18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Segregacja w autobusach.

salve789 • 2013-03-04, 21:31

Linie autobusowe łączące Zachodni Brzeg z Izraelem wprowadziły oddzielne autobusy dla Żydów i Palestyńczyków.

O wprowadzenie osobnego transportu dla Palestyńczyków walczył burmistrz osiedla Ariel, leżącego tuż obok palestyńskiego Nablusu w północnej części Zachodniego Brzegu.

Cytat:

Chcemy powstrzymać Palestyńczyków przed wsiadaniem do autobusów jadących do Ariel. Wielu żydowskich pasażerów uznało, że ich obecność stanowi zagrożenie dla ich bezpieczeństwa - stwierdził burmistrz.



Wiadomo, że jeszcze przed wprowadzeniem segregacji wielu kierowców odmawiało Palestyńczykom prawa do wsiadania do izraelskich autobusów jadących na Zachodni Brzeg.

Cytat:

Policja kazała np. opuścić Palestyńczykom jeden z autobusów i skorzystać z innej linii, przeznaczonej tylko dla nich. By się do niej dostać, Palestyńczycy musieli przejść 2,5 km - pisze "Haaretz".




Jednak oficjalnie Ministerstwo Transportu twierdzi, że chce w ten sposób poprawić jakość usług.

Szacuje się, że dziennie 29 tys. Palestyńczyków dojeżdża legalnie do pracy w Izraelu.


zrodlo:
http://wyborcza.pl/1,75477,13499942,Izrael_wprowadzil_segregacje_autobusowa_w_komunikacji.html

Ciekaw jestem jaka bylaby histeria miedzynarodowa gdyby jakis kraj wprowadzil to samo ws. miejszosci zydowskiej :)

a tymczasem ide skrecic gaz w kuchence bo mi zapiekanka puka w szybe :P :hitler:

Jad Kiełbasiany

2013-03-06, 13:37
Żydzi to najwięksi rasiści stąpający po tym globie. Zwykłe czcze pie**olenie, że dobrze robią, że są u siebie i wszystko im wolno. Jakiś szacunek dla mniejszości jest wymagany, o ile ta mniejszość nie wpie**ala się z butami w sprawy publiczne, nie narzuca swej woli i wartości. Już to ja widzę, gdyby w Polsce zrobiono taką segregacje. Żydzi zapluliby się na śmierć, robiąc nagonkę na Polaków jacy to z nich antysemici.

Miles87

2013-03-06, 13:47
teraz jak będą wysadzać to nie będą zabijać swoich.

wexors mnie uprzedził niech mu moje piwo kaca nie przyniesie

Isthistheend

2013-03-06, 13:57
A kogo to k***a obchodzi...

Plecionkarz

2013-03-06, 13:57
To jeszcze nic. Murzyni w izraelu muszą obowiązkowo stosować antykoncepcje żeby ich za wielu nie było tam.

prof. Matolewicz

2013-03-06, 14:38
teraz ciapate będą wiedziały, że nie zabijają swoich jak wyjebią autobus w powietrze

JarekJUHC

2013-03-06, 14:40
za kilka dni bedzie informacja w mediach ze jakis samobojca zamachowiec zdetonowal bombe w żydowskim busie :) OBY!

rafic100

2013-03-06, 14:42
Ja się nie dziwie . Też z żydami nie chciałbym jeździć w jednym autobusie

Wójcik

2013-03-06, 15:54
Autobusy tylko dla Palestyńczyków? Czyli wracamy do tradycji i pojawiły się autobusy "NEIN FUR JUDEN" :hitler:

mr_9mm

2013-03-06, 17:32
bongman, dlaczego ty zawsze piszesz "Niemców" z małej, a "żydów" z wielkiej litery? Czyżby w myśl zasady: "o rodzinie mówi się zawsze dobrze", czy jak?

ps
Co temat dotyczący izraela, to wrzucasz na ciapatych, a żydom przyznajesz racje...
k***a zawsze.

Massdeath

2013-03-06, 18:56
No cóż żydki uczyły się od "najlepszych"



imao patrząc na historię i życie społeczne Izraela to coraz bardziej przypomina mi ono 1000-letnią Rzeszę ...

BongMan

2013-03-06, 21:19
mr_9mm napisał/a:

bongman, dlaczego ty zawsze piszesz "Niemców" z małej, a "żydów" z wielkiej litery?


Ponieważ nazwy narodowości piszemy z wielkiej litery. Dla niemców robię wyjątek i świadomie popełniam błąd w pisowni, ponieważ nie zasługują oni nawet na to żeby ich z wielkiej litery pisać.

zielak300

2013-03-06, 21:27
Tak samo w USA powinni zrobić oddzielne linie dla polaków. Tutaj określa się ich "B.O" - Body Odor.