18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Rząd Cypru na rozkaz UE zabiera pieniądze z prywatnych kont

cerastes • 2013-03-16, 19:26
Cypryjski rząd podpisał z Unią porozumienie dotyczące ratowania finansów tego wyspiarskiego kraju. Kluczowym elementem układu jest pobranie z bankowych depozytów Cypryjczyków jednorazowej opłaty. W przypadku depozytów do 100 tys. euro jest to 6,75 proc., a powyżej 100 tys. euro - 9,9 proc.

Na wieść o tym zadziwiającym rozwiązaniu mieszkańcy Cypru rzucili się do bankomatów ratować swoje pieniądze. W urządzeniach szybko jednak zabrakło pieniędzy. Okazało się też, że jest już za późno na reakcję.

Cypryjskie władze wytłumaczyły, że opróżnianie kont nie ma sensu, gdyż wkład prywatnych ciułaczy w ratowanie Cypru został już na wszystkich kontach zamrożony, a elektroniczne transfery pieniędzy - zablokowane do wtorku (poniedziałek jest na Cyprze świętem) – relacjonuje rp.pl.

Akcja rządu została więc, jak się okazuje, bardzo dokładnie przygotowana. Tymczasem Cypryjczycy są w szoku. Przez cały ostatni czas zapewniano ich bowiem, że ratowanie budżetu nie odbędzie się kosztem oszczędności obywateli.

Cypr od dłuższego czasu starał się o pomoc UE. Finanse publiczne tego państwa są bowiem na granicy załamania. W sobotę nad ranem wyspa otrzymała pakiet ratunkowy w wysokości 10 mld euro. Z kont Cypryjczyków rząd zamierza zaś wydobyć 5,8 mld euro.

http://www.hotmoney.pl/Oproznili-bankomaty-Bo-rzad-zabiera-a29818


ps. pod kątem tej informacji oglądnąłem dziś 3 dzienniki na różnych kanałach w publicznej TV i nigdzie nie było o tym słowa!!!


Jeżeli macie jakiekolwiek depozyty w bankach, to się pospieszcie z ich likwidacją :)




bravoteampolska

2013-03-16, 22:23
skalek788 napisał/a:

Nigdy nie będę trzymał oszczędności w banku bo bardziej prawdopodobne że okradnie mnie rząd niż jakiś złodziej...


Hahha w obecnych czasach musi mieć konto , jest to od ciebie wymagane , żydowski moloch musi obracać twoim dorobkiem .'
Jak znajdziesz pracę to wymagają od ciebie konto i twoja pensja laduje na koncie .
Także zanim zdążysz tą kase wybrać , to złodzieje już ci na niej siądą tak jak to zrobili na cyprze .

las84500

2013-03-16, 22:30
W Grecji nie odwalili tego numeru bo tam zwyczajnie obywatele pouciekali z banków. Kwitnie handel wymienny i szara strefa po za zasięgiem ichniego fiskusa bo obywatele po rozróbach rządu połapali się co się może święcić. A co do obowiązkowego posiadania to gówno prawda. W Polsce nie trzeba mieć rachunku bankowego nawet jak się ma własną działalność o czym wielu nie wie. A pracodawca też nas nie może zmusić do otwarcia rachunku.

astmuus

2013-03-16, 22:40
Z tej okazji mam dla was piosenkę ; ).


Spikeel

2013-03-16, 22:41
Mam pomysł :D

Zróbmy jedną wielką akcję, mianowicie w ustalony dzień wypłaćmy wszystkie pieniądze z banku jakie mamy, wszyscy tj. około 30mln Polaków (może mniej bo dzieci nie mają kont.) Ciekawe co by się stało bo jak wiadomo banki nie posiadają juz naszych pieniędzy bo poszły w "sztuczne kredyty".

Polecam,
Adam Małysz!

ogwroc

2013-03-16, 22:44
@truskawkowabuba
Możesz mieć oczywiście racje, ludzka głupota jest nieograniczona. Żyjemy w świecie zdominowanym przez ignorantów, dlatego nawet łopatologiczna medialna manipulacja odnosi tak zdumiewające sukcesy. Jednocześnie nadzieja umiera ostatnia. Nie zapominajmy, każda władza unika tak otwartego rabunku mienia obywateli, że obywatele w końcu się połapią jak ich się oszukuje. Jak mówiłem konsekwencji nie da się przewidzieć, w najbliższym tygodniu wszystko się wyjaśni.

EdmundKemper

2013-03-16, 22:46
Dopóki żyje Nigel Farage wierzę jeszcze w ludzi. Może On sam rozpiździ ten burdel komunistyczny zwany Unią Europejską i stanie się jakiś cud. A może tak wykopmy Polskę i przenieśmy siłami 40 mln ludzi Nasz kraj gdzieś do Ameryki Południowej?

itaczeq

2013-03-16, 22:46
Spikeel tych z lokat nie powyplacaja bo nie moga ? a zapewne spory % pieniazkow to pieniazki zamrozone

grsowy

2013-03-16, 22:48
Cypr chciał dostać pomoc w okolicy 17 mld euro czyli jakieś 22 mld dolarów.
PKB Cypru za rok 2011 to 24-25 mld dolarów (na podstawie danych z Wiki)

Tymczasem PKB Polski to między 515 a 530 mld USD.
Wykupienie zadłużenia Cypru wymagało wkładu blisko całości jego PKB. Nie jestem ekonomistą, ale idąc tym tropem zastrzyk finansowy, żeby ratować Polskę przed bankructwem (co nie byłoby takie złe -> patrz Islandia) byłby niebotycznie większy i strzelam, ze Unia żądałaby dużo większego wkładu społeczeństwa - strzelam 20-30 procent oszczędności. Do tego pewnie dodatkowa roczna składka na obsługę zadłużenia około 200-300 euro na osobę przez 5 do 10 lat. Wzrost stopy procentowej o ok 5%.

Ja dalej twierdzę, że najlepszym rozwiązaniem jest wyjść na ulicę, obalić (nie)rząd, zwolnić 3/4 administracji i zastąpić ich tabletami, (w mojej ocenie dużo bardziej pomocne niż pani Jadzia w okienku)
Jako rząd wykupić kilkanaście najlepiej prosperujących spółek na giełdzie, wywalić trochę zaoszczędzonych miliardów na rozwój jakiejś technologii i czerpać z zysków z eksportu bezpośrednio do budżetu a nie pozwalać, żeby te pieniądze trafiały na konta w rajach podatkowych ( bo tak robi prawie każdy miliarder na świecie) i większość korporacji.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Lista_pa%C5%84stw_%C5%9Bwiata_wed%C5%82ug_PKB_nominalnego

truskawkowabuba

2013-03-16, 22:49
ogwroc napisał/a:

@truskawkowabuba
Możesz mieć oczywiście racje, ludzka głupota jest nieograniczona. Żyjemy w świecie zdominowanym przez ignorantów, dlatego nawet łopatologiczna medialna manipulacja odnosi tak zdumiewające sukcesy. Jednocześnie nadzieja umiera ostatnia. Nie zapominajmy, każda władza unika tak otwartego rabunku mienia obywateli, że obywatele w końcu się połapią jak ich się oszukuje. Jak mówiłem konsekwencji nie da się przewidzieć, w najbliższym tygodniu wszystko się wyjaśni.



mam nadzieję, że coś się zmieni w Europie jeszcze za mojego życia, bo jak widzę tempo przemian w ostatnich latach to mnie krew zalewa. strach rodzić dzieci i wychowywać je w tym syfie.

EdmundKemper napisał/a:

A może tak wykopmy Polskę i przenieśmy siłami 40 mln ludzi Nasz kraj gdzieś do Ameryki Południowej?



mam nadzieję, że żartujesz :roll: . przecież to z tymi terenami wiąże się nasza kultura, historia i dziedzictwo, a nie z jakimś buszem w Południowej Ameryce.

tomix_x

2013-03-16, 23:41
Może i się nie znam na gospodarce - ale czy przypadkiem u nas to samo się już nie stało?
Tylko w bardziej przeźroczysty sposób - podwyższając VAT?

las84500

2013-03-16, 23:55
tomix_x napisał/a:

Może i się nie znam na gospodarce - ale czy przypadkiem u nas to samo się już nie stało?
Tylko w bardziej przeźroczysty sposób - podwyższając VAT?



Nawet lepiej. Donaldoe Tusşescu podnosząc VAT dawał nam wtedy łaskawie wybór. Albo to, albo podniesienie wieku emerytalnego do 67 lat...

anonymousm

2013-03-17, 00:34
Na podstawie fałszywej wiadomości taki wrzask podnoszą i Bongmama robią ekspertem od gospodarki i polityki międzynarodowej, koleżkę, który dorabia 300 zł do kieszonkowego zabawiając hołotę z sadistica...
Dobrze, że jesteście zbyt głupi, żeby trafić do lokalu wyborczego, wolacy.

Horned

2013-03-17, 00:49
Mojemu Ojcu, gdy ten był 30 lat temu na delegacji pewien Niemiec powiedział: "Może i przegraliśmy dwie wojny światowe, ale tą trzecią ekonomiczną wojnę wygramy". Czas pokazuje że te słowa mają pokrycie.

Adder

2013-03-17, 08:51
Czuje, że trzeba będzie szybko zabierać pieniądze z banków bo i u nas wymyślą taki sposób na jeszcze trochę kasy....

EdmundKemper

2013-03-17, 11:14
truskawkowabuba napisał/a:

mam nadzieję, że żartujesz . przecież to z tymi terenami wiąże się nasza kultura, historia i dziedzictwo, a nie z jakimś buszem w Południowej Ameryce.



Nie wiem czy żartuję czy nie. To był głos desperacji. Czy w perspektywie nie istnienia kraju kultura, historia i dziedzictwo są tak ważne? Czy można je na czas uspokojenia sytuacji(możliwej,przypuszczalnej) w kraju odsunąć na drugi plan?