18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Salut rzymski

Robajson • 2012-11-13, 23:24
Zrozumcie ludziska w końcu, że podniesiona do góry ręka to nie jest faszystowskie pozdrowienie!!!!
Zdziwicie się może ale jest to Rzymski Salut.Słowianie Celtowie, Indianie przed kolonizacją Ameryki Północnej i inni tak się pozdrawiali.
Prawie zawsze była to uniesiona prawa ręka z wyprostowaną dłonią lecz w niektórych zakątkach świata zostało to zmodyfikowane np. Uniesiona dłoń z zaciśniętą pięścią, ugięta lekko ręka z wyprostowaną dłonią lub uniesiona ręka z zaciśniętą pięścią a następnie pięść ta była kierowana do piersi.
Opcji było wiele a wszystkie wywodzą się od waszego ,,Gestu faszystowstowskiego" :idzwch*j:
Nawet Jan Paweł II tak witał wiernych.
Tyle k***a mądrości a zero wiedzy na ten temat macie więc sypnę przykładami a reszte znajdziecie w necie :homer:


Reszta w komentarzach bo się rozpisałem...

AHAHAHA_NO

2012-11-13, 23:29
cokolwiek chciałeś udowodnić wyszedłeś na kr*tyna

ja...........ax

2012-11-13, 23:31
słuchaj kiedy łyse gówno w szwedzie bądź haringtonie z celtykiem lub innym symbolem salutuje sobie tak do płonącej swastyki to to nie jest radosne pozdrowienie, i wesz doskonale że nie chodzi o sam gest tylko o kontekst

Shock

2012-11-13, 23:31
AHAHAHA_NO napisał/a:

cokolwiek chciałeś udowodnić wyszedłeś na kr*tyna


chyba ty, avkiem.

ja...........ax

2012-11-13, 23:31
*wiesz

ilves

2012-11-13, 23:35
Co najwyżej komuś ręka uschnie. Nie będzie fapania :krejzi:

vredes

2012-11-13, 23:54
po prostu 5 piw proszę! Owszem jest to salut rzymski ale został tak przesiąknięty nazizmem, że ludziom kojarzy się to tylko z tym jednym..no cóż takie czasy mamy XXI wiek a więc jesteśmy bardzo "posunięci" cywilizacyjnie :p

_R...........s_

2012-11-14, 00:13
Tak samo k***a, jak swastyka nie ma nic wspólnego z ch*jem adolfem. To ch*j, że ludzie z tym właśnie symbolem praktycznie rozj***li Polskę, dlaczego k***a nie mogę iść przez ulicę ze swastyką na koszulce. Zanim hitler sobie ją przywłaszczył, była bardzo pozytywnym symbolem.
Tak samo, dlaczego nie mogę mieć na koszulce adofa, przecież zanim zaczął mordować ludzi, był o ile mi wiadomo malarzem. No i dlaczego nie mogę tego łączyć, czyli np halowanie, swastyka na koszulce i naszywka z adolfem, dlaczego wam, niedouczonemu społeczeństwu kojarzy się to tylko z jednym. Może akurat jestem rzymianinem, zafascynowanym indiami i malarstwem adolfa.

Chociaż przez k***a szacunek do Polskich i zagranicznych ofiar nazizmu, byś nie wypisywał podobnych bredni. To ch*j że ktoś już wcześniej wykorzystywał taki czy inny symbol, ważne że obecnie kojarzy się jednoznacznie ze sk***ysynami wykorzystującymi go na każdym kroku. Poza tym, jest różnica między standardowym hajlowaniem, a zwykłym machaniem wyprostowaną ręką, co robi większość osób z obrazków.

mr_9mm

2012-11-14, 00:38
Swastyke miały w swoich odznakach niektóre polskie odziały (podhalańska korpusówka, 4pułk piechoty,itd) przed 1939 roku. Jak ktoś nie wierzy odsyłam do google.

saf6

2012-11-14, 00:46
"Zrozumcie ludziska w końcu, że podniesiona do góry ręka to nie jest faszystowskie pozdrowienie!!!!"

A jednak jest faszystowskim salutem! Tak jak napisałeś. Rzym itd ... ale też i FASZYZM. A Ty już w pierwszym zdaniu swojej wypowiedzi robisz BABOLA LOGICZNEGO. Czyli Sieg Hitlerowców i uniesiona ręka to nie jest faszystowskie pozdrowienie/salut?

Ogarnij sie. Bo logiki w tobie 0 (słownie: ZERO)

Pozdro

kaiel

2012-11-14, 00:59
a moze Hitler przeniósł sie w czasie

Gorgoloth

2012-11-14, 01:02
Lepiej wytłumacz to tym, którzy manifestują w ten sposób swój "nazizm".