18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Sir Alex Ferguson - papież futbolu odchodzi na emeryturę

MareKSG • 2013-05-12, 20:24
Mało, który szkoleniowiec może pochwalić się takim stażem w ogóle, a co dopiero w jednym klubie. Ferguson trenował Manchester United przez niemal 27 lat. To jeden z najlepszych, najbardziej znanych i utytułowanych trenerów na świecie. Teraz jego legenda wchodzi na inny etap – etap emerytury. Ferguson zdecydował się zakończyć karierę i odchodzi z Manchesteru United. Moment na odejście niemal idealny – "Czerwone Diabły" zapewniły sobie niedawno trzynaste mistrzostwo angielskiej Premiership za kadencji Fergusona.

Szkot trenował "Czerwone Diabły" od listopada 1986 roku. W 1999 roku za zdobycie potrójnej korony, czyli zwycięstwa w Mistrzostwach Anglii, Pucharze Anglii i Lidze Mistrzów, otrzymał od królowej Elżbiety II tytuł szlachecki. Sir Alex Ferguson tylko w Manchesterze United trzynastokrotnie zdobył mistrzostwo Anglii, pięć razy sięgał po Puchar Anglii, cztery razy po Puchar Ligi Angielskiej i dwukrotnie tryumfował w Lidze Mistrzów. Do tego dochodzą jeszcze dziesiątki innych tytułów, m.in. takie jak Superpuchar Europy, Puchar Interkontynentalny, Klubowe Mistrzostwa Świata.

Pożegnanie na Old Trafford:





Dorobek Fergusona:



Wystarczy jedynie podziękować Mu za wszystko co zrobił dla Manchesteru United, za wszystko co zrobił dla piłki nożnej na świecie.

kolacz

2013-05-12, 22:51
zamiast browara dajcie mu nową gume do żucia

JacobX14

2013-05-12, 22:57
A teraz niech się znajdzie jeden fan piłki nożnej, który nie ma szacunku do Sir Alexa Fergusona, no cóż jeszcze takiego nie znam. Brawo, za tyle lat w jednym klubie :)

korpin

2013-05-12, 23:05
Szacunek. Człowiek - legenda. God bless. Niech mu emerytura lekką będzie :)

Feniks

2013-05-12, 23:09
Papież futbolu ?? też r*cha małych chłopców ??

BreakingBad

2013-05-12, 23:12
Najlepszy z najlepszych! wielki trener :) ps nareszczie moze przestac zuc ta jedna gume tyle lat

razoreus

2013-05-12, 23:25
O co chodzi z tym że papież futbolu - gwałcił małych piłkarzy czy jak?

stalowyszczur

2013-05-12, 23:44
Dzieki, nie mialbym pojecia ze Fergie dal sobie spokoj.

Kaprys

2013-05-13, 00:28
Jestem jednym z niewielu facetów, których nie podnieca piłka nożna. No dobra, przyznaję, kibicowałem Polakom podczas ich niestety żałosnych meczów. Niestety. Nawet starcie z San Marino 5:0 wywołało u mnie uśmieszek politowania, gdy dowiedziałem się, kim na co dzień są piłkarze San Marino. A za młodu chodziło się z kumplami rżnąć 'w piłę", i wielokroć piszczele były poobijane, nie było fauli, nie było scen słynnego płaczka Ronaldo (dobrze napisałem?). W 2008 była nawet taka "półprofeska", że tak to nazwę, bo 2x w tygodniu szliśmy z kumplami z roboty na pełnowymiarowe boisko, na którym ćwiczyły lokalne drużyny. k***a, co ja tam się nabiegałem, płuc mało nie wyplułem, to moje. Pierwszy mecz, kondycji zero kompletnie, to tak mi łydy napie**alały, że ledwo do domu doszedłem. Jakieś 300-400m. Pamiętam jak dziś, brakowało człowieka do kompletu, bo ktoś tam nie mógł. Wzięliśmy przygodnego Wietnamczyka. Siedział sobie przy boisku, i tak na nas patrzył. Nie, to nie ściema. Rzecz działa się w Czechach, w mieście Mlada Boleslaw. Tam, gdzie są produkowane Skody m.in. Octawia. Mnóstwo Wietnamców tam pracuje, montując wasze skódki :) Wracając do tematu, ja wziąłem skośnego na obstawę. Taka zasada, jeden na jednego, nie biegamy jak idioci, tylko pilnujemy konkretnego przeciwnika. Kurdupel sięgał mi do ramienia. Najlepsze, jak mu na migi pokazaliśmy, że chcemy, by z nami grał, bo ot, coś tam pobiega, pomoże, a ten j***niec wyciągnął profesjonalny strój, firmowe korki (a my amatorsko, jakieś buty do rozj***nia i styka). A jak zapie**alał na boisku, to k***a nie mogłem go dogonić, mimo iż byłem dobre 20cm wyższy. Pamiętam, przegraliśmy bodaj 1:4, jakoś tak. Wszystkie gole wbił Wietnamiec. Ja nie dawałem rady z nim, to połowa 'naszych" za nim biegała i ch*j, nie dało się upilnować. Ale nie obrzucę błotem. Wietnamczycy, jak oni potrafią zapie**alać, to najciężej zapie**alający Polak może buty czyścić. Ja nie wiem, mają ADHD w genach, czy co. Wyobraźcie sobie. Przelot z Wietnamu do Czech kosztuje (kosztowało, nie wiem, jak teraz) 16 tysięcy koron. Miesięczna pensja. I jest tak,że jeden Wietnamiec zbiera kasę po całej rodzinie, następnie zbiera przez jakieś trzy wypłaty, i wysyła kasę, żeby następny ziom miał szansę wyrwać się z ryżu czy co tam mają za żałosne pieniądze.
A teraz puenta, której za ch*ja nie ogarniecie. Poznałem Wietnamczyka, starego, około 60 lat miał. Ponad 20 lat przepracował w tej Skodzie w Czechach, więc czeski i polski już umiał mniej więcej. tak z nim pogadałem, po polsku i łamanym czeskim (ale ch*j, dogadaliśmy się, on słabo polski, ja słabo czeski). k***a, czaicie? Żony od 20 (DWUDZIESTU) lat nie widział, On cudem dostał wizę, a ona nie ma możliwości uzyskania by dołączyć. On na urlopie woli wydawać jak najmniej, a całą kasę zaoszczędzoną wysyła "żonie". To jest fakt, Ja mu mówię, że to k***a nierealne, niemożliwe, jak można swojej żony tyle nie widzieć? On mi odpowiedział, można. Można

Ens

2013-05-13, 01:11
Ferguson wielki trener?? nie powiedziałbym fakt zdobył 13 razy Mistrzostwo kraju ale poprzez wywieranie presji na sędziach i delegowaniu sobie sędziów na mecz bali się mu przeciwstawić bo miał za duże wtyki w FA wystarczy poszukać w necie kilka wywiadów z emerytowanymi już sędziami i kilka statystyk dlaczego między innymi Howard Webb najczęściej prowadzi mecze United i podyktował najwięcej karnych dla drużyny Fergusona? po za tym skoro był takim wielkim trenerem to dlaczego przez 27 lat pracy w Manchesterze potrafił wygrać tylko 2x LM gdzie Mourinho wygrał 2x LM w 6 lat a Guardiola 2x w 4 lata ...

http://podpressingiem.com/2012/10/16/prawda-jest-na-wyciagniecie-reki/

tyle w temacie Fergusona :)

Lec

2013-05-13, 03:11
I od 22 lat nie schodził z podium z United niesamowity człowiek i trener.

NieWeszles

2013-05-13, 03:15
Ens napisał/a:

Ferguson wielki trener?? nie powiedziałbym fakt zdobył 13 razy Mistrzostwo kraju ale poprzez wywieranie presji na sędziach i delegowaniu sobie sędziów na mecz bali się mu przeciwstawić bo miał za duże wtyki w FA wystarczy poszukać w necie kilka wywiadów z emerytowanymi już sędziami i kilka statystyk dlaczego między innymi Howard Webb najczęściej prowadzi mecze United i podyktował najwięcej karnych dla drużyny Fergusona? po za tym skoro był takim wielkim trenerem to dlaczego przez 27 lat pracy w Manchesterze potrafił wygrać tylko 2x LM gdzie Mourinho wygrał 2x LM w 6 lat a Guardiola 2x w 4 lata ...

http://podpressingiem.com/2012/10/16/prawda-jest-na-wyciagniecie-reki/

tyle w temacie Fergusona :)



Mam dla Ciebie propozycję, powinna Ci się spodobać.
Wskocz na rower, rozpędź się, tylko tak zdrowo ile sił w nogach, następnie przypie**ol głową w mur. Może zmądrzejesz ignorancie. Czyżbyś był spokrewniony z Macierewiczem?

duży

2013-05-13, 05:22
Wszystko ok, ale Ferguson wcale nie odchodzi z Manchesteru. Kończy z trenowaniem piłkarzy, ale w klubie jak najbardziej zostaje.

pocketuniverse

2013-05-13, 09:07

tysonic

2013-05-13, 11:27
"Papież futbolu"...toś mu "reklamę" zrobił stary heh.