18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Soylent: Jedzenie Przyszłości

slawek763 • 2014-01-20, 01:35
Mam nadzieję, że nie dożyjemy tych czasów gdzie nie będziemy mogli zjeść tradycyjnego schabowego z ziemniakami i kapustą. Ale pewien człowiek wpadł na pomysł jak całkowicie uniezależnić się od jedzenia pijąc tylko napój składający się z najważniejszych dla organizmu składników. Mowa o Soylencie, dziennikarz poddał się 30 dniowemu testowi by żywić się wyłącznie tym i niczym innym. Co z tego wyniknie? Możecie dowiedzieć się w poniższym dokumencie:


Dla głuchych, możecie włączyć PL napisy.

Ra...........py

2014-01-20, 01:39
Lepiej przyk***ić pizze i zajeść kebsem

kwasix

2014-01-20, 03:08
No fajnie ale dlaczego dalej tym się nie żywi?Bo jak na razie nic schabowego nie zastąpi..

Maślak

2014-01-20, 04:23
Jedzenie dla przyjemności jest ok. Ale ja czekam na ten czas kiedy wstanę rano łyknę 3 kolorowe tabletki popije kubeczkiem wody i przez najbliższe 12h nie będę musiał myśleć o jedzeniu czy 2 innych czynnościach będących konsekwencjami jedzenia. Wyobrażacie sobie tą zajebistą oszczędność czasu?

garota

2014-01-20, 08:24
I też będziesz taką p*zdeczką jak ci co tego próbują. Dla prawdziwego faceta który ma wielkiego ku*asa, szybkie pięści i twardą głowę to takie gówno jest żałosne. Ja mam kobietę żeby jedzenie było na stole. Jak jesteś jakimś pracoholikiem cipencją, to rozumiem może to jest akurat dla ciebie. Normalni ludzie srają na twardo. Po tym to ewidentna rzadka kupa...

mare30ks

2014-01-20, 09:09
@garota - jak jestes takim prawdziwym facetem to zapraszam do rzezni, upoluj tam swoje miesko :)

NieWiemZeWiem

2014-01-20, 09:18
jak mnie wk***iają takie lewackie wynalazki! tak tak lewackie! a dlaczeog? bo k***a koleś myśli, że coś wynalazł i jest k***a super nowoczesny.
Gówno prawda!

Czy setki lat temu a anwet tysiące lat temu ludzie mieli problemy z zębami?! nie!

Po pierwsze nie było cukru(mówie tutaj przed cywilizacją egipska,rzymian etc. Nie mieli próchnicy a zęby mieli białe!

Czy ludzie kiedyś mieli krzywe zęby?! Nie! Bo jednli twarde mięso, musieli szarpać mordą żeby wziac kęs miesa. Dzięki takiej zabawie z mięsem ich zęby właśnie był proste. Teraz mamy jeszcze mniejsze szzęki bo jemy coraz miększe jedzenie a to powduje, że w szczęce mamy coraz mniej miejsca na zęby!

Pamietajmy k***a, nasz organizm cały czas jest w wieku kiedy my odkryliśmy ogień! Oczywiście przez te lata nie któe cecy się zmniejszyły ale żeby był "sukces" cały nasz organizm musi się zmienić a nie tylko pojedyncze cechy.

Powiedzmy przez kilka pokoleń piliśmy tylko to gówno. Jeden taki człowiek, którego praprapra dziadki tylko się tym żywiły, zgubił się w lesie.

Teraz ten frajer cokolwiek zje będzie miał bóle brzucha a dlaczego? Bo jego ścianki żołądka jak i kwasy żołądkowe są ch*jowej "jakości"!

To są argumenty na logike a pomyślcie jakie jeszcze by wyszły wyniki gdyby tak się zastanowić nad tym kilka miesięcy i porobić testy.

Dla mnie teraz ludzie wymyślają byle gówno, robią do tego filmik, jakaś ch*ja muzyczka(mówie o filmikach ala kickstarter) , dostaja kasę od inwestorów a potem padają.....ale co por*chali za kasę to por*chali ;)

~Velture

2014-01-20, 12:00
ch*ja się to sprawdzi bo w składzie nie ma białka zwierzęcego a biało roślinne nie zawiera wszystkich aminokwasów aby organizm był w stanie wytworzyć z nich własne białko.

(dla tych co może nie wiedzą to wytłumaczę w jaki sposób to działa: zjedzone białko w procesie trawienia jest rozbijane na pojedyncze aminokwasy a organizm dopiero z tych aminokwasów tworzy białko ,którego może uzyć w organizmie. Białka roślinne (czy to sojowe czy z innych roślin) nie zawierają w swojej budowie jednego aminokwasu - nie pamiętam którego bo już za dużo lat minęło od liceum gdzie tego się uczyłem - i tym samym takie białko jest ch*ja warte bo organizm nie zbuduje z niego białek nam potrzebnych.
Dlatego ci wszyscy wegetarianie i inni poj***ni weganie muszą brać (przynajmniej powinni bo ch*j wie czy każdy z nich to robi bo jak widze takie szkielety po 45kg to wątpie) z apteki preparaty aminokwasowe zawierający ten jeden brakujący aminokwas aby ich organizmy były w stanie budować własne białka.

Dziękuję za uwagę.

Polemon

2014-01-20, 13:08
Po 2 tygodniach picia tej pulpy rzygałbym od samego patrzenia, tak samo było z piciem odżywek, które btw były smaczne i nawet pachniały, sam pomysł dobry tyle że ludzie wolą jeść to co smaczne i ma twardą konsystencję żeby se ugryźć. Najchętniej jadłbym tylko okazyjnie dla przyjemności a nie żeby być niewolnikiem własnego gówna jak to ma obecnie miejsce.

przesmiewca

2014-01-20, 13:16
to chemia :P

65 $ tygodniowo hahahah

65 $ * 4 tygodnie = 260 $

260$ * 3.06 zł ~ 800 zł miesięcznie na zarcie dla 1 osoby..

5 osobowa rodzina na miesiąc musiała by wydać

800 * 5 = 4 000 zł na samo żarcie :P hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha

ziemniaki kupując hurtem za 80 groszy na jesieni =

4000 zł / 0,8 zł za 1 kilo = 5 TON ZIEMNIAKÓW albo cebuli :P na miesiąc :)

garota

2014-01-20, 13:48
@ marek

Polowałem, zabijałem i jadłem. Nie podoba mi się zabijanie samo w sobie, ale nie miałbym z tym problemu. Zresztą mieszkam w wielkiej metropolii. Nie bardzo mam na co tutaj polować. Czasem wydaje mi się że jestem myśliwym jak upoluję świeży i dobry kawałek mięsa w biedronie czy innym biedosklepie.

mare30ks

2014-01-20, 14:09
NieWiemZeWiem napisał/a:

jak mnie wk***iają takie lewackie wynalazki! tak tak lewackie! a dlaczeog? bo k***a koleś myśli, że coś wynalazł i jest k***a super nowoczesny.



:homer:
co to ma wspolnego z lewactwem? czy wam gimbusom juz kompletnie sie popie**olilo i wszystko co sie nie podoba automatycznie wydaje sie lewackie?
jestes klasycznym, ksiazkowym wrecz, przykladem debila.

Nattfrost

2014-01-20, 18:52
Niestety jeżeli dalej ludzie będą się tak rozmnażać i nie będzie jakiegoś ludobójstwa/epidemii/wojny, to czeka nas bieda, głód i syntetyczne żarcie.

go...........ek

2014-01-20, 19:04
NieWiemZeWiem napisał/a:

jak mnie wk***iają takie lewackie wynalazki! tak tak lewackie! a dlaczeog? bo k***a koleś myśli, że coś wynalazł i jest k***a super nowoczesny.
Gówno prawda!

Czy setki lat temu a anwet tysiące lat temu ludzie mieli problemy z zębami?! nie!

Po pierwsze nie było cukru(mówie tutaj przed cywilizacją egipska,rzymian etc. Nie mieli próchnicy a zęby mieli białe!

Czy ludzie kiedyś mieli krzywe zęby?! Nie! Bo jednli twarde mięso, musieli szarpać mordą żeby wziac kęs miesa. Dzięki takiej zabawie z mięsem ich zęby właśnie był proste. Teraz mamy jeszcze mniejsze szzęki bo jemy coraz miększe jedzenie a to powduje, że w szczęce mamy coraz mniej miejsca na zęby!

Pamietajmy k***a, nasz organizm cały czas jest w wieku kiedy my odkryliśmy ogień! Oczywiście przez te lata nie któe cecy się zmniejszyły ale żeby był "sukces" cały nasz organizm musi się zmienić a nie tylko pojedyncze cechy.

Powiedzmy przez kilka pokoleń piliśmy tylko to gówno. Jeden taki człowiek, którego praprapra dziadki tylko się tym żywiły, zgubił się w lesie.

Teraz ten frajer cokolwiek zje będzie miał bóle brzucha a dlaczego? Bo jego ścianki żołądka jak i kwasy żołądkowe są ch*jowej "jakości"!

To są argumenty na logike a pomyślcie jakie jeszcze by wyszły wyniki gdyby tak się zastanowić nad tym kilka miesięcy i porobić testy.

Dla mnie teraz ludzie wymyślają byle gówno, robią do tego filmik, jakaś ch*ja muzyczka(mówie o filmikach ala kickstarter) , dostaja kasę od inwestorów a potem padają.....ale co por*chali za kasę to por*chali ;)



lewacki wynalazki :homer: widać od razu po słowie LEWAK kto jest gimbusem.. Poszedł spać gnojku bo jutro sprawdzian z przyrody. Co wy k***a z tymi lewakami pod każdym tematem lewak, lewak lewak lewak wk***ia to bo nawet nie wiecie pojeby co znaczy to słowo. Obyś jutro jedynkę dostał z plastyki..