18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Segregacja w autobusach.

salve789 • 2013-03-04, 21:31

Linie autobusowe łączące Zachodni Brzeg z Izraelem wprowadziły oddzielne autobusy dla Żydów i Palestyńczyków.

O wprowadzenie osobnego transportu dla Palestyńczyków walczył burmistrz osiedla Ariel, leżącego tuż obok palestyńskiego Nablusu w północnej części Zachodniego Brzegu.

Cytat:

Chcemy powstrzymać Palestyńczyków przed wsiadaniem do autobusów jadących do Ariel. Wielu żydowskich pasażerów uznało, że ich obecność stanowi zagrożenie dla ich bezpieczeństwa - stwierdził burmistrz.



Wiadomo, że jeszcze przed wprowadzeniem segregacji wielu kierowców odmawiało Palestyńczykom prawa do wsiadania do izraelskich autobusów jadących na Zachodni Brzeg.

Cytat:

Policja kazała np. opuścić Palestyńczykom jeden z autobusów i skorzystać z innej linii, przeznaczonej tylko dla nich. By się do niej dostać, Palestyńczycy musieli przejść 2,5 km - pisze "Haaretz".




Jednak oficjalnie Ministerstwo Transportu twierdzi, że chce w ten sposób poprawić jakość usług.

Szacuje się, że dziennie 29 tys. Palestyńczyków dojeżdża legalnie do pracy w Izraelu.


zrodlo:
http://wyborcza.pl/1,75477,13499942,Izrael_wprowadzil_segregacje_autobusowa_w_komunikacji.html

Ciekaw jestem jaka bylaby histeria miedzynarodowa gdyby jakis kraj wprowadzil to samo ws. miejszosci zydowskiej :)

a tymczasem ide skrecic gaz w kuchence bo mi zapiekanka puka w szybe :P :hitler:

Pa...........or

2013-03-04, 21:38
to chyba rasizm?

BongMan

2013-03-04, 21:52
@up
Moim zdaniem to przejaw tożsamości narodowej. Izrael należy do Żydów a nie do ciapatych brudasów (tak, wiem że odebrali im ziemię). Podobnie jak Europa należy do Europejczyków. Jak pisałem w innym podobnym temacie - Izrael ma 60 lat z hakiem, a kraje Europy to tysiąclecia bogatej historii i kultury. Dlaczego Izrael potrafi się postawić ciapatym, a Europa nie?

Re...........ms

2013-03-04, 22:16
u ch*j? niech sobie robią co chcą... w Polsce mogliby by postawić kontener dla ciapatych, żeby odesłać ich do domu.

Żydzi poznali się na nich i dobrze sobie z nimi radzą... wiedzą, że tych dzikusów się nie ucywilizuje, więc ich ogrodzili i ganiają ich jak bydło i jeżeli my tak nie zaczniemy robić to za chwilę będziemy mieć meczety co 100 metrów.

PYTHON

2013-03-04, 22:19
Powinni jeszcze wprowadzić autobusy z zakazem dla żydów i palestyńczyków jednocześnie, zeby do pracy mogli dojeżdżać ci którzy nie chcą jeździć z brudasami.

zatizdig

2013-03-04, 22:27
To teraz dopiero będzie łatwo robić zamachy bombowe. Teraz Hamas będzie pewien, że wysadzając autobus nie zabija żadnego Palestyńczyka.

polslav

2013-03-05, 08:57
a sami sk***iele psioczą na Polaków-nacjonalistów za getto ławkowe...ch*ja warci napletkosceptycy

Dymekx

2013-03-05, 13:48
Czemu mnie irytuje, że żydek pomiata ciapatym? Bo na razie my Polacy mamy na pieńku z żydami nie ciapatami, zaś np. Francja ma na pieńku z ciapatymi ale nie z żydami. Dlatego Polak staje w obronie ciapatego bo żydzi opanowali hipokryzję do perfekcji. Ja staje w obronie Palestyńczyków bo Hamerykanie stają po stronie żydów, równowaga musi być by żydy i ciapaki wytępiły się w sposób równomierni i tadaaaa to się nazywa upiec dwie pieczenie na jednym ogniu. Tylko niech takie myślenie stanie się powszechne a Polacy w końcu coś wygrają po 89.




ru_ziolo

2013-03-05, 14:52
Bongman bronisz swoich pejsatych braci?

F-ICE

2013-03-05, 18:59
Ja tam jestem za Palestyną, niech siedzą u siebie to w europie będzie spokój.

ja...........ax

2013-03-05, 20:38
ta banda pojebów wsiadała do tych autobusów i wypierała się z allach akbar na ryju zabierając do piekła wszystkich dookoła, to kwestie zwykłego bezpieczeństwa, żaden rasizm, psa też trzeba trzymać w kagańcu i na smyczy żeby się nie wyrwał i nie pogryzł, a Izrael należał do żydów, zanim Arabowie postawili tam swoje stopy

kamuha

2013-03-05, 21:18
BongMan napisał/a:

@up
Moim zdaniem to przejaw tożsamości narodowej. Izrael należy do Żydów a nie do ciapatych brudasów (tak, wiem że odebrali im ziemię). Podobnie jak Europa należy do Europejczyków. Jak pisałem w innym podobnym temacie - Izrael ma 60 lat z hakiem, a kraje Europy to tysiąclecia bogatej historii i kultury. Dlaczego Izrael potrafi się postawić ciapatym, a Europa nie?



Jeżeli uważasz że segregacja rasowa , nacjonalistyczna jest przejawem tożsamości narodowej tak samo jak zagrabianie większej części obcego narodu to w moim mniemaniu jesteś albo pie**olnięty albo pie**olnięty.
Równie dobrze można by stwierdzić że plan wyrżnięcia Polaków na ich terenie przez Niemców i Rosjan był niczym innym jak czystą tożsamością narodową.

BongMan

2013-03-05, 21:55
kamuha napisał/a:

Jeżeli uważasz że segregacja rasowa , nacjonalistyczna jest przejawem tożsamości narodowej tak samo jak zagrabianie większej części obcego narodu to w moim mniemaniu jesteś albo pie**olnięty albo pie**olnięty.


Albo ty jesteś pie**olnięty, bo nie rozumiesz prostej zależności. Izrael jest domem Żydów (tak, wiem ze zabrali brudasom ziemię, ale nie o tym teraz mówimy). Kto rządzi w domu? Jego właściciel czy obcy ludzie? Daj adres, może wpadnę do twojego domu z kumplami, zrobimy imprezkę, wychlamy ci wszystko z barku, zeżremy wszystko z lodówki i wyr*chamy twoją kobietę? Nie powinieneś mieć nic przeciwko, bo zgodnie z tym co mówisz, w twoim domu (kraju) ja i moi kumple (obcy) powinniśmy mieć takie same prawa jak ty, właściciel (obywatele). Czyż nie?

Cytat:

Równie dobrze można by stwierdzić że plan wyrżnięcia Polaków na ich terenie przez Niemców i Rosjan był niczym innym jak czystą tożsamością narodową.


Nie, k***a, nie można. Doucz się, poczytaj i - co najważniejsze - pomyśl, a dostrzeżesz mnóstwo różnic między tymi dwiema sytuacjami. Różnice te jasno wykazują, że tych dwóch sytuacji nijak nie można porównywać.

Jager89

2013-03-06, 13:05
Żydzi wcielają metody nazistów- kiedyś "nur fur Deutsche", teraz "nur fur Jude".

wexors

2013-03-06, 13:13
teraz bedzie łatwiej :D jak wysadzisz autobus to nie musisz sie martwić ze zabiłeś paru swoich :D