18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Segregacja śmieci

Su...........r0 • 2013-06-15, 22:01
Oto piękny przykład na to jak segreguje śmieci. Dla mnie cała ta segregacja to nic innego jak tylko Unijny skok na kasę :idzwch*j:

bloodwar

2013-06-16, 10:24
@ić - nie pie**ol głupot, mieszkam w Holandii, kraju o lat świetlne wyprzedzającym cywilizacyjnie Polskę i tu właśnie tak się robi - śmieci do wora, wór do jezio.. a nie, nie ta bajka :-) - wory zbiera się w domu w garażu czy gdzieś i raz na tydzień wory wystawia się pod drogę, podjeżdza śmieciara i wrzucają. Nie wiem jak można to mądrzej wymyślić - jakby te śmieci były w takim kontenerze 200 litrów i tych kontenerów było 1-2 na każde gospodarstwo to by śmieciara przez trzy dni musiała jeździć (bo każde uniesienie kontenera pneumatycznym siłownikiem trochę trwa, a tak łapie pan dwa-tzry worki na raz, siup do maszyny i leca do kolejnego), a znowu nie ma sensu robić dużego zbiorczeg kilkutonowego kontenera do którego mieszkańcy będą się złazić z całej wiochy bo nikomu się nie chce codziennie latać ze śmieciami a i przy kontenerze zaraz by się zbierało ptactwo i zwierzyna

ThugLife96

2013-06-16, 11:02
co do wsi to sie mylicie u nas na wsi sa takie typu kosze az 3 miejscach na jednym 2 x na plastik i 2 x na szklo na mojej dzielni 1 x szklo 1 x plastik na 3 dzielni 2 x szklo 2 x plastiku na mojej dzielni sei zapelnia plastik a na reszcie mniej mimo wiekszej liczby domow i ludnosci ludzie czesto maja lenia problem odkrecic nakredke i zmiadzyc butelke i mniej smieci a tak to pretecje ze pelne nie ma gdzie wywalac

2013-06-16, 12:33
@bloodwar chodzi mi o wieś (około 400 mieszkańców), gdzie nie ma zwartej zabudowy, nie wszystkie domu są przy ulicy, dlatego plastikowe pojemniki przykładowo 200l łatwiej jest zawieźć do ulicy, niż zdrogi podrzędnej wynieść 7 worków.

Tomek00

2013-06-16, 12:36
Jestescie kretynami piszac ze to jedna wielka sciema, poniewaz tam zmieszane posegregowane smieci trafiaja na tasme gdzie automatyznie so dziele i poddawane dalej recykluingowi. Bylo by to niemozliwe gdyby druga polowa to byl niezjedzony makaron albo cegly z remontu jak to czasami ludzie potrafia zrobic. Trzeba byc debilem zeby myslec ze podjade 3 smieciarki zeby oproznic kazdy pojemnik z osobna ja pie**ole :D

zenekpogromca

2013-06-16, 13:11
viszti108 napisał/a:

Tak jak to już ktoś napisał wrzucenie wszystkiego "do jednego wora" ułatwia prace innym. Śmieci później wedruja na taśme i podlegają kolejnej segregacji. Np butelki równiez są później segregowane po kolorach, etc i nikt nie musi grzebac po pieluchach obsranych etc.

To mówiłem ja, bo nie pojechałem na poprawkę. Sadistic ważniejszy..



Butelki po kolorach :D teraz to doj***łeś :D a szkło po grubości może xD?

tranzystor

2013-06-16, 13:30
Dla normalnych ludzi, nie mających czasu podziwiać przez ponad 2min jak HDS pracuje, zamieszczam cały sens filmu na dwóch obrazkach.




k1c1u5

2013-06-17, 01:08
@adronix
zauważ, że cos tam wystaję z góry pojemnika i to coś się chowa gdy klapy na dole się otwierają i to cos się pojawia gdy klapy się zamykają :)