18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Sprzeciw

Vof • 2013-12-23, 12:29
W Syrii prawosławny kapłan wypowiedział wojnę islamskim rebeliantom.

Pomocnik biskupa prawosławnego Patriarchatu Antiochii i całego Wschodu o. Luka al-Huri wypowiedział wojnę islamskich rebeliantom, wzywając chrześcijan do zbrojnego oporu i do obrony Syrii, Cerkwi Prawosławnej i monasterów.

„Nasza cierpliwość jest na wyczerpaniu” – oświadczył, ostrzegając w ten sposób powstańców.
„Wzywam każdego chrześcijanina do noszenia przy sobie broni, aby bronić Syrii, naszych cerkwi i naszych monasterów poddanym w ostatnim czasie bezprecedensowej przemocy ze strony uzbrojonych grup dżihadystów” – podkreślił o. Luka w swoim oświadczeniu opublikowanym w miejscowej gazecie az-Zaman.
„Już więcej nie będziemy patrzeć na to, co się dzieje z założonymi rękami” – powiedział prawosławny kapłan.
Dodał, że mężczyźni czekają na „rozporządzenia z Patriarchatu” i dodał, że wkrótce przystąpią do konkretnych działań zbrojnych.

Chrześcijańskie miejsca pielgrzymkowe są poddawane brutalnym atakom ze strony syryjskich powstańców pomimo międzynarodowych protestów przeciwko wandalizmowi wobec nich. Ostatnim incydentem było porwanie mniszek z monasteru św. Tekli w mieście Maalula.

źródło: http://parezja.pl/w-syrii-prawoslawny-kaplan-wypowiedzial-wojne-islamistom/

Pendrakhon

2013-12-23, 21:12
@castagir
I rozjebac też wszystkich k***inistów, lewaków spod znaku PiS, PO, SLD, bo to jeden socjalistyczny szajs, antifę, narodowców, kiboli, pseudo-szlachtę, ślązaków, kaszubów, górali, księdzy, ateistów... Niech nie bedzie k***a nikogo! Wtedy Polska będzie Polską!

Smutas

2013-12-23, 21:41
lem111 napisał/a:


@smutas,
ku*as



Poraziłeś mnie swoim intelektem. Mam nadzieję że się zbytnio nie spociłeś wymyślając ten rym. :-)

Garbatyx

2013-12-23, 22:38
presscot napisał/a:



Ale z Ciebie twardziel.


a z ciebie pedał

Kantinflas

2013-12-23, 22:39
@Chleb razowy te konwencje nie sa dla humanitarnego traktowania kogokolwiek, sa po to zeby nikt nie mial broni ktora mogl by ewentualnie wygrac wojne ktora rozpeta, i ma wygrac hameryka. Zapewniam Cie ze arsenaly Usa jak i Rosji sa pelne gazow, bakterii i czego tylko sie da, i jak tylko beda czuli sie mocno zagrozeni odpala co sie da i zabiora wszystkich ze soba.

Arbikus

2013-12-23, 23:27
Skyperian napisał/a:

Prawosławny ? Chyba ruski, toż to k***a insze wyznanie i poganie


co ty pie**olisz to ja nie wiem tak samo chrzescijanie jak my tylko trzymaja się starych trdycji i nie uznaja papieża ot cała różnica a jeszcze tego brakuje zeby dzielic chrześcijan jak ciapacka zaraza nadchodzi więc skończ pie**olić

H3...........O4

2013-12-24, 00:22
Nie jestem wierzący ale rozumiem i cenie tego kapłana. Jak ktoś nie rozumie tej antyislamskiej wojny to niech sam pomieszka z muzułmanami w takiej proporcji jak liczba Chrześcijan do liczby muzułmanów w Syrii. Nie ma rebeliantów w tym arabskim państewku którzy nie chcieliby szariatu. Prezydent tego zapomnianego przez Boga kraju ocalił więcej niewiernych niż sam Obama, Ojciec święty z Watykanu i dalajlama razem wzięci.