18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Rozwiązanie Poloni Wilno

metalhead1 • 2014-04-09, 18:34
Dobra teraz mój w pełni uzasadniony ból dupy. Otóż Polonia Wilno-Polski klub, który coś znaczy. Tworzony przez ćwierć wieku przez pasjonatów. W ostatnich latach zaczął piąć się w górę...

Oświadczenie klubu (skopiowane z kresy.pl)

Cytat:

Klub Sportowy „Polonia” Wilno z goryczą i zatroskaniem informuje o wycofaniu klubowej drużyny piłkarskiej z rozgrywek I ligi mistrzostw Litwy, co jest równoznaczne z jej rozwiązaniem. O tym desperackim kroku zadecydowała niewydolność finansowa. Mimo usilnych starań nie udało się bowiem ani w Macierzy, ani u nas znaleźć sponsora, który posunąłby się dalej niż słowne obietnice.

W tej sytuacji wymowy szczególnej nabierają sukcesy, które w ciągu 24 lat istnienia nasza klubowa jedenastka odniosła: zarówno w rywalizacji w imprezach polonijnych, jak też na Litwie, ambitnie wspinając się po drabinie awansu, uwieńczonego historycznym przebiciem się do I-ligowego grona.
Mimo minorowej nuty, z całego serca dziękujemy wszystkim zawodnikom i trenerom, którzy przez bez mała ćwierć wieku kosztem wielu wyrzeczeń osobistych wykuwali sukcesy drużyny. Na słowa szczerej wdzięczności zasługują też rodacy, wiernie nam kibicujący i próbujący w odezwie na ubiegłoroczny apel klubu poprzez własne datki zaradzić trudnej sytuacji finansowej.
Chcielibyśmy wierzyć, że kiedyś przyjdą lepsze czasy i polski futbol na Litwie się odrodzi.

Stefan Kimso
p. o. prezesa Klubu
Sportowego „Polonia” Wilno



Więc po prostu ch*j mnie strzela, są pieniądze żeby pomagać banderowcom, ale nie ma pieniędzy dla Rodaków? Przecież ten zespół to dla wielu był powód do dumy, do wyrażenia swojego patriotyzmu. Polacy są tam coraz bardziej prześladowani, ale nasz "wspaniały" rząd jak widać woli ssać cycka merkel i innym takim. Ile kosztowały loty polityków na majdan? Ile kosztuje leczenie ukrainców w Polsce? Maść na ból nie pomoże, to jest wręcz absurdalne. Wstyd mi za taki rząd. Żal mi Kresowiaków...

"Polska od nas wymaga, byśmy byli pokoleniem wielkim. My pokoleniem wielkim będziemy. Nie zawiedzie się na nas historia. Rozumiemy nasze obowiązki i mamy wolę obowiązkom tym sprostać. Idziemy, rwiemy się do czynu. Ramiona nam się prężą do pracy, palą się nam głowy i serca. Z wiarą w Boga i Ojczyznę, z wolą dozgonnej Im służby wchodzimy w życie, idziemy objąć wszystkie posterunki. My, synowie odrodzonej Polski, nowe pokolenie!" ...bo jeśli nie, to wolę nie myśleć co zostanie z tego najwspanialszego Kraju. Serce pęka z żalu.

NA piłce się nie znam za bardzo, wszystkie wyrazy z wielkiej/małej litery pisane z premedytacją.

blackluck

2014-04-09, 19:20
Narodowców nie stać wspomóc ten klub ?!
Śmiechłem. Tak to się chwalą komu to oni nei pomagają. Bardzo proszę, proszę wspomóc klub.

Z innej beczki.
Dlaczego się dziwicie, że każdy (w tym przypadku na Litwie) będzie utrudniał istnienie/egzystencję klubu, który jest mniejszości narodowej na obczyźnie ? Zwłąszcza, że ma wyniki i pnie się w górę !
Sami sobie odpowiedźcie.

Podpowiedź:

Gdyby w Szczecinie lub Gdańsku, albo nawet we Wrocławiu, powstałby klub mniejszości niemieckiej to jaka by była wasza reakcja ?! Jak jeszcze by doszedł do ekstraklasy i rżnął nasze kluby ???

Także nie ma się co dziwić.
PS. Nienawidzę hipokrytów.

metalhead1

2014-04-09, 19:26
W zeszłym roku była akcja zbierania pieniędzy i przedłużyła działanie klubu, niestety tak utrzymywać klubu się nie da. Nie obchodzi mnie co by było gdyby. To są Polacy tacy jak my i rząd powinien o nich myśleć tak samo jak o tych w kraju. Czy tylko narodowcy mogą dbać o polską kulturę? Czy trzeba być narodowcem żeby kogoś ta sytuacja ruszyła? "Smiechłać" możesz iść do kumpli z gimnazjum.

skoniakoski

2014-04-09, 21:03
Proszę o dalsze popieranie PO dziękuje do widzenia i ch*j.

Hauer88

2014-04-09, 21:15
Cytat:

Polonia Wilno zbankrutowała . Zostanie wyłącznie sekcja strzelecka i sekcja szkolnej siatkówki t.z nie zostanie nic .

"Podziękowania" wszystkim potencjalnym sponsorom za ich obiecanki.
"Gorące podziękowania" dla pzpn za 10 piłek podarowanych w ciągu 23lat działalności klubu.
Nie można także zapomnieć o "MSZ" !

No , a teraz na serio wielkie dzięki tym którzy przyjeżdżali na nasze mecze i różnymi sposobami nam pomagali :) .


p.s bialo-zielone scierwo otwiera szampan ;)
whitered

Posty: 2
Rejestracja: 12.06.2013, 10:04
Lokalizacja: Wilno


mazin

2014-04-10, 12:59
Ja nienawidzę mądrali, którzy nie odróżniają "tak, że" od "także".
Nie, nie nienawidzę. Po prostu nie szanuję.

gathor

2014-04-10, 14:57
Cytat:

To są Polacy tacy jak my i rząd powinien o nich myśleć tak samo jak o tych w kraju


Więc skoro tak myślisz, to dlaczego nie pomoże nasz rząd Polakow w UK, USA, Niemcach, Danii i ch*j gdzie tam jeszcze wyjechali?
Proste... Tam płacą podatki, więc niech ich tamten rząd utrzymuje. Najlepiej zacznij płacić wszystkim za wszystko, a później stań i płacz, bo dostałeś emeryturę z której nawet na leki Ci nie starczy.

edit. Polakom**

metalhead1

2014-04-10, 23:00
@up Głupcze wspieranie tradycji i inicjatyw osób żyjących na wschodzie jest czymś zupełnie innym niż socjal. Jeśli tego nie rozumiesz to nie mam po co ci odpowiadać. W USA Polacy mają prawa jak każdy inny mieszkaniec owego kraju. Na kresach są prześladowani. Oni muszą codziennie pielęgnować swoją tożsamość. Jestem pewien, że w razie zagrożenia naszej Ojczyzny każdy z nich ochoczo by rzucił się na pomoc. Wielu z nich chciało by wrócić do Polski, niestety brak ustawy repatriacyjnej.
Ostatnio poziom dyskusji na sadolu spada.

Yogii26

2014-04-11, 23:12
Generalnie mam za złe że nawet najbardziej nagłaśniane sytuacje o prześladowaniu Polaków za granicą są albo ignorowane albo traktowane całkowicie po macoszemu przez ministerstwo spraw zagranicznych. Rozumiem że klub mógł upaść, bo to jednak nie jest klub sponsorowany przez budżet państwa ale mimo wszystko mamy ten posrany socjalizm i te tłuste k***y powinny dotrzymywać słowa! Ból dupy autora w moim mniemaniu w 100% uzasadniony.

dnr

2014-04-11, 23:41
Ojojoj, największy problem w kraju, państwo nie dało jałmużny jakiemuś niewydolnemu klubikowi. Jak nikt go nie chciał sponsorować/wspomagać to widocznie był ch*jowy.

vulthoom

2014-04-11, 23:47
Wk***iłem się...

thewhitestar

2014-04-11, 23:52
k***a mać, naprawdę macie problemy...

Jeśli istnienie tego klubu miałoby sens, czytaj: byłoby zainteresowanie to i klub byłby rentowny. Po temacie. A że interesuje się nim tylko sadolowa społeczność użytkowników którzy gardzą piłką, i to całe 'zainteresowanie' ogranicza się do pełnego oburzenia komentarza pod tym artykułem to.. niech ginie.
Wiele zasłużonych polskich klubów umarło i umiera co roku, i nawet ja, zaślepiony psychofan polskiej piłki nie widzę sensu sztucznego pompowania pieniędzy niczyich, czyli między innymi moich ciężko zarobionych z których odprowadzane są podatki ku uciesze hmm.. 'sezonowców' to za dużo... 'komentarzowców'?
Są inne sposoby na patriotyzm aniżeli kopanie piłki. A jak już pisałem, jeśliby istnienie tego klubu miało faktycznie jakikolwiek sens - czytaj: ludzie przychodziliby na stadion, kupowali bilety i kiełbaski a także oglądali mecze w tv to wasze całe pseudopatriotyczne pie**olenie można by sobie wsadzić w dupę, bo klub byłby po prostu rentowny i działający na zdrowych zasadach.

Enzo_Gorlomi

2014-04-11, 23:52
blackluck napisał/a:


Gdyby w Szczecinie lub Gdańsku, albo nawet we Wrocławiu, powstałby klub mniejszości niemieckiej to jaka by była wasza reakcja ?! Jak jeszcze by doszedł do ekstraklasy i rżnął nasze kluby ???


Mielibyśmy pierwszy i jedyny klub na miarę rozgrywek europejskich :-)

muraaas

2014-04-11, 23:56
Dla czego nasz rząd miałby sponsorować zagraniczny klub ?! Polskie kluby mają dotacje z MSiT, pewnie tam też działa to podobnie. A jeśli nie wystarcza to cóż... sponsorzy, a jak ich nie ma to znaczy że klub ma ch*jowy zarząd.

Avalanger

2014-04-12, 00:08
Też się wk***iłem. No żesz sk***ysyny. No to cwe*e cholerne... Sport jest obecnie jedynym quasi nacjonalistycznym sposobem wyrażania swojego 'fanatyzmu' - zamiłowania do własnego kraju. To samo z Pogonią Lwów, jednym z NAJLEPSZYCH polskich klubów, jakie kiedykolwiek powstały, wielokrotny mistrz Polski... który dopiero co się odradza.

blackluck napisał/a:



Gdyby w Szczecinie lub Gdańsku, albo nawet we Wrocławiu, powstałby klub mniejszości niemieckiej to jaka by była wasza reakcja ?! Jak jeszcze by doszedł do ekstraklasy i rżnął nasze kluby ???

Także nie ma się co dziwić.
PS. Nienawidzę hipokrytów.



Ja również. I nim nie jestem. Szczecin? Spoko. Świebodzin? SPOKO k***A. Opole? JAK NAJBARDZIEJ. ALE GDAŃSK był od dziesiątek wieków POLSKI i wara szwabom j***nym od niego!!!! W terenach, które przedwojennie należały do Niemiec.. nie widziałbym problemu. Naprawdę.

Nawet dziś, gdy pojedzie się na wakacje do Kołobrzegu, Koszalina, na zachód kraju, w Sudety - jest MNÓSTWO niemieckich tabliczek na budynkach, niemieckiego języka na ulicach, a więc i samych Niemców. I nikt z tego przypału nie robi.


Także ogarnijcie się, Lwów i Wilno od 400lat były w Polsce. Teraz się ich wypieramy, WSTYD!


===========
Coś czarny dzień dla Kresów :(
Dopiero co dowiedziałem się, że nasz Rodak, który usilnie dbał o tożsamość narodową, odszedł :

http://m.interia.pl/fakty/news,nId,1408747