18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Rugby

.malarz. • 2012-10-21, 22:10
Sport dla sadoli. Chyba że wymiękacie. ;-)

qubek90

2012-10-22, 09:55
Jak to jest możliwe, że ktoś chce porównywać faule w piłce nożnej do ataków w rugby/footbollu amerykańskim? Są jasne zasady, jakich wejść nie można robić piłce i tyle. Oczywiście są tacy zawodnicy, którzy wykorzystają interpretacje sędziego.
Jakoś nikt nie zauważył, że w rugby ataki ( całą masą ciała ) są na korpus, a nie w kończynę.
Przy takim pędzie (czyli masa ciała * prędkość ) zawodnika to jest wielka różnica, gdzie trafi.
Niech koleś waży 80kg i biegnie 25km/h daje to 2000, a ja stoję w miejscu. Wolałbym wtedy dostać w korpus ( większa powierzchnia do pochłonięcia energii ), a nie w piszczel.
Od wielu lat gram w nogę, więc wiem jak to boli (obyło się bez złamania).

enjoy ;-)



Ly...........er

2012-10-22, 09:59
to jest sport z klasą i tradycją ale oczywiscie w Polsce gra sie w pilkie nożną
to powinien być polski sport narodowy,nic tylko zapie**alac na boiska

sedroo

2012-10-22, 10:40
@qubek90

ale w pilce noznej zawodnik po samym podcięciu już zwija sie z bólu jakby ucieli mu noge... pie**olone symulanty

lapps

2012-10-22, 10:54
dekar napisał/a:

uderzenie w futbolu amerykańskim jest 4 razy mocniejsze, mimo że są ochraniacze tak naprawde nic nie dają.



taa? a z jakiej racji sa 4 razy mocniejsze? w ochraniaczach sie szybciej biega? :facepalm:

@qubek90
po 2 takich wlotach w korpus bys nie mial sily wstac i oddechu zlapac, a co dopiero po kilkudziesieciu takich wlotach w ciagu jednego meczu. i to wszystko bez fauli. a jakos nie zauwazyles, ze w rugby czesto zderzaja sie glowami przy tym ataku na korpus, albo nadziewaja sie glowa na twarde czesci ciala. a najwieksza roznica miedzy pilkarzem a rugbista polega na tym, ze w 90% przypadkow pilkarz lekko podchaczony zaczyna plakac jak ciota, a rugbisci graja do konca meczu mimo peknietych jader czy wstrzasu mozgu, czy innych tego typu kontuzji.

slonzok

2012-10-22, 11:10
jest to sport klasy sredniej i wywodzi sie z wyzszych warstw spoleczentwa Anglii. W krajach takich jak UK, Francja czy Italia, nie uprawiaja tego sportu napakowani kolesie z malym IQ a ludzie o troche innym profilu. Takze, opinia z ktora czasem mozna sie w Polsce spotkac jokby byl to sport dla tepakow, jest nieprawdziwa.

Jeszcze taka zakulisowa ciekawostka. Anglia w 2011 okropnie zagrala na mistrzostwach swiata. Glowna przyczyna bylo to, ze Anglicy imprezowali za dlugo (codziennie). Wszystkie pozostale ekipy mocno pily do 0300, 0400 nad ranem a Anglicy do 0700. Niektorzy nawet szli na mecz pod wplywem. Oczywiscie, kibice bedacy wtedy w Nowej Zelandii, nie mieli zbytnio pretensji o te imprezy, bo taka jest kultura gry w rugby, jedynie mogli miec pretensje o to, ze wynik byl slaby. No ale takiej wersjiw gazetach nie przeczytacie :P :D

xXDoggXx

2012-10-22, 11:36
widzę faza na rugby trwa, to może ja też coś zapodam w tym temacie żeby pokazać jaki ze mnie twardy sk***iel

Zl...........ny

2012-10-22, 11:42
Sport dla sadoli. Jak zwalczą lustrzycę to napewno :D

mdma4871

2012-10-22, 12:02
jedyne co mi tu nie pasuje to muzyka, czemu do cholery jest czarna muzyka do Rugby, rozumiem jesli byla by to koszykowka badz NFL, ale nie do rugby.
pzdr!

petru23

2012-10-22, 12:05
o, i zamiast ustawek kibole przeciwnych drużyn powinni rozegrać sobie mecz rugby. Zgodnei z zasadami i na poważnie. I wtedy wyjdzie, które kozaki największe ;)

Ver0

2012-10-22, 12:58
Uwielbiam sport gdy na czołówkę idą dwie "lokomotywy"

zaora93

2012-10-22, 13:44
Lil jon: Throw it up

.malarz.

2012-10-22, 13:49
Smiglo napisał/a:

Bylbym wdzieczny za tytul kawalka, slyszalem troche temu i tytulu nie kojarze a konkretny.


Ten kawałek to Lil' Jon and the East Side Boyz- Throw It Up

kr...........li

2012-10-22, 13:50
Niektóre zagrania z filmu też są traktowane jako faul w rugby - np. wynoszenie zawodnika przeciwnej drużyny jest zabronione (chyba, że upadasz razem z nim).

Kawałek: Lil Jon - Throw It Up (ściągnijcie sobie SoundHound lub Shazam i się obędzie bez takich pytań) :>

qubek90

2012-10-22, 14:13
sedroo napisał/a:

@qubek90

ale w pilce noznej zawodnik po samym podcięciu już zwija sie z bólu jakby ucieli mu noge... pie**olone symulanty



o tym przecież napisałem, że co niektórzy naciągają sędziego, ale czasami ból jest rzeczywiście nie do zniesienia.

Sarkos

2012-10-22, 14:27
Cytat:

Niektóre zagrania z filmu też są traktowane jako faul w rugby - np. wynoszenie zawodnika przeciwnej drużyny jest zabronione (chyba, że upadasz razem z nim).




Nie gram już trochę, ale przyznam, że nie słyszałem nigdy o takim przepisie. Niejednokrotnie stosowałem wynoszenie podczas gry i nigdy nie zostało odgwizdane przewinienie. Fauli faktycznie kilka jest, krawat się pojawia parę razy (atak na szyję), ale poza strzałem w 0:59 nie dopatrzyłem się niczego co nie zdarza się w zwykłej grze.