18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

SCP - To Secure, Contain, and Protect

Mefioo9 • 2013-07-07, 18:59
Witam drogich sadoli.
Pojawienie się dwóch tematów odnośnie tekstów, które można by nazwać "creepypastami" natchnęło mnie do pokazania Wam niezwykle ciekawego projektu - SCP.
Otóż SCP jest to projekt wiki, polegający na tworzeniu przez użytkowników różnych fantastycznych historii, które łączy wspólne uniwersum - rzeczywistość, która pełna jest nadprzyrodzonych sił, które z kolei są Chronione, Przechowywane i Bronione przez ponadnarodową fundajcę SCP. Całość klimatycznie bardzo przypomina serial "Z Archiwum X".

Tutaj link do głównej, angielskiej strony:
http://www.scp-wiki.net/main

A tutaj do polskiej, ponieważ wykorzystywany angielski jest na zaawansowanym poziomie:
http://scp-wiki.pl/Strona_główna
Strona polska zawiera artykuły tłumaczone z angielskiej, ale również autorskie polskie materiały.

Sama idea SCP Fundation jest prosta - użytkownicy wymyślają "straszne" historie na temat obiektu bądź zjawiska, nadają mu nazwę katalogową (SCP-[numer]), piszą o nim artykuł zgodnie z zasadami i wstawiają na stronę. Oczywiście artykuły podlegają ocenom zarówno moderatorów, jak i innych użytkowników.
Na zachętę wrzucam jeden z najlepszych artykułów:
SCP-173
Cytat:

Identyfikator podmiotu: SCP-173


Klasa podmiotu: Euclid


Specjalne Czynności Przechowawcze: SCP-173 musi zawsze być trzymany w zamkniętym pomieszczeniu. Wchodzić do tego pomieszczeniu mogą jedynie co najmniej trzyosobowe grupy. Personel musi zamknąć za sobą drzwi na klucz. Zawsze dwie osoby muszą utrzymywać z SCP-173 kontakt wzrokowy aż do momentu opuszczenia pomieszczenia przez cały personel. Potem należy zamknąć drzwi na klucz.


Opis: Obiekt przeniesiony do kompleksu 19 w 1993 roku. Jego pochodzenie jest dotychczas nieznane. Jest zbudowany z betonu i prętów zbrojeniowych i pomalowany farbą w sprayu marki Krylon. SCP-173 jest żywy i ekstremalnie niebezpieczny. Obiekt nie może się poruszać, kiedy ktoś na niego patrzy - SCP-173 musi w całości znajdować się w polu widzenia. Członkowie personelu wpuszczani do pojemnika zawierającego SCP-173 są instruowani, by zgłaszać, zanim mrugną. Ataki obiektu mają na celu skręcenie ofierze karku przy podstawie czaszki lub uduszenie jej. W przypadku ataku personel musi zastosować procedury takie jak w przypadku obiektów o 4 Klasie zagrożenia.

Personel raportował odgłosy skrobania kamienia dochodzące z pojemnika, kiedy w środku nie było żadnego pracownika. Zostały one uznane za normalne i ich brak lub jakakolwiek zmiana powinny być zgłoszone do aktualnie przebywającego na służbie przełożonego.

Czerwonobrązowa substancja wypełniająca dno pojemnika jest mieszaniną odchodów i krwi. Jej pochodzenie nie jest znane. Pojemnik musi być czyszczony co dwa tygodnie.



Inną historią jest np SCP-087, na podstawie którego została stworzona gra komputerowa o tej samej nazwie:


Cała strona pełna jest różnorakich opowiadań, ja osobiście polecam włączenie strony z rankingiem artykułów i oglądanie jednego po drugim ;)
Pierwszy post, po tagach nie znalazłem, jak było to sami wiecie...

capoeiramen

2013-07-07, 19:16
Dla niecierpliwych, filmik od 11:05 :-P

bohdan_lazuka

2013-07-07, 19:41
Ja C I Ę pierd olę. FILM 11:18 minut schodzenia po schodach....w mroku.

Ktoś kto to obejrzał w całości na 1000000% był pod wpływem jakichś narkotyków.

skitek

2013-07-07, 23:11
k***a! Mogłem wcześniej otworzyć komentarze a nie wpatrywać się 11 min jak debil.... :D

nygas232

2013-07-08, 02:02
Z tym mi się kojarzy.
W sumie jest okazja więc wstawiam 8-)

Cavalera Conspiracy - Sanctuary

Pan_Marszałek

2013-07-08, 13:59

Rael3251

2013-07-08, 14:07
o tym opisanym w artykule euclidzie tez była gra :P

Święta Maria

2013-07-08, 14:15
to to tam ch*j, poczytajcie o SCP - 093
dopiero wam zrzędną miny

bonusik dla prawdziwych twardzieli:
wpiszcie sobie SCP - 093 w youtube, miłego dnia :D

beephe

2013-07-08, 14:45
Cytat:

to to tam ch*j, poczytajcie o SCP - 093
dopiero wam zrzędną miny

bonusik dla prawdziwych twardzieli:
wpiszcie sobie SCP - 093 w youtube, miłego dnia



No ludzie, k***a mać, dajcie spokój. Przecież to jakaś ch*jnia jest.

Zamiast tego przeczytajcie "Faktotum" Bukowskiego, poczekajcie na nowego Smarzowskiego, a wcześniej łapcie za Pilcha "Pod mocnym aniołem". Skumajcie "Szmirę" Bukowskiego i ile jest tam przemyconych ocen klasyki światowego pisarstwa, doprawcie "Zapiskami starego świntucha". Chwyćcie za Celina, zobaczcie ile brudu jest w życiu, poprawcie "Zwrotnikiem raka" Henrego Millera. Sprawdźcie "Głupcy umierają" Puzo i wyciągajcie wnioski.
Chcecie coś bardziej w klimacie sadola - siądźcie wygodnie w fotelu, odpalcie blanta i piwko, Palahniuk w "Opętanych" opowie Wam ciekawą historię.


Pijąc w weekend z kolegami poznajcie brudny smak melin, postawcie piwo bezdomnemu i postarajcie się zrozumieć co w jego życiu zaszło, co sprawiło, że wylądował na ulicy.
Największe hardcory pisze życie.

SkipiBoom

2013-07-08, 14:47
Proszę, projekt SCP-173 :D



POWODZENIA :shock:

twor4ss

2013-07-08, 15:15
Czy to ch*j wie co na końcu filmiku ma głowę kota czy ja mam jakieś omamy?
Bo swoją drogą wydaje mi się popie**olonym schodzić na dół przez 11 minut, czekać i czekać na jakieś monstrum a tu k***a na dole kot... KOT k***A... Poj***ne to...

Bezem

2013-07-08, 15:19
Taka ciekawostka. W tym ze schodzeniem po schodach da się potworka ominąć :)

He...........eQ

2013-07-08, 16:45
Czy mi się wydaje, czy wystarczy mrugnąć jednym okiem potem drugim i takim o to sposobem nigdy się nie ruszy?

Muzz

2013-07-08, 16:59
Zsan napisał/a:

Czy mi się wydaje, czy wystarczy mrugnąć jednym okiem potem drugim i takim o to sposobem nigdy się nie ruszy?


A jak ktoś jest piratem?

Nihil

2013-07-08, 17:07
@Zsan Gdzieś w jakiś dokumentach było opisane, że to go wk***ia, a czy działa? Nie wiem :D
Fajna gierka, nie warto sobie spojerować lets-play'ami, bo tam ludzie udają, że srają w gacie i rujnują zabawę w odkrywanie tego wszystkiego. Zagrać trzeba ;)