18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Sprzeciw

Vof • 2013-12-23, 12:29
W Syrii prawosławny kapłan wypowiedział wojnę islamskim rebeliantom.

Pomocnik biskupa prawosławnego Patriarchatu Antiochii i całego Wschodu o. Luka al-Huri wypowiedział wojnę islamskich rebeliantom, wzywając chrześcijan do zbrojnego oporu i do obrony Syrii, Cerkwi Prawosławnej i monasterów.

„Nasza cierpliwość jest na wyczerpaniu” – oświadczył, ostrzegając w ten sposób powstańców.
„Wzywam każdego chrześcijanina do noszenia przy sobie broni, aby bronić Syrii, naszych cerkwi i naszych monasterów poddanym w ostatnim czasie bezprecedensowej przemocy ze strony uzbrojonych grup dżihadystów” – podkreślił o. Luka w swoim oświadczeniu opublikowanym w miejscowej gazecie az-Zaman.
„Już więcej nie będziemy patrzeć na to, co się dzieje z założonymi rękami” – powiedział prawosławny kapłan.
Dodał, że mężczyźni czekają na „rozporządzenia z Patriarchatu” i dodał, że wkrótce przystąpią do konkretnych działań zbrojnych.

Chrześcijańskie miejsca pielgrzymkowe są poddawane brutalnym atakom ze strony syryjskich powstańców pomimo międzynarodowych protestów przeciwko wandalizmowi wobec nich. Ostatnim incydentem było porwanie mniszek z monasteru św. Tekli w mieście Maalula.

źródło: http://parezja.pl/w-syrii-prawoslawny-kaplan-wypowiedzial-wojne-islamistom/

_R...........s_

2013-12-23, 12:48
No i bardzo dobrze. Niech się wzajemnie wytłuką i będzie k***a spokój. Dwie pieczenie na jednym ogniu.

raza

2013-12-23, 12:52
Są chętni na jakąś małą krucjatę? ^^

Smutas

2013-12-23, 13:55
@up, jacy chętni? Najwyżej do walenia konia przed monitorem. Bo na krucjatę to za strachliwi są. Mamusia by im nie pozwoliła. Ot, tacy internetowi sadole....

Duentar

2013-12-23, 15:41
To jest facet z jajami...
a nie jakieś p*zdy, które dają się zarzynać...

może jeszcze nie zrozumiałem chrześcijaństwa, ale z wielu lat czytania Pisma i historii Europy, nigdzie nie było napisane, że Chrześcijanie mają być bydłem rytualnym.

raza

2013-12-23, 20:00
@Smutas, ale kiedy walić też nie pozwala.

Garbatyx

2013-12-23, 20:00
Smutas napisał/a:

@up, jacy chętni? Najwyżej do walenia konia przed monitorem. Bo na krucjatę to za strachliwi są. Mamusia by im nie pozwoliła. Ot, tacy internetowi sadole....


ok, ale nie interesuje nas twoja historia...

Pszszemek

2013-12-23, 20:00
Hmmm,Rosja jako kraj prawosławny powinien pomóc w obronie cerkwi

raza

2013-12-23, 20:01
Ha, naszła mnie dziwna refleksja - słowo "walić" brzmi jak jakieś serbsko-chorwackie nazwisko :D np. Nicola Walić, czy Iwan Walić

pi...........ja

2013-12-23, 20:04
No no, jeszcze krucjata albo religijne brygady międzynarodowe powstaną i wyruszą na pomoc.

presscot

2013-12-23, 20:07
Garbatyx napisał/a:


ok, ale nie interesuje nas twoja historia...



Ale z Ciebie twardziel.

Skyperian

2013-12-23, 20:07
Prawosławny ? Chyba ruski, toż to k***a insze wyznanie i poganie

le...........11

2013-12-23, 20:10
Smutas napisał/a:

@up, jacy chętni? Najwyżej do walenia konia przed monitorem. Bo na krucjatę to za strachliwi są. Mamusia by im nie pozwoliła. Ot, tacy internetowi sadole....


@smutas,
ku*as

castagir

2013-12-23, 20:47
W Polsce wreszcze tez cos powinno ruszyc. Rozjebac caly rzad, lewakow i wszelkiej masci pederastwo z odchylami, cyganow i wszelki brud na zasilkach

Chleb razowy

2013-12-23, 20:50
Syria - bardzo ładny kraj. Dużo pięknych zabytków, idealny dla człowieka klimat. Chętnie bym pojechał. Tylko najpierw trzeba deratyzację sarinem zrobić, bo przed pociskiem z karabinu nie zdążę się pochylić. Niestety konwencje o humanitarnym traktowaniu zwierząt zabraniają używać gazów bojowych przeciwko islamistom...