18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

spektakularna samowolka

rolinka • 2013-08-14, 16:31
Pewien Chińczyk (Zhang Biqing) mimo, że mieszka w centrum Pekinu zapragnął mieć własną górę. Koleś jest bogatym lekarzem tradycyjnej medycyny chińskiej i mieszka w penthousie 26-cio pietrowego wieżowca w centrum stolicy. Nad jego mieszkaniem, znajguje się ponad 1000m2 dachu, no i właśnie na tym dachu Pan Zhang zdecydował sobie zbudować upragnioną górę...

Budowa zajęła mu 6 lat. Nie pytał się o zgodę sąsiadów, architektów ani władz, tylko sobie znosił kamyczki i sadził drzewka. Jaki tego efekt? Fotki poniżej a na koniec również krótki reportaż o ślicznej nielegalnej górze


















Kilka dni temu, władze planistyczne Pekinu dały Panu Zhang 15 dni na: udowodnienie, że jego góra jest legalna, albo jej usunięcie. W innyym wypadku, teren zostanie przywrócony do stanu pierwotnego przez wynajęte do tego ekipy, a pan Zhang poniesie tego koszty. Znając jednek życie, bogaty kolo po prostu komuś da w łape i sprawa się rozmyje.

źródło: http://www.scmp.com/news/china-insider/article/1296116/beijing-man-builds-illegal-rooftop-villa-apartment-block?page=1#comments

dram09

2013-08-14, 16:44

Svetlan

2013-08-14, 17:31
Ja bym go wyj***ł i zrobił tam jakiś hotel albo atrakcję turystyczną. Meh. Ale przecież lepiej rozebrać...

Ezoteryk

2013-08-14, 17:36
Zanosił kamyczki ? rozumiem że jest supermenem i taka skała to dla niego pestka .

Pszszemek

2013-08-14, 17:43
Raczej nie da w łapę bo w Chinach jest za to kara śmierci o ile się nie mylę :d

cenius

2013-08-14, 18:27
A w Polsce jest to nielegalne i też nie istnieje łapówkarstwo.

siemien

2013-08-14, 19:58
Hahahaha k***a :D Ile on te kamyczki zwoził ? Noc ? Dzień ? Zastanowił bym się najpierw nad jego sąsiadami czy ni są ślepi i głusi bo nie wierzę że nie widzieli jak typ buduje coś takiego ;)

tranzystor

2013-08-14, 20:28
Gówno prawda, to nie może być z litej skały, bo by się budynek zawalił (tymbardziej chiński). Poza tym, te "kamyki" to chyba śmigłowcem do góry transportował, bo nie mogę sobie ich w windzie wyobrazić. Aha, no i k***a
Cytat:

penthousie


jest piękne. Nie każdy jest takim poliglotą jak Ty, niektórzy wolą ojczysty język.

Nineczka

2013-08-14, 20:59
up

"Penthouse apartment" to po polsku "Penthaus" jak nie znasz wyrazów to zawsze możesz sprawdzić w słowniku, lub w cioci wikipedii http://pl.wikipedia.org/wiki/Penthouse_(apartament)

Penthaus (ang. penthouse) – luksusowy apartament usytuowany na ostatnim piętrze budynku mieszkalnego (apartamentowca), popularny szczególnie wśród milionerów i yuppies. Najczęściej największy ze wszystkich apartamentów w danym budynku, często dwupoziomowy, posiada duży taras widokowy. Penthaus jest przystosowany do bardzo wystawnego i luksusowego zamieszkiwania[1], zwykle przez jedną osobę lub jedną rodzinę.

co...........is

2013-08-15, 00:45
Tranzystor dobrze prawi - to raczej ekstrawagancka rzeźba gipsowa z elementami zieleni. Wspólnota będzie miała ból dupy.

Fajne:D

Crem0wy

2013-08-15, 11:04
tranzystor napisał/a:

bo by się budynek zawalił (tymbardziej chiński).


Specem jak ty najwidoczniej nie jestem ale w Chinach mają trzęsienia ziemi i robią mocne budynki z tej okazji.
A to że robią coś szybko oznacza że w przeciwieństwie do nas mają nieco lepsze technologie i kogoś lepszego niż pięciu podchmielonych panów Zenków na budowie.

Bartozz007

2013-08-15, 11:06
Ja tam mam tylko nadzieje ze to faktycznie z litej skały i któregoś pięknego razu Mr Leczenie Ziołami dorzuci jeden kamyczek za dużo na zawsze łącząc się z naturą. Oby były z tego filmy ;]

pacholl

2013-08-15, 11:08
A kto bogatemu zabroni i pozwolenie też się znajdzie spoko spoko....

myha

2013-08-15, 11:10
za dawanie i branie w łapę w chinach jest przewidziana kara śmierci więc tak łatwo z tym nie będzie

xqwzts

2013-08-15, 11:16
Zresztą komu by dał tą łapówkę? Chiny to potęga gospodarcza, wszyscy na górze srają złotym gównem i podcierają sie dolarami.