18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Sl...........nx

2012-07-06, 23:02
@januszek73 - Zwyczaj jak zwyczaj, element wychowania i to od rodzica zależy, czy posyła swoje dziecko do kościoła, czy nie, tak samo, jak zależy od rodzica, czy wychowuje swoje dziecko w czystości, czy brudzie.
Tak samo od rodzica zależy, czy pogra z nim w piłkę na boisku, czy pogra z nim w coś na playstation.
Każdy wychowuje swoje dziecko inaczej, ale taka była zawsze rola rodzica.
Ja nie widzę w tym nic złego, nie wpie**alam się w to, jak ktoś wychowuje swojego bachora i co z nim robi, nie moja sprawa. Czy to durny zwyczaj? Moim zdaniem lepszy, niż pie**olenie na lekcjach wychowawczych o tolerancji dla homoseksualistów mówiących nam, jak to tradycyjny model rodziny jest niepostępowy, a niestety, coraz więcej wychowawców tak robi.

Sapthor

2012-07-06, 23:06
ru_ziolo napisał/a:

A ty znasz chociaż jakiegoś księdza ?
Czy tylko tego który jest twoim ojcem ?


No jeszcze jego matka.

Paweł92

2012-07-06, 23:47
Wszędzie widać plucie na Kościół i Chrześcijan. Bezkarne.
A niech ktoś powie coś złego na geja, Żyda czy murzyna to jest nazista, homofob, rasista czy inna "nie postępowa" osoba. Taka prawda..

sa...........os

2012-07-07, 09:05
jaczuro napisał/a:



A takie pytanie na marginesie, bo na dobrą sprawę nie ogarniam prawa kanonicznego (jest poj***ne) a i stosunku naszego Państwa do kościoła też nie.

Wiem też, że tu nie samosia, ale wolę poznać zdanie sadoli niźli gimnazjalistów:

Czy mogę, od tak z dupy, wybudować sobie kaplicę, wystroić ją figurkami Jezusa, napchać krzyży, postawić ławki i odprawiać sobie mszę? ^^
O ile samej instytucji kościoła powinno być ch*j do tego (o ile nie naślą na mnie inkwizycji z Watykanu...), to co na to nasze Państwo i nie wiem.. prawa wykorzystania znaku towarowego Jezus na Krzyżu(R)? :D

Wedle wolności wyznania itd. mogę sobie założyć i zarejestrować kościół. A jakbym tak chciał swój własny, katolicki? :D
Czekam na opinie, może zrobimy zrzute na sadolu i pie**olniemy katedrę z Penerem jako biskup?



Myślę, że zarejestrowanie w sądzie takiego wyznania nie byłoby większym problemem, jest cała masa kościołów katolickich nie będących pod patronatem Watykanu.
Tak niedouki, kościół który tak bardzo obraliście na atak to jest kościół RZYMSKOKATOLICKI!, w Polsce istnieje jeszcze kościół grekokatolicki i polskokatlicki (tak, istnieje coś takiego) całą listę kościołów tzw. starokatolickich znajdziecie TUTAJ

Ja...........ro

2012-07-07, 10:46
Ktoś pisał o święceniu kościoła przez biskupa. Ale mi nie chodzi w ogóle o jakiekolwiek święcenia, przedstawianie przez klechę i w ogóle jakikolwiek kontakt z kościołem w ogóle.

Ot, czy mozna sobie samemu zafundować kościół/kaplice, założyć czarne wdzianko, koloratkę i odprawiać msze biorąc za to hajs?
Co Państwo na to, oprócz tego, że bym musiał się zarejestrować?

ads19

2012-07-07, 13:07
@up

kasy byś sobie raczej długo nie pozbierał bo grupa docelowa od ktorej bys mogl zbierac(wierzacy) zostaliby zapewne odpowiednio poinstruowani przez miejscowego ksiedza jak sie do ciebie i twojej religii odnosic. krzyz, Jezus, bog etc nie sa zadnym znakiem towarowym, ale zapewne nie mógłbyś korzystać z encyklik watykańskich(czyli 3/4głupot na których opiera się kosciół katolicki). Co do rejestrowania własnej religii to pewnie, że się da, ale jest to zapewne troszeczke trudniejsze niż np rejestrowanie auta. Nie mówiąc juz o kwestii agresjii ktorej byłbyś odbiorcą. Ogólnie: powodzenia ziomeczku :)

ErmEr1908

2012-07-08, 01:59
ru_ziolo napisał/a:

A ty znasz chociaż jakiegoś księdza ?
Czy tylko tego który jest twoim ojcem ?




spokojnie ojcze święty.. to tylko żarty..