18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Salut rzymski

Robajson • 2012-11-13, 23:24
Zrozumcie ludziska w końcu, że podniesiona do góry ręka to nie jest faszystowskie pozdrowienie!!!!
Zdziwicie się może ale jest to Rzymski Salut.Słowianie Celtowie, Indianie przed kolonizacją Ameryki Północnej i inni tak się pozdrawiali.
Prawie zawsze była to uniesiona prawa ręka z wyprostowaną dłonią lecz w niektórych zakątkach świata zostało to zmodyfikowane np. Uniesiona dłoń z zaciśniętą pięścią, ugięta lekko ręka z wyprostowaną dłonią lub uniesiona ręka z zaciśniętą pięścią a następnie pięść ta była kierowana do piersi.
Opcji było wiele a wszystkie wywodzą się od waszego ,,Gestu faszystowstowskiego" :idzwch*j:
Nawet Jan Paweł II tak witał wiernych.
Tyle k***a mądrości a zero wiedzy na ten temat macie więc sypnę przykładami a reszte znajdziecie w necie :homer:


Reszta w komentarzach bo się rozpisałem...

St...........ke

2012-11-14, 02:02
Salut rzymski - Rzekomo wywodzi się on ze starożytnego Rzymu, co jest współczesnym mitem, gdyż gesty jakimi pozdrawiali się żołnierze rzymscy nie są znane.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Salut_rzymski

wympal

2012-11-14, 02:26
jak widzę grupkę heilujących łysych we flejersach to od razu kojarzą mi się z rzymskim pozdrowieniem i mam ochotę ich wszystkich pozdrowić serdecznym pie**olnięciem serią z AK-47 w te puste dzbany

Zkirtaem

2012-11-14, 03:29
Możliwe że w jakiejś tam murzyńskiej kulturze pokazanie środkowego palca to przyjazne pozdrowienie, jednak gdyby mi ktoś pokazał takowy palec nie poczułbym się pozdrowiony. Co z tego, że Hitler parodiował Rzym (bo tak było, miał jakiś fetysz na to byłe imperium, podpie**olił dużo więcej elementów niż tylko gest)? My znamy ten gest jako łapkę hitlera i tyle, nie ma o co tu walczyć, na ch*j komu ta wiedza? Mamy się tak witać? Co za różnica czy swastyka była symbolem płodności i szczęścia? Hitler jej użył, znamy ją z hitlera, nie lubimy jej, amen, koniec.


tl;dr "podniesiona do góry ręka to nie jest faszystowskie pozdrowienie" - to JEST faszystowskie pozdrowienie, fakt że było również czymś innym nic tu nie zmienia.

oc...........an

2012-11-14, 04:29
A to JP2 to jakiś autorytet? Nie rozumiem ludzi, którzy dostają pie**olca i zatwardnienia jednocześnie kiedy słyszą, że "papież też tak robił", jak i nie rozumiem ludzi, którzy sądzą, że jeśli napiszą, że "nawet JP2 tak robił" to od razu obudzi szacunek i respekt.

JP2 nie zrobił za dużo złego na świecie za jego "kadencji", ale i nie zrobił za dużo dobrego. Jego "cuda" to manipulacja (no może czasem placebo ;) ), a nazywanie go "ojcem święty" to przesada sama w sobie:

- ojciec jest tylko jeden (tak, do klech każdego rodzaju zwracam się per proszę pana/księdza - w zależności od nastroju)
- namiestnik boży? Hmm, czyli jeśli ktoś wybrany przez konklawe starych tetryków jest namiestnikiem bożym i bóg tak chciał, to idąc tym rozumowaniem prezydent wybrany przez parę milionów ludzi powinien być jakimś "aniołem boskim, czy czymś takim
- świętość to też pojęcie baardzo względne. Prawie tak względne jak celibat...
- w Biblii nie ma wzmianki o kimś takim jak papież i że jest to osoba święta


Nie jestem ateistą. Wierzę w Boga, wierzę w ogólne przesłanie Biblii (z pominięciem tych bardziej archaicznych rozdziałów typu "gwałciciel winien zapłacić ojcu ofiary 50 sztuk srebra lub fragmencie o tym jak bardzo geje są źli bo są i tyle). Po prostu nie lubię gloryfikowania ludzi, którzy na to nie zasługują.

antykreator

2012-11-14, 07:59
pie**olenie i tłumaczenie niektórych tępych NOP- owców i innych tego typu elementach.

Robajson

2012-11-14, 09:34
DUST DEVIL napisał/a:

A to JP2 to jakiś autorytet? Nie rozumiem ludzi, którzy dostają pie**olca i zatwardnienia jednocześnie kiedy słyszą, że "papież też tak robił", jak i nie rozumiem ludzi, którzy sądzą, że jeśli napiszą, że "nawet JP2 tak robił" to od razu obudzi szacunek i respekt.

JP2 nie zrobił za dużo złego na świecie za jego "kadencji", ale i nie zrobił za dużo dobrego. Jego "cuda" to manipulacja (no może czasem placebo ;) ), a nazywanie go "ojcem święty" to przesada sama w sobie:

- ojciec jest tylko jeden (tak, do klech każdego rodzaju zwracam się per proszę pana/księdza - w zależności od nastroju)
- namiestnik boży? Hmm, czyli jeśli ktoś wybrany przez konklawe starych tetryków jest namiestnikiem bożym i bóg tak chciał, to idąc tym rozumowaniem prezydent wybrany przez parę milionów ludzi powinien być jakimś "aniołem boskim, czy czymś takim
- świętość to też pojęcie baardzo względne. Prawie tak względne jak celibat...
- w Biblii nie ma wzmianki o kimś takim jak papież i że jest to osoba święta


Nie jestem ateistą. Wierzę w Boga, wierzę w ogólne przesłanie Biblii (z pominięciem tych bardziej archaicznych rozdziałów typu "gwałciciel winien zapłacić ojcu ofiary 50 sztuk srebra lub fragmencie o tym jak bardzo geje są źli bo są i tyle). Po prostu nie lubię gloryfikowania ludzi, którzy na to nie zasługują.



To apropo sierpu i mlota w Twoim profilu:
Art. 256 kodeksu karnego - propagowanie faszyzmu lub innego ustroju totalitarnego

Art. 256.§ 1. Kto publicznie propaguje faszystowski lub inny totalitarny ustrój państwa lub nawołuje do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych, wyznaniowych albo ze względu na bezwyznaniowość,

podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
§ 2. Tej samej karze podlega, kto w celu rozpowszechniania produkuje, utrwala lub sprowadza, nabywa, przechowuje, posiada, prezentuje, przewozi lub przesyła druk, nagranie lub inny przedmiot, zawierające treść określoną w § 1 albo będące nośnikiem symboliki faszystowskiej, komunistycznej lub innej totalitarnej.
§ 3. Nie popełnia przestępstwa sprawca czynu zabronionego określonego w § 2, jeżeli dopuścił się tego czynu w ramach działalności artystycznej, edukacyjnej, kolekcjonerskiej lub naukowej.
§ 4. W razie skazania za przestępstwo określone w § 2 sąd orzeka przepadek przedmiotów, o których mowa w § 2, chociażby nie stanowiły własności sprawcy.
antykreator napisał/a:

pie**olenie i tłumaczenie niektórych tępych NOP- owców i innych tego typu elementach.


Nigdy nie byłem w NOP-ie i ONR-e i nie będę.

Kluska

2012-11-14, 11:16
Napinka gimbusiarni.
Salut rzymski sralut rzymski.
Stoisz na zakładzie, panuje hałas i praca, wchodzi znajomek i co robisz? Podnosisz rękę pozdrawiając go.
Robisz ten gest, ponieważ jest uniwersalnym gestem pozdrowienia.
Ponieważ nie możesz / nie chcesz podejść i uchwycić jego dłoni. Ponieważ nie będziesz zdzieral sobie gardła krzycząc.

Salut rzymski niech sobie będzie salutem rzymskim,
NATOMIAST naziol jak podnosi rękę zamówic piwo, będzie odbierany jako naziol który hajl-hitlerujuje.

Tak jest i koniec.

P.S. nie rozumiem i chyba mnie przerasta pojęcie, dlaczego ludzie biegają z hitlerem na ustach i bawią się w jakieś ekstremizmy... Podobnie nie zrozumiem tych oszołomów z koszulkami "che" i innych lewackich zbrodniarzy.

jackalski

2012-11-14, 11:23
Ty to tak serio, czy jaja sobie robisz?

Ja rozumiem portal ma elementy humorystyczne, ale to jakieś suche.

Mieszasz pojęcia i gesty, to że ktoś ma podniesioną rękę niekoniecznie znaczy, że wykonuje 'salut rzymski', ale jak hajluje to raczej pięciu piw nie zamawia... Gest składa się z kilku ruchów. Liczy się nie tylko fakt użycia prawej górnej kończyny, ale też: kolejność ruchów, ułożenie ręki, nawet szybkość. Salut posiada elementy symboliki. Nawet prosty uścisk dłoni można wykonać na wiele sposobów, w zależności od sposobu podania ręki, ugięcia nadgarstka, skierowania dłoni, ułożenia palców, mocy uścisku na początku, w środku i końcu, tego jak rękę się 'zabiera'.

I nikt mi nie wmówi, że gówno jest czekoladą....

Rozprawmy się z Twoimi przykładami:
- dzieci na zdjęciu wykonuja 'salut Bellamy'ego', podobny, ale trochę inny, i nie wywodzący się z salutu rzymskiego. Został zresztą zniesiony właśnie dlatego, że przypominał nazistowski gest.
- zdjęcie papieża to jest stopklatka z jego bodajże ostatniej wizyty w Polsce, machał sobie ręką góra - dół pozdrawiając ludzi
- pani z podniesioną ręką nie wykonuje salutu rzymskiego
- Geremek (chyba?) ma zgiętą rękę, to jest zdjęcie z sali plenarnej parlamentu UE [sądząc po tle], więc chyba to głosowanie jakieś [duh!]
- zdjęcie Busha było szeroko komentowane... pochodzi z kampanii prezydenckiej, na sali [gdzieśtam] wypatrzył kogoś i wskazał w tamtym kierunku, oczywiście media miały polewkę
- ad gimbaza: A gdzie tu salut rzymski? Jeden z kolesi wykonuje pół-salut skautowski [zuchowski], drugi 'nasz' wojskowy, trzeci wojskowy ogólnie przyjęty [albo czyta w myślach...]
- Kwachu macha do kogoś w tłumie
- Tusk podnosi rękę
- A harcerze... cholera wie.. nie wiem skąd to zdjęcie pochodzi

Ale przejdźmy do meritum.
Jak dla mnie swastyki w Azji, albo 'hajlowanie' przez aborygenów to lokalny koloryt.
Jednakże, jeśli ktoś wykonuje taki gest w Polsce, to nie zasmuci mnie specjalnie, jeśli ktoś mu tę rękę złamie. Bo to oznacza, że pluje na grób milionów osób, które zabił niemiecki terror, maszerujący pod pretensjonalnymi przesłankami, odwołujący się do spuścizny, której częścią nie był.

Przed wojną gest ten był faktycznie używany przez różne środowiska. Tak samo jak swastyka byla wykorzystywana przez Podhalańczyków. Ale chyba nikt przy zdrowych zmysłach nie będzie malował swastyk, upierając się, że to z sympatii dla górali? Podstawowa przyzwoitość nakazywałaby poczekać by chociażby umarły osoby, które jeszcze pamiętają jak Ci którzy witali się tym gestem mordowali ich najbliższych...


Zgodnie z apologetyką:
- przedstawiony Pan jest napewno pracownikiem korporacji, o czym świadczy stonowana koszula, i gustowny krawat. A na fladze przedstawiona jest kula ziemska z rownikiem i rownoleżnikiem zerowym. Na ramieniu ma znak nawiązujący do znaków drogowych, pokazujący rozwidlenie dróg co ma pokazywać otwartość na różne drogi. Ot Alterglobalista. A kto tego nie widzi to pedał, lewak i odmieniec.

masabitumiczna

2012-11-14, 13:17
@ jackalski - a ten z tyłu łysy w skórze, to po chemioterapii jest... ;)

kszysztoff

2012-11-14, 14:20
Gdyby Hitler zabijał odpowiednie osoby, to bym go sławił.

Lotharius

2012-11-14, 14:22
Widze, że nawet znaleźli się eksperci od starożytnych pozdrowień ;)

masabitumiczna

2012-11-14, 18:18
@Lotharius - to tacy rzymscy rekonstruktorzy tylko zapomnieli o strojach i wieńcach oliwnych

Psilocke

2012-11-14, 18:30
Nie po to mój dziad krew swoją i flaki rozlewał po całej Europie, żebym teraz miał uznać to za "jakże wspaniały starożytny symbol".
Wiem na ten temat zapewne więcej od Ciebie a i tak każdemu sk***ysynowi tak wymach*jącemu łapskiem przyk***ię w mordę jak zrobi to przy mnie.

bloodwar

2012-11-14, 20:29
k***a mać, wychodzi na to że mój pradziadek był strasznym sk***ysynem - całe życie rodzice wmawiali mi, że mordował złych Niemców-nazistów, którzy pod znakiem swastyki siali postrach i zniszczenie w całej Europie, by wywalczyć wolną Polskę i że był patriotą, a wychodzi na to że był zwykłym ch*jem ktory wybijał niewinnych, pokojowo nastawionych Hinduso-Rzymiano-Górali! Dobrze że mamy internet, człowiek uczy się PRAWDZIWEJ historii swojego kraju i najbliższej rodziny ;-)

Hauer88

2012-11-21, 21:36
Filmik o pozdrowieniu narodowym, z miłym dla ucha podkładem muzycznym ;-)

Tak, tak :hitler: