18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Rozwiązanie Poloni Wilno

metalhead1 • 2014-04-09, 18:34
Dobra teraz mój w pełni uzasadniony ból dupy. Otóż Polonia Wilno-Polski klub, który coś znaczy. Tworzony przez ćwierć wieku przez pasjonatów. W ostatnich latach zaczął piąć się w górę...

Oświadczenie klubu (skopiowane z kresy.pl)

Cytat:

Klub Sportowy „Polonia” Wilno z goryczą i zatroskaniem informuje o wycofaniu klubowej drużyny piłkarskiej z rozgrywek I ligi mistrzostw Litwy, co jest równoznaczne z jej rozwiązaniem. O tym desperackim kroku zadecydowała niewydolność finansowa. Mimo usilnych starań nie udało się bowiem ani w Macierzy, ani u nas znaleźć sponsora, który posunąłby się dalej niż słowne obietnice.

W tej sytuacji wymowy szczególnej nabierają sukcesy, które w ciągu 24 lat istnienia nasza klubowa jedenastka odniosła: zarówno w rywalizacji w imprezach polonijnych, jak też na Litwie, ambitnie wspinając się po drabinie awansu, uwieńczonego historycznym przebiciem się do I-ligowego grona.
Mimo minorowej nuty, z całego serca dziękujemy wszystkim zawodnikom i trenerom, którzy przez bez mała ćwierć wieku kosztem wielu wyrzeczeń osobistych wykuwali sukcesy drużyny. Na słowa szczerej wdzięczności zasługują też rodacy, wiernie nam kibicujący i próbujący w odezwie na ubiegłoroczny apel klubu poprzez własne datki zaradzić trudnej sytuacji finansowej.
Chcielibyśmy wierzyć, że kiedyś przyjdą lepsze czasy i polski futbol na Litwie się odrodzi.

Stefan Kimso
p. o. prezesa Klubu
Sportowego „Polonia” Wilno



Więc po prostu ch*j mnie strzela, są pieniądze żeby pomagać banderowcom, ale nie ma pieniędzy dla Rodaków? Przecież ten zespół to dla wielu był powód do dumy, do wyrażenia swojego patriotyzmu. Polacy są tam coraz bardziej prześladowani, ale nasz "wspaniały" rząd jak widać woli ssać cycka merkel i innym takim. Ile kosztowały loty polityków na majdan? Ile kosztuje leczenie ukrainców w Polsce? Maść na ból nie pomoże, to jest wręcz absurdalne. Wstyd mi za taki rząd. Żal mi Kresowiaków...

"Polska od nas wymaga, byśmy byli pokoleniem wielkim. My pokoleniem wielkim będziemy. Nie zawiedzie się na nas historia. Rozumiemy nasze obowiązki i mamy wolę obowiązkom tym sprostać. Idziemy, rwiemy się do czynu. Ramiona nam się prężą do pracy, palą się nam głowy i serca. Z wiarą w Boga i Ojczyznę, z wolą dozgonnej Im służby wchodzimy w życie, idziemy objąć wszystkie posterunki. My, synowie odrodzonej Polski, nowe pokolenie!" ...bo jeśli nie, to wolę nie myśleć co zostanie z tego najwspanialszego Kraju. Serce pęka z żalu.

NA piłce się nie znam za bardzo, wszystkie wyrazy z wielkiej/małej litery pisane z premedytacją.

ku...........pa

2014-04-12, 00:18
Ale elo - Pogoń Lwów jakoś ma polskich sponsorów (przynajmniej chwalą się na stronie). Więc jak to?

krishna

2014-04-12, 01:25
@Avalanger

Nie tak do końca. W swojej lekko ponad tysiącletniej historii przez 377 lat (za Wikipedią) nie był pod władaniem polskim. Zdecydowana większość mieszkańców Gdańska, aż do drugiej wojny światowej to byli Niemcy, wystarczy popatrzeć na nazwiska wielkich artystów Gdańskich (nie chce mi się ich wymieniać), żeby dojść do podobnego wniosku. Zwiedzałem muzea gdańskie (m.in. Ratusz) i wystarczy uważnie słuchać, że dzięki Niemcom to miasto nie zostało zrównane z ziemią podczas okupacji nazistowskiej (niemieccy eksperci ds. sztuki chowali dzieła po okolicznych wsiach).
Teraz jest polski i to się liczy, ale nie przekłamujmy historii. Całe terytorium Polski to pasma okupacji i złotych czasów. Nawet Kopernik (działający w okolicznym Fromborku) mówił i tworzył po niemiecku.
Nikt się Wilna ani Lwowa nie wypiera (do dziś są tam pomniki wybitnych Polaków) ale cytując 'no co zrobisz? Nic nie zrobisz!'.
Wracając do meritum sprawy. Do wszystkiego trzeba podchodzić z realizmem. Ignorancja prowadzi do szowinizmu, a historia udowodniła nam, jakie to przynosi efekty.
Pozdrawiam.

ps. użytkownik blackluck w pierwszym komentarzu idealnie wyraził moją pierwszą myśl po przeczytaniu tego. A autor stwierdził, że nie zna się na piłce - no cóż, informacja podana przez niego dotyczy de facto futbolu, nie kwestii narodowościowej, więc to jakby strzał w stopę (brany pod uwagę TYLKO kontekst narodowościowy).
Ludzie nie zdają sobie sprawy co robili Polacy na kresach w czasach międzywojnia, gdzie ludność polska stanowiła gdzieniegdzie tylko 30-40% ludności. Wprowadzaliśmy własny kulturkampf, którzy z taką zapalczywością (i chwała za to) zwalczaliśmy zaledwie kilkadziesiąt/kilkanaście lat wcześniej.

ps2. Też nienawidzę hipokrytów ;)

Ra...........py

2014-04-12, 03:08
politycy i ksieza to pedały i zlodzieje

Jendor

2014-04-12, 07:45
A po co w ogóle wspierać sport z państwowej kasy ktoś to wytłumaczy ? Na jaki choj ? Marnotrawstwo pieniędzy i tyle. Niech sobie płacą ci co chcą.to oglądać przykładowo ja np dałbym pieniądze z własnej pensji na jakiś klubik rugby a nie pedałów od piłki nożnej, jedni na kowalczyk inni na coś innego może na narciarzy. I do tego wystarczyło by jedno konto klubu rugby Gdańsk i koniec bez ministerstwa bez ministra i armii urzędników wtedy byłby wyniki wszyscy by zapie**alali bo by wiedzieli że bez wynikow nikt ich nie będzie wspierać .

Same plusy:

Wyj***nie ministerstwa sportu - więcej kasy w państwie
Prywatyzacja stadionow itp - więcej kasy w państwie
Obniżenie podatków- więcej kasy w naszych portfelach

Podobnie bym zrobił z ministerstwem edukacji bo to jest śmiech na sali co 3 lata zmmienia sie matura i program nauczania dziecku nie mmożna kupić uużywanych ksiazek tyoko nowe co ciekawe cqły czas z tych samych wdydawnictw . Ludzie nie rorozumieją jaką kasa jest rozkradana z tych ministerstw jaką patbiologia sie tam dzieje doppiero jak masz ddziecko i się tym zainteresuje to cię oswieci
No i oczywiście jedyne ugrupowanie polityczne które mówi o likwidacji tego to KNP ale co tam lepiej się śmiać z korwina. Bo to jest teraz treendy....

meier

2014-04-12, 08:22
j***ć piłkę nożną i wszystkie śmieszne klubiki razem z ich fanatykami... ch*j mnie strzela jak miasta budują stadiony za publiczne pieniadze zeby półgłówki miały gdzie drzeć ryja a nie ma gdzie np samochodem wyskoczyć żeby się pościgać

siwens84

2014-04-12, 10:44
Co to k***a jest polonia wilno??


metalhead1

2014-04-12, 11:57
Dla wszystkich co się plują, że nie miał sponsorów bo był ch*jowy, powtórzę jeszcze raz.
Klub miał by sponsorów, gdyby nie naciski ze strony Litewskich władz.

Ten klub to więcej niż sport dla kresowiaków jak tępym trzeba być żeby nie rozumieć? To tak jak poczta w Gdańsku znaczyła dużo więcej dla polskich mieszkańców Gdańska. Okazała to 1.09.1939. Wk***iacie mnie, nie znacie historii i się plujecie zanim pomyślicie o tej sytuacji szerzej. Nienawidzę ograniczonych ludzi.