18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Siała baba mak

thorold289 • 2013-12-18, 01:25
ch*j wie co to, ale creepy i całkiem dobrze zrobione. Zaj***ne z vimeo , gdzie ma tytuł ciężki do sensownego przetłumaczenia na polski "Time dilation". :bomba:

SIMIO

2013-12-18, 10:20
Warto wspomnieć, że owy filmik zrobił Polak!
Andrzej Dragan, znany fotograf (chyba bardziej za granicą niż w Polsce), teraz jak widać również reżyser, scenarzysta oraz w ogólnie rozumianym znaczeniu "filmowiec", niedługo ma się pojawić jego krótkometrażowy film "Hierarchy Lost". Jest również doktorem fizyki kwantowej (!) na UW, kilka lat wcześniej komponował muzykę, tworzył zdjęcia do kampanii reklamowych takich firm jak converse, playstation, play czy energizer... mało tego - urodził się w 1978 roku.

Lagan

2013-12-18, 11:24
Już tłumaczę- chodzi tutaj o zjawisko zwane dylatacją czasu. A jest to skądinąd ciekawy pogląd, który wyjaśnia, dlaczego szybciej podgrzejemy pizzę w mikrofalówce stojącej na meblościance aniżeli w mikrofalówce, którą rzucamy po pokoju. Polega on z grubsza na tym, że jeśli jakieś coś strasznie szybko zapie**ala, to w tym czymś i dla tego czegoś czas płynie wolniej. Aby system GPS działał jak należy trzeba było właśnie to to uwzględnić. Chętnie wrzucę temat związany z tym zjawiskiem jak znajdę chwilę.

loco_en_el_coco

2013-12-18, 11:47
bardziej bym stawiał, że jest siostrą tego gościa:


Gadriela

2013-12-18, 11:48
Dylatacja czasu matoły... toż to pojęcie w liceum już było...

Fu...........66

2013-12-18, 11:49
Lagan napisał/a:

Już tłumaczę- chodzi tutaj o zjawisko zwane dylatacją czasu. A jest to skądinąd ciekawy pogląd, który wyjaśnia, dlaczego szybciej podgrzejemy pizzę w mikrofalówce stojącej na meblościance aniżeli w mikrofalówce, którą rzucamy po pokoju. Polega on z grubsza na tym, że jeśli jakieś coś strasznie szybko zapie**ala, to w tym czymś i dla tego czegoś czas płynie wolniej. Aby system GPS działał jak należy trzeba było właśnie to to uwzględnić. Chętnie wrzucę temat związany z tym zjawiskiem jak znajdę chwilę.



Nom, dlatego zegary w satelitach są stale korygowane wg. ziemskich, by system działał precyzyjnie. Pytanie tylko, co ma do tego sapiące babsko ucharakteryzowane na ufola?

Gadriela

2013-12-18, 11:59
Ja tylko chciałam dodać, że widzialne efekty dylatacji czasu są od prędkości 0,3c, czyli 100000 km/s -,-
to tak na marginesie, a jeśli chodzi o korekcję systemu GPS to bardziej kojarzy mi się siła Coriolisa.

Riff52

2013-12-18, 12:35
"Time dilation" czyli dylatacja czasu. W skrócie jest to zjawisko w którym czas płynie wolniej w pobliżu obiektów o dużej masie (zakrzywienie czasoprzestrzeni wokół masy). :) )

kashshaptu82

2013-12-18, 14:15
dobra, chyba za bardzo sie przyglądam tej paniece (tak juz fapłem) bo nie bardzo ogarniam, gdzie jest tutaj dowód na dylatacje czasu.

ale filmik pod wzgledem estetycznym, klasa!

techon

2013-12-18, 14:33
Ten człowiek mnie coraz bardziej zaskakuje, szkoda, że na wydziale go tak ciężko złapać. Ale byłem raz na jego wykładzie z okazji dnia fizyka i potrafi w bardzo przystępny sposób opowiedzieć o super trudnych rzeczach. :D Tę dylatację może chciał ukazać poprzez chwilowe postarzanie tej cycatej? Taka jaka być powinna, a nie jest przez grawitację ziemską :D Oczywiście na wyrost pokazane :P

by...........ki

2013-12-18, 14:57
Sia ła ba ba mak nie wie dzia ła jak...

Aldous

2013-12-18, 16:56
Siała baba mak i dostała 10 lat...