18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Sir Alex Ferguson - papież futbolu odchodzi na emeryturę

MareKSG • 2013-05-12, 20:24
Mało, który szkoleniowiec może pochwalić się takim stażem w ogóle, a co dopiero w jednym klubie. Ferguson trenował Manchester United przez niemal 27 lat. To jeden z najlepszych, najbardziej znanych i utytułowanych trenerów na świecie. Teraz jego legenda wchodzi na inny etap – etap emerytury. Ferguson zdecydował się zakończyć karierę i odchodzi z Manchesteru United. Moment na odejście niemal idealny – "Czerwone Diabły" zapewniły sobie niedawno trzynaste mistrzostwo angielskiej Premiership za kadencji Fergusona.

Szkot trenował "Czerwone Diabły" od listopada 1986 roku. W 1999 roku za zdobycie potrójnej korony, czyli zwycięstwa w Mistrzostwach Anglii, Pucharze Anglii i Lidze Mistrzów, otrzymał od królowej Elżbiety II tytuł szlachecki. Sir Alex Ferguson tylko w Manchesterze United trzynastokrotnie zdobył mistrzostwo Anglii, pięć razy sięgał po Puchar Anglii, cztery razy po Puchar Ligi Angielskiej i dwukrotnie tryumfował w Lidze Mistrzów. Do tego dochodzą jeszcze dziesiątki innych tytułów, m.in. takie jak Superpuchar Europy, Puchar Interkontynentalny, Klubowe Mistrzostwa Świata.

Pożegnanie na Old Trafford:





Dorobek Fergusona:



Wystarczy jedynie podziękować Mu za wszystko co zrobił dla Manchesteru United, za wszystko co zrobił dla piłki nożnej na świecie.

ch...........AN

2013-05-13, 11:51
ch*j z nim i jego kupionymi meczami. Z Chelsea nie mógł sobie poradzić.
(Za Luiza od kibica Chelsea sk***iałe czerwone patafiany)

Ryzuald

2013-05-13, 12:34
chrisychrisSAAN napisał/a:

ch*j z nim i jego kupionymi meczami. Z Chelsea nie mógł sobie poradzić.
(Za Luiza od kibica Chelsea sk***iałe czerwone patafiany)





Ch*j z twoja cwe*sea. Ciekawe czy pamiętasz sezony swojego klubiku bez Romana, który wrzuca w to kupę kasy (50mln za torresa :idzwch*j: ) i utworzył kolejny sztuczny twór(patrz PSG, City). Po drugie jeśli osądzasz kogoś "ch*j z nim" to policz sobie ilu trenerów twój wspaniały klub miał przez te 26 lat gdy Ferguson był trenerem United - to jest fenomen zarówno w przypadku Chelsea ( bilion trenerów) jak i MU (jeden trener)
Dziwna przypadłość ludzi, gdy klub któremu kibicuje dostanie duże pieniądze to od razu zaczyna się zgrywanie j*baki i obrażanie wszystkich dookoła.



Co do całego tematu, szacunek dla Fergusona za całą pracę wykonaną przez te dwadzieścia kilka lat. On stworzył prawdziwą potęgę, która dzisiaj nazywa się Manchester United. Szkoda, że odchodzi jednak uważam że zrobił to w najlepszym możliwym momencie, a mianowicie po odzyskaniu mistrzostwa zdobytego rok temu przez lokalnego rywala $ity. Podziwiam go za to, że się nie rozkleił wygłaszając przemówienie po meczu.


dadek69

2013-05-13, 14:15
dziadzia najlepszym trenerem w historii, to wiadome było od dawna! że gościu nigdy zawału nie dostał na meczu i ta zawsze żuta guma :D

golonko

2013-05-13, 21:11
Kapitalna chwila, stary dziad odchodzi. Szacunek za osiągnięcia, ale mendą był niesamowitą.

Chciałbym zobaczyć jego czerwonych nochal kiedy kilka lat temu dostał pizzą od Fabregasa. :lol:

ch...........AN

2013-05-14, 14:14
Ryzuald napisał/a:



Obrazek

Ch*j z twoja cwe*sea. Ciekawe czy pamiętasz sezony swojego klubiku bez Romana, który wrzuca w to kupę kasy (50mln za torresa :idzwch*j: ) i utworzył kolejny sztuczny twór(patrz PSG, City). Po drugie jeśli osądzasz kogoś "ch*j z nim" to policz sobie ilu trenerów twój wspaniały klub miał przez te 26 lat gdy Ferguson był trenerem United - to jest fenomen zarówno w przypadku Chelsea ( bilion trenerów) jak i MU (jeden trener)
Dziwna przypadłość ludzi, gdy klub któremu kibicuje dostanie duże pieniądze to od razu zaczyna się zgrywanie j*baki i obrażanie wszystkich dookoła.


Co do całego tematu, szacunek dla Fergusona za całą pracę wykonaną przez te dwadzieścia kilka lat. On stworzył prawdziwą potęgę, która dzisiaj nazywa się Manchester United. Szkoda, że odchodzi jednak uważam że zrobił to w najlepszym możliwym momencie, a mianowicie po odzyskaniu mistrzostwa zdobytego rok temu przez lokalnego rywala $ity. Podziwiam go za to, że się nie rozkleił wygłaszając przemówienie po meczu.

Obrazek




Spinaj się spinaj. Czy pamiętam? Chyba nie, nawet nie wiem. Mam 19 lat człowieku. Za Chelsea jestem gdzieś od czwartej klasy podstawówki, bo jakoś tak zacząłem kupować te BRAVO Sporty i przyszło zainteresowanie piłką. Menczester Srunajted nigdy nie radził sobie z Chelsea ale j***ć to. Napisałem to żebyście się spinali, a śmieszny z dupy wyciągnięty gif z Ramiresem jest po prostu głupi, bo każdy popełnia błędy. A jeśli chodzi o Abramowicza to ch*j mu w dupe. To jest kretyn i tyle. Już nie mówię tutaj o Torresie za 50 mln ale o kontraktach z innymi piłkarzami i trenerami, bo kto mądry zwalnia trenera, z którym drużyna wygrywa Ligę Mistrzów? A poza tym zauważ, że Chelsea to nie śmieszny twór, podobnie jak PSG, które gra obecnie na wysokim poziomie. City fakt - sztuczny twór. I tak w ogóle to nie obrażam wszystkich dokoła tylko tych, którzy wcześniej w akcie frustracji obrażali Luiza, bo ich śmieszny zawodnik sobie z nim nie poradził.

NieWeszles

2013-05-24, 04:44
chrisychrisSAAN napisał/a:




Spinaj się spinaj. Czy pamiętam? Chyba nie, nawet nie wiem. Mam 19 lat człowieku. Za Chelsea jestem gdzieś od czwartej klasy podstawówki, bo jakoś tak zacząłem kupować te BRAVO Sporty i przyszło zainteresowanie piłką. Menczester Srunajted nigdy nie radził sobie z Chelsea ale j***ć to. Napisałem to żebyście się spinali, a śmieszny z dupy wyciągnięty gif z Ramiresem jest po prostu głupi, bo każdy popełnia błędy. A jeśli chodzi o Abramowicza to ch*j mu w dupe. To jest kretyn i tyle. Już nie mówię tutaj o Torresie za 50 mln ale o kontraktach z innymi piłkarzami i trenerami, bo kto mądry zwalnia trenera, z którym drużyna wygrywa Ligę Mistrzów? A poza tym zauważ, że Chelsea to nie śmieszny twór, podobnie jak PSG, które gra obecnie na wysokim poziomie. City fakt - sztuczny twór. I tak w ogóle to nie obrażam wszystkich dokoła tylko tych, którzy wcześniej w akcie frustracji obrażali Luiza, bo ich śmieszny zawodnik sobie z nim nie poradził.



Nie spinaj się, bo ci żyłka pęknie. Lat to możesz mieć k***a ale 9.