18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Skradzione egzemplarze Resident Evil 6 trafiły do Polski

HEILicopter • 2012-09-03, 16:05

Cytat:

Co oczywiście nie oznacza, że poznański sklep celowo sprzedawał kradzione egzemplarze. Najprawdopodobniej sprzedawca w ogóle nie wiedział, skąd gry są (mógł się domyślać, że coś jest nie tak, ale pewności nie miał czy ktoś się pomylił, czy celowo zawinął, więc czemu nie skorzystać z okazji?), tak samo jak i klienci nie byli świadomi, że kupują grę pochodzącą z kradzieży. Do nich Capcom pretensji mieć nie będzie, ale skutecznie zakneblował im usta.

Niektórzy postanowili wystawić grę na sprzedaż, inni być może planowali napisać recenzję albo wrzucić filmiki z rozgrywki na YouTube. Teraz będzie im o to trudniej - handlowanie kradzionymi rzeczami raczej nie jest legalne, więc tego typu aukcje szybko znikną. Ciężko będzie udowodnić, że gra jest normalna i wszystko z nią w porządku, jeśli mamy ją na miesiąc przed oficjalną premierą.

To też dobry powód, by blokować ewentualne materiały z rozgrywki (choć pewnie YouTube i bez tego kasowałoby filmiki, znając życie). Neo +, choć raczej nie zamierzało wychodzić przed szereg i robić przedwczesnej recenzji, teraz tym bardziej tego nie uczyni - fajnie się pochwalić pierwszą notą na świecie, ale jeśli każdy będzie wiedział, że egzemplarz pochodzi z niepewnego źródła, to korzyści z tego nie ma.

Capcom niestety nie ujawnił, ile sztuk skradziono - być może wydawca sam jeszcze nie wie, skąd dokładnie gry wyciekły.



No to ladnie. Przyznawać sie, kto ma, sadole :amused:

HAL-9000

2012-09-03, 16:15
Resident Evil 6, Quake 4, Heroes Of Might And Magic 6, Tombraider ch*jwiektóry już... Dobrze że podziwiałem początki tej rozrywki na żywo bo mam wrażenie że po renesansie przyszedł barok. Wygrywają archaizmy pokroju Majnkraftów, do innych z kolei produkcji ładuje się jeszcze więcej efektów świetlnych tak że zdrowy człowiek dostałby epilepsji... Nie wiem jak was, ale mnie to usilne odgrzewanie kotletów, powielanie udanych wzorców, odpycha.

Jukers

2012-09-03, 16:28
@up. najgorsze zaś jest to, że tak naprawdę tylko tytuły są odgrzane, bo same gry przechodzą tak wielki lifting, że ciężko poznać czasami co to za tytuł. Przykłady? Porównajcie sobie Heroes VI do Herosów III, Nowego Tomb Ridera do poprzednich oraz, wspomniany Resident, który z dobrego horroru stał się badziewną grą akcji... Mogę tak wymieniać długo.

Jaki z tego wniosek? Byle tytuł był osłyszany, to sprzedaż poleci w górę.

BongMan

2012-09-03, 17:15
To kara od losu za to, że z tak zajebistego, legendarnego bym rzekł, survival horroru zrobili średniej klasy strzelankę.

vity23

2012-09-03, 17:20
Ino czekać kiedy pojawi się na Torrentach :) :) :D :D

Zaebauem

2012-09-03, 17:30
Seria główna
Resident Evil (1996) - PS1, SS, PC, PSN
Resident Evil REmake (2002) - GC, Wii
Resident Evil: Deadly Silence (2006) - DS
Resident Evil 2 (1998) - PS1, N64, DC, PC, GC, PSN, Game.com
Resident Evil 3: Nemesis (1999) - PS1, PC, DC, GC, PSN
Resident Evil Code: Veronica (2000) - DC, PS2, GC, PSN, XBLA
Resident Evil Zero (2002) - GC, Wii
Resident Evil 4 (2005) - GC, PS2, PC, Wii, PS3, X360, iO, Zeebo
Resident Evil 5 (2009) - PS3, X360, PC
Resident Evil 6 (2012) - PS3, X360, PC
Seria Outbreak
Resident Evil Outbreak (2003) - PS2
Resident Evil: Outbreak - File 2 (2004) - PS2
Resident Evil Outbreak Survive (2011) - TBA
Seria Survivor
Resident Evil: Survivor (2000) - PS1, PC
Resident Evil: Survivor 2 Code: Veronica (2001) - PS2
Resident Evil: Dead Aim (2003) - PS2
Seria Chronicles
Resident Evil: The Umbrella Chronicles (2007) - Wii
Resident Evil: The Darkside Chronicles (2009) - Wii
Gry na konsole przenośne
Resident Evil Gaiden (2001) - GBC
Resident Evil: Degeneration (2008) - iO
Resident Evil: The Mercenaries 3D (2011) - 3DS
Resident Evil: Mercenaries Vs. (2011) - iO
Resident Evil: Revelations (2012) - 3DS
Resident Evil Portable - TBA
Pozostałe
Resident Evil: Operation Raccoon City (2012) - PS3, X360

Niech ktoś mi jeszcze powie, że nie jest to stary spleśniały odgrzany kotlet :D

rockface123

2012-09-03, 18:01
seria RE skończyła się na trójcę .. no ewentualnie na czwórce bo miała zajebisty klimat w szóstce będzie można zagrać Leo-nem więc napewno kupie dystrybucją cyfrową od skidrowa :)

a jakby ciągli od trójki cały czas horror to też by narzekaliście a oni do tego kotleta dodają keczup wprowadzając mase nowych zajebistych ulepszeń do gier RE to nie CoD ;]

HAL-9000

2012-09-03, 19:54
BongMan napisał/a:

To kara od losu za to, że z tak zajebistego, legendarnego bym rzekł, survival horroru zrobili średniej klasy strzelankę.



To kara od losu, że z czegoś co dla pewnych było kiedyś w zasadzie nurtem, jak dziś karciane rpg, zrobiono maszyne do pieniędzy, która żeby zgarnąć jeszcze więcej pesos uprzystępniła rozgrywkę dla wszystkich spłycając ją do poziomu talerza stołowego. Wielkie sumy pieniędzy zawsze zwracały, zwracają i zwracać będą uwagę każdej sfery społeczeństwa, więc jak to ma wyglądać?.

Kiedyś żeby grać trzeba było umieć lub się nauczyć, dziś patrzy się na to jako na rozrywkę nieambitną dla nierozgarniętych.

Kiedyś studia gier prowadzone były przez byłych lub aktualnych graczy, przynajmniej w większym stopniu, dzisiaj to korporacje które zajmują się produktem dla mas tworzonym przez sztab ludzi, którzy nawet nie czują idei tego co robią, przychodząc co dziennie do roboty biurowej, w zespołach które założony cel mają osiągnąć w określonym czasie. Na koniec półprodukty pracy składa się w całość, kompiluje itd. i już. Dlatego ciężko się dziwić że taki produkt nie ma jako takiej duszy.

Kupuje się silniki gier między korporacjami, jak projekty silników samochodowych... Kiedyś każde niemal studio miało swój dlatego gry między sobą były wyjątkowe.

I jak tu się dziwić że obecne gry nie mają smaku, jak to niektórzy określają?

O to za co kara.

pkh

2012-09-03, 20:13
W takim razie spodziewajmy się gameplayów z przejścia gry 5 minut po premierze

TrveSadlol

2012-09-03, 20:35
Ciekawe czym Capcom "zamknal" usta graczom :)

Zaebauem

2012-09-03, 22:04
skoro kilka osob to dostało, mozna byc na 99% pewnym, że jutro na tpb bedzie ;d

sadystycznie bolesny

2012-09-03, 22:49
RE1
RE2
RE3

Kto przeszedł (przede wszystkim jedynkę) jest debeściak, nie ma pie**olenia. O

belfegor1991

2012-09-06, 10:03
hahha to kolega jednak moze miec na sprzedaz to a ja nie wierzyłem;p ostatio proponuje ej ej bo TY duzo grasz a mam cos ponad pre order ;p hahahahh

Booooyakasha

2012-09-06, 10:03
heroes III, RE IV, jak dla mnie to były ostatnie gry z "duszą" a te nowe to niech se CAPy w c**ala wsadzą

AIDS

2012-09-06, 11:10
na ps3 można zakupić w ich(sony) sklepie lekko poprawioną wersję 1,2,3 oraz inne tytuły serii RE dostępne na inne konsole. Napie**alam teraz umbrella chronicles przeniesiona z WII na ps move i k***a powiem wam że jest zajebiste.