaja:

Esz

2012-05-21, 22:35
gdyby nie twoi rodzice katole to byś sie tego k***a nie nauczył, że to jest złe.
byłbyś jak pie**olone zwierze, które nie widzi nic złego w zabijaniu.

J...........a.

2012-05-21, 22:53
Esz napisał/a:

Religię można wyznawać lub nie, ale napewno nie powinno się jej nie szanować i z nią walczyć w imię ch*ja wartego ateizmu.



ch*ja warty to ty jesteś jamochłonie i Twoja hipokryzja. Piszczysz, stękasz że obrażają Twoją religie, a sam nie masz za grosz szacunku do kogoś poglądów na świat.
:idzwch*j: