18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Ślisko... bardzo ślisko

GoldRoger777 • 2014-12-17, 17:00
Kumulacja stłuczek na jednej drodze. Wszystko za sprawą pięknej, niezmąconej żadną solą ani piaskiem "szklanki". Piękne...


KingOfDarkness

2014-12-19, 12:39
Kamerzysta - nie dość że nie umie filmować, to jeszcze wykrzykuje oburzony że tak szybko jadą! To zapie**alaj jeden z drugim trójkąt rozstawić na drodze! debil.

bania88

2014-12-19, 12:47
To chyba tylko w zydohameryce takie rzeczy. k***a widzi, ze po lodzie jedzie to i tak zapie**ala :) Ten lod nie zaczal sie nagle, tylko widac, ze cala trasa zalodzona.

maniunio

2014-12-19, 13:46
ABS na śniegu/lodzie wydłuża drogę hamowania.

Riazek

2014-12-19, 14:25
@Pan_Inżynier na lodzie kolce muszą pomóc... jadąc na lodzie z porządnymi kolcami zahamujesz szybciej, niż normalnie, na asfalcie... Tylko, że kolce są ogólnie niedostępne... Pewnie pomieszałeś z łańcuchami...

Sonal

2014-12-19, 14:37
Jeżeli był tam lód to ABS nic tu nie pomoże. Normalnie zablokuje wszystkie cztery koła. Tarcie na styku opona-lód jest poprostu tak słabe, że naciśnięcie hamulca powoduje bez problemu zablokowanie wszystkich czterech kół, a ABS nic nie zainterweniuje, bo wg jego programu: koła się nie kręcą, znaczy samochód stoi w miejscu.... a on w tym czasie ładnie sunie by wpie**olić się w inny.
Mam górkę na osiedlu też zawsze wyślizganą jak czysty lód - to nic tylko "szybko" ten odcinek przejechać bo ani samochodem nie można skutecznie zahamować, ani co gorsza kierować zbyt mocno.
A co elektroniki w samochodach - znów zaszczekał jakiś kundelek powożący nacodzień sejem? co? Żal anusa ściska?

tr3mm0r

2014-12-19, 15:03
"Somebody flag those people to slow down!", a ja w miedzyczasie dalej bede filmowal. :)

wa...........90

2014-12-19, 15:17
camson napisał/a:



Po pierwsze: hamulec.
Po drugie: 90% aut jest tam z automatem, a kto choć raz jechał automatem i ma jakiekolwiek pojęcie o jeździe wie, że jest do dupy na śliskiej nawierzchni.

Osobiście dla mnie automat ma tylko jeden plus- gała w drodze :)



Potwierdzam camson dobrze opie**ala gałe ;)

Fafik_599

2014-12-19, 16:06
Pojadę klasykiem dopasowanym z Polskiej ziemi.


seracon

2014-12-19, 16:27
Jak się zachować na takiej nawierzchni jak już doprowadzimy do sytuacji ukazanej w filmie?

Bez ABS - hamowanie pulsacyjne : w opór hamulec, puszczamy, w opór, puszczamy. Jak się da do pomagamy silnikiem

Z ABS - wciskamy w podłogę hamulec, NAJSILNIEJ JAK SIĘ DA!!! i nie puszczamy. Cały czas noga CIŚNIE w hamulec. ! Po wciśnięciu i jak hamulec zacznie szarpać wciskamy sprzęgło i czekamy aż auto się zatrzyma jednocześnie płynnym i niegwałtownym ruchem próbujemy autem celować w pobocze ew. w pustą przestrzeń między autami.

Pamiętajcie : ABS, ASR i inne systemy mają jedynie POMÓC wyjść z opresji a nie zastąpić odpowiedzialną jazdę.Zachować dystans, dostosować prędkość i stale obserwować sytuację na drodze. Przypominam, że opony zimowe to nie znaczy, że auto będzie się super kierowało i będzie hamować jak na suchym asfalcie, nie każdy pamięta jak widać.

Co do debili z filiku, jeden już dawno powinien biec z trójkątem 200-300 albo więcej metrów dalej. Wszyscy powinni mieć światła awaryjne a auta próbować przestawić na pobocze.

Dziękuje, pozdrawiam.

Eleir

2014-12-19, 18:08
Ostatnio miałem sytuacje, gdzie z rana jechałem na zakręcie pod stromą górkę, a że akurat w nocy lało i tam był lód, niczym nie posypany to straciłem przyczepność za zakrętem już na prostej (dalej górka) i jest to dość nieciekawe uczucie, wiesz co się stanie ale ch*ja możesz zrobić. Mimo, że jestem niby świeżym kierowcą, mam prawko rok i gdy zauważyłem, że hamowanie jeszcze pogarsza sprawę, to wj***łem wsteczny i puściłem sprzęgło i jakoś udało się jednym tylnym kołem złapać przyczepność na poboczu, przód uciekł trochę. Wiedząc, że jedno tylne koło mi trzyma to dałem ręczny, skręt max w lewo i p*zda. Przód obróciło w dół i zjechałem na biegu bez hamowania.

Quintin

2014-12-19, 18:24
Mechanicy świętują :)

AxmPl

2014-12-19, 19:51
... i głupoty Amerykańców.

Meadow

2014-12-20, 00:28
Ale urwał