18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

spektakularna samowolka

rolinka • 2013-08-14, 16:31
Pewien Chińczyk (Zhang Biqing) mimo, że mieszka w centrum Pekinu zapragnął mieć własną górę. Koleś jest bogatym lekarzem tradycyjnej medycyny chińskiej i mieszka w penthousie 26-cio pietrowego wieżowca w centrum stolicy. Nad jego mieszkaniem, znajguje się ponad 1000m2 dachu, no i właśnie na tym dachu Pan Zhang zdecydował sobie zbudować upragnioną górę...

Budowa zajęła mu 6 lat. Nie pytał się o zgodę sąsiadów, architektów ani władz, tylko sobie znosił kamyczki i sadził drzewka. Jaki tego efekt? Fotki poniżej a na koniec również krótki reportaż o ślicznej nielegalnej górze


















Kilka dni temu, władze planistyczne Pekinu dały Panu Zhang 15 dni na: udowodnienie, że jego góra jest legalna, albo jej usunięcie. W innyym wypadku, teren zostanie przywrócony do stanu pierwotnego przez wynajęte do tego ekipy, a pan Zhang poniesie tego koszty. Znając jednek życie, bogaty kolo po prostu komuś da w łape i sprawa się rozmyje.

źródło: http://www.scmp.com/news/china-insider/article/1296116/beijing-man-builds-illegal-rooftop-villa-apartment-block?page=1#comments

Svenlee

2013-08-15, 11:16
za dużo minecraft

dulek93

2013-08-15, 11:24
mount everest - made in china

ki...........lu

2013-08-15, 11:25
Ja czytałem o tym kilka dni temu. Mają mu to rozebrać w p*zdu, siłą jeśli trzeba będzie.

TomaZ93

2013-08-15, 12:09
Kamyczki? Przecież on połowę Giewontu opie**olił !

PanMarian

2013-08-15, 12:43
Jak dla mnie piekne.
A co do legalnosci - jesli mieszkanie ma wlasnosciowo, i w umowie z wladzami bloku/miasta, ani przepisach osiedlowych nie jest napisane, ze budowanie gorek jest zabronione, to widocznie nie jest, no chyba ze abronione jest np. zwiekszanie wysokosci budynku lub cos w tym stylu.
Szkoda, ze rzad chinski przy takich sprawach zawsze proboje pokazac jaki to komunizm ma w nazwie.
Mogliby siedziec cicho, jak zawsze na malym szczeblu.

A co do slowa penthaus, jest to wyraz obcy, i jego stosowanie mozna uznac, za wyrzekanie sie wlasnej kultury, i akt glupoty, ale na pewno nie pokaz znajomosci jezyka, niedlugo bedziecie gadac jak w niemieckich serialach "Ich bin so happy" "das ist easy"
Slow mi czasem brakuje na taka impotencje umyslow.
No i Penthousem bym tego nie nazwal...

Torbush

2013-08-15, 13:33
6 lat sąsiedzi nie zauważyli, że ten robi coś na dachu a teraz chcą to wyj***ć ._.?

zjerycha

2013-08-15, 15:03
ten chińczyk ma chyba cygańskie korzenie że takie gruzowisko sobie zrobił

tranzystor

2013-08-15, 22:26
Crem0wy napisał/a:


ale w Chinach mają trzęsienia ziemi i robią mocne budynki z tej okazji.











Crem0wy napisał/a:

A to że robią coś szybko oznacza że w przeciwieństwie do nas mają nieco lepsze technologie i kogoś lepszego niż pięciu podchmielonych panów Zenków na budowie.








sadolfan

2013-08-16, 18:29
o sk***ensyn jak on te kamienie tam wniósł ??

PanMarian

2013-08-17, 00:00
tranzystor, Jak widzisz tylko jeden budynek padl, a pozostale stoja, prawdopodobnie nie wybadali do konca podloza, i zbudowali na miekkiej glebie.
A zdjecia z fabryki, to nie wiem o czym maja swiadczyc, o slabym sprzecie? Znam stolarzy, ktorzy zardzewialymi narzedziami po dziadkach, robia lepsze meble niz ikea, wiec te zdjecia to ch*j a nie przyklad.