18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Rząd Cypru na rozkaz UE zabiera pieniądze z prywatnych kont

cerastes • 2013-03-16, 19:26
Cypryjski rząd podpisał z Unią porozumienie dotyczące ratowania finansów tego wyspiarskiego kraju. Kluczowym elementem układu jest pobranie z bankowych depozytów Cypryjczyków jednorazowej opłaty. W przypadku depozytów do 100 tys. euro jest to 6,75 proc., a powyżej 100 tys. euro - 9,9 proc.

Na wieść o tym zadziwiającym rozwiązaniu mieszkańcy Cypru rzucili się do bankomatów ratować swoje pieniądze. W urządzeniach szybko jednak zabrakło pieniędzy. Okazało się też, że jest już za późno na reakcję.

Cypryjskie władze wytłumaczyły, że opróżnianie kont nie ma sensu, gdyż wkład prywatnych ciułaczy w ratowanie Cypru został już na wszystkich kontach zamrożony, a elektroniczne transfery pieniędzy - zablokowane do wtorku (poniedziałek jest na Cyprze świętem) – relacjonuje rp.pl.

Akcja rządu została więc, jak się okazuje, bardzo dokładnie przygotowana. Tymczasem Cypryjczycy są w szoku. Przez cały ostatni czas zapewniano ich bowiem, że ratowanie budżetu nie odbędzie się kosztem oszczędności obywateli.

Cypr od dłuższego czasu starał się o pomoc UE. Finanse publiczne tego państwa są bowiem na granicy załamania. W sobotę nad ranem wyspa otrzymała pakiet ratunkowy w wysokości 10 mld euro. Z kont Cypryjczyków rząd zamierza zaś wydobyć 5,8 mld euro.

http://www.hotmoney.pl/Oproznili-bankomaty-Bo-rzad-zabiera-a29818


ps. pod kątem tej informacji oglądnąłem dziś 3 dzienniki na różnych kanałach w publicznej TV i nigdzie nie było o tym słowa!!!


Jeżeli macie jakiekolwiek depozyty w bankach, to się pospieszcie z ich likwidacją :)




majster0000

2013-03-16, 21:41
Jak patrze na takie wiadomości to teorie spiskowe o Illuminati wydaja sie być coraz prawdziwsze...

QML

2013-03-16, 21:47
Pater patriae,
Łoo Panie!
Ten, jak to określiłeś, "leming" uważa, że:
1) ponad połowa kibiców na stadionach to kibole, którzy nie przyszli celebrować piłkarskiego święta, tylko napie**alać się po łbach czym popadnie. Dodatkowo ciekawostka - handlują narkotykami na stadionie na potęgę.
2) Polacy to tylko umieją narzekać, a dla przykładu benzyna jest u nas jedną z najtańszych w Europie.
3) Dołączenie do UE to jedna z najlepszych decyzji ostatnich lat. Mamy pieniądze na drogi, dotacje dla rolników.
4) Korupcja? Jaka korupcja? Teraz każdy się boi dać w łapę.
5) Donald Tusk jest dobrym premierem. Z gówna to i artysta nie wyrzeźbi.
Przykładów mógłbym mnożyć. Tylko jak takiemu wytłumaczyć, że media kreują nagonkę na kibiców od zawsze; benzyna, owszem najtańsza, ale Anglik może kupić jej znacznie więcej; widzimy nowe drogi, ale nie widzimy dziury budżetowej jaka przez to powstała (unia dołoży do budowy drogi, ale gmina musi dysponować grubą kasą, której nomen omen nie ma i bierze kredyt); korupcja w Polsce była i jest, a o Tusku to szkoda nawet strzępić języka.

thoruus

2013-03-16, 21:51
@truskawkowabuba: uzbrojona w wiedzę uderzysz w mur "demokratyczny" dzięki któremu od ćwierćwiecza mamy te same mordy w telewizji. Nieważne kto głosuje, ważne kto liczy głosy a ładniej: jeśli wybory mogłyby coś zmienić to byłyby zakazane. I tak, też wciąż chodzę na wybory tylko frustracja coraz większa.

białywęgorz

2013-03-16, 21:52
EuroKomuna, a dzieci myślą że to od nich są te autostrady. Haha. No gdzieś wydali te składki ubezpieczeniowe, podatki, mandaty i w ch*j korupcyjnej kasy...

Achajos

2013-03-16, 21:54
Manillajay napisał/a:

I w takich przypadkach popieram J. Kaczyńskiego - nie ma konta, nie ma skąd kasy zaj***ć. Kasuję konto i wkładam kasę w skarpetę. Pewniejsze inwestycja w przyszłość. k***a, źle się dzieję.



Niestety, my friend, tezauryzacja jest jedną z przyczyn inflacji. Gdyby każdy tak pomyślał, to co by z tego wyszło :idzwch*j:

truskawkowabuba

2013-03-16, 21:55
QML, trza go nawrócić :shock: . może go zapoznasz z jakimiś artykułami albo materiałami filmowymi? nawracając lemingi jest się utylitarnym i buduje się świadomość w społeczeństwie.

tak zbaczając z tematu, ta "rewolucja" 20 marca ma serio się rozpocząć? bo ja myślę, że to nie tędy droga :-/ . trzeba zrobić tak jak w epoce oświecenia- najpierw zbudować świadomość potrzeby zmian i reform, a dopiero później zrobić coś "grubszego".

serce mi się kraje jak patrze co to się dzieje w tej Europie... :( .

thoruus napisał/a:

@truskawkowabuba: uzbrojona w wiedzę uderzysz w mur "demokratyczny" dzięki któremu od ćwierćwiecza mamy te same mordy w telewizji. Nieważne kto głosuje, ważne kto liczy głosy a ładniej: jeśli wybory mogłyby coś zmienić to byłyby zakazane. I tak, też wciąż chodzę na wybory tylko frustracja coraz większa.



brzmi przerażająco. więc Polska to kraj niby-demokratyczny, a obalanie rządu nigdy nie odbędzie się przy urnach?

motoguru

2013-03-16, 22:01
Achajos, Widzę, że jeden z niewielu, który ma pojęcie o temacie :) Serdecznie pozdrawiam.

Kontynuując temat, należy podkreślić, że im większy obrót pieniądza czy wartości materialnych, włączając w to nawet duże koszty, prowadzi do ogólnego bogactwa ludzi czy gospodarki. Im bogatszy kraj, tym obrót jest większy. Najgorzej działają duże oszczędności, które są wyłączone z obiegu. Gospodarka liczy, że je ma, ale nie pracują one dla nikogo, dodatkowo, mimo, że wiemy, że one są wyłączone z obiegu, nie możemy ich od górnie dołożyć, ponieważ bilans "księgowy" nie będzie się zgadzał, co może zachwiać gospodarką. Z drugiej strony często najbogatsi regularnie powiększają swoje majątki, co prowadzi do coraz mniejszego pieniądza w obrocie, a to z kolei uszczupla gospodarkę z obrotu, zmniejszając jej siłę.

Lembas

2013-03-16, 22:03
Dobrze że jestem nietrzeźwy, łatwiej zaakceptować takie wiadomości...

QML

2013-03-16, 22:05
truskawkowabuba,
Nawrócić? Pokazałem mu kilka artykułów na tym forum. Skwitował je porównaniem naszej społeczności, do tej stojącej pod krzyżem, z hasłami Jarosław Polskę Zbaw! Wg niego wszędzie węszymy spisek. Na szczęście nie wszyscy ludzie w Polsce tak myślą co pokazuje frekwencja na ostatnich wyborach parlamentarnych.
48.92% - co to k***A za wybory?? W demokratycznym państwie decyduje większość. Tym razem większość nie głosowała, czyli większość nie widzi TUSKA i jego grajdoła u władzy. JAKIM k***A PRAWEM TEN BANDYTA RZĄDZI POLSKĄ?

szarri

2013-03-16, 22:06
W cypryjskich bankach jak ktoś to już słusznie zauważył leży głównie rosyjski hajs. Mój stosunek do Rosjan jest taki, jak do rodzeństwa - w głębi duszy kocham, ale lubię ponabijać się i ponarzekać - nie wiem więc, czy bardziej współczuć, czy śmiać się z sytuacji. Jednak jeśli pomyślę, że mogłoby to spotkać nawet moje 12,83 na koncie, to robi mi się słabo (bo nikt nie podał minimalnej kwoty oszczędności, więc sądzę, że zabierają wszystkim).

truskawkowabuba

2013-03-16, 22:13
QML, no tak, typowy, pie**olony leming, który myśli, że tylko dwie partie są w Polsce... no cóż, dla niego chyba nie ma już ratunku :-/ .

ogwroc

2013-03-16, 22:13
Paradoksalnie to bardzo dobra wiadomość. Unia nawet nie zdaje sobie sprawy z konsekwencji tego działania. Przecież nie są wstanie zablokować tej informacji, w końcu wyjdzie na jaw w całej Europie. Jak myślicie co byście zrobili na miejscu Greków, Portugalczyków, Hiszpanów po takiej informacji? Jak byście spojrzeli na swój bank i bezpieczeństwo swych oszczędności? Nie da się dokładnie przewidzieć konsekwencji tego rabunku, ale sądzę, że to rozj***e Unie w p*zdu, jak żadna inna informacja. To może oznaczać upadek systemu bankowego w wielu krajach jak i w całej Uni.

truskawkowabuba

2013-03-16, 22:16
ogwroc, ch*ja warte. owszem, byłoby niesamowicie, gdyby w Europie wybuchła prawdziwa rozp***ucha, ale jak już ktoś wcześniej zauważył, o tej informacji nie dowiesz się w powszechnej telewizji, a większości się nie chce szukać informacji poza nią. a nawet gdyby się dowiedzieli to i tak będą mieć wyj***ne i powiedzą "u nas to nie przejdzie, nie musimy wypłacać pieniędzy". uświadomiona mniejszość nic nie zrobi, bo jest jej po prostu za mało.

Persil1

2013-03-16, 22:17
@QML Uwierz mi, ten Twój kolega i tak jest w miarę ogarnięty jak na leminga.

Ja znam takich co uważają, że sowieci uratowali Polskę, Kiszczak to mąż stanu, Niesiołowski to kulturalny człowiek. Bez kitu co zerknę do Wyborczej to za dzień, dwa oni to samo powtarzają słowo w słowo. Wszystkie te zlepki myślowe typu IPN-UBeckie szambo, Kaczyński dzieli Polaków, wszystkie kurewsko żałosne dowc**y o "Smoleńsku", no i najczęstsze, że nie warto się grzebać w historii trzeba żyć przyszłością. Wszystko to przeczytają i powtarzają jako swoje. Żałuję, że sobie tego nie zapisuję, niektóre cytaty zrobiłyby wrażenie na najbardziej zakutych lewackich łbach na sadolu.

Lembas

2013-03-16, 22:20
Btw. niech ktoś mądry się wypowie, dlaczego taką operację przeprowadzono tylko na Cyprze, a nie np. w Grecji, na której ratowanie wszystkie państwa UE robiły zrzutę nie tak dawno temu (w tym Polska)?