18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Rozbieranie mostu w dobę.

Podpiwek • 2013-12-16, 02:36
Wielka Brytania. Demolowanie mostu nad autostradą i naprawianie drogi w w niecałą dobę.

Pewnie robił to też jakiś polak.

Halman

2013-12-16, 12:10
Wystarczyło na barierze napisać: "Ąraby to świnie" a wśród cyganów puścić famę ze będzie pełno gruzu po eksplozji.

reedock

2013-12-16, 12:17
Mostu...tylko za ch*j rzeki nie widzę.

BamBam667

2013-12-16, 12:19
U nas 5 lat załatwiania papierów, rozbiórka 2 lata, załatwienie papierów na wywóz gruzu (wcześniej nie można byłoby załatwić bo przecież gruzu jeszcze nie było) kolejne 3 lata, wywóz i załatwienie miejsca gdzie można się tego pozbyć około 3-4 miesiące, naprawa drogi, barierek itp. kolejne pół roku (przy czym droga i tak by wyglądała jak po przejeździe dywizji pancernej). No i jeszcze by zwlekali z oddaniem do użytku bo by się kłócili że zdążyli przed czasem i nie oddadzą jeśli nie dostaną więcej kasy. To oczywiście optymistyczny scenariusz bo w połowie tego czasu coś mogłoby się zmienić w planach panów rządzących i mogliby przerwać prace i nigdy nie ukończyć zlecenia. I po 4-5 latach by się okazało że nad pozostałą kupką gruzu bardziej się opłaca wiadukt postawić niż ją wywozić. ;)

trabus

2013-12-16, 12:29
I jeszcze pewnie lamusy zrobiły solidnie i nie będzie trzeba naprawiać przez najbliższe 20 lat? k***a 0 umiejętności biznesowych :D

loth1

2013-12-16, 12:34
eh panie pojade za wikipedią bo nie chce mi sie szukac po bardziej wiarygodnych źródłach

"Most – rodzaj przeprawy w postaci budowli inżynierskiej, której konstrukcja pozwala na pokonanie przeszkody wodnej (rzeki, jeziora, zatoki, morskiej cieśniny itp.)"

widzisz tu jakąś przeszkoda wodną ? no chyba ze fest deszcz ku..rwi

Wiadukt – przeprawa pozwalająca na pokonanie każdej przeszkody typu: dolina, wąwóz, inna droga kołowa, tory kolejowe, z wyłączeniem przeszkód wodnych (do ich pokonania służą mosty, jeśli jednak na dnie wąwozu lub doliny znajduje się rzeka lub potok, to używa się nazwy wiadukt) poprzez przejechanie nad nią.


Nutzz

2013-12-16, 12:39
A w Polsce? W ubiegłym miesiącu rozbierano u mnie kładkę dla pieszych. Zajęło im to okrąglutki tydzień. Ale fakt, robota tylko w nocy od 23 do 5.

dumad

2013-12-16, 12:57
pie**olicie

mi te koparki przypominają gęsi co coś wpie**alają :szczerbaty:

kam332

2013-12-16, 12:57
a mi taki stary kawał się przypomniał to wrzucę.

Fachowcy z Ukrainy przyjechali na gospodarstwo do Irlandii wymalować facetowi dom. Jako że byli z Ukrainy mieli w zwyczaju przed robotą chlapnąć ze dwie sety, ale niestety nie mieli za co.
Sprzedali więc farbę, kupili flaszkę, drugą, trzecią. i w końcu przepili wszystko.
Po jakimś czasie fachowcy widząc że zbliża się właściciel domu, szybko resztką farby wysmarowali koniowi mordę.
Właściciel się pyta:
- dlaczego nic nie jest pomalowane
-bo koń wypił całą farbę!
Właściciel bez zastanowienia wyciąga strzelbę i strzela koniowi w łeb
-dlaczego od razu tak brutalnie? pytają fachowcy ze zdumieniem
- a na co mi taki koń? Ostatnio jak byli tu murarze z Polski to zjadl 10 worków cementu...

DildoVaggins1

2013-12-16, 13:57
Najpierw położyli duramatę, tak jak należy, nic na stalowych gąsienicach nie jeździło po asfalcie. Fajne wozidła, Bell, jeździłem czymś takim

Vmacka

2013-12-16, 14:22
Wiadukt k***a!

Ra...........py

2013-12-16, 14:31
U nas by to trwało 125 lat

cenius

2013-12-16, 14:35
Tyle ciężkiego sprzętu na takim małym placu i pewnie żadnej kolizji.

U nas na budowach stoi jedna koparka na pół hektara i pracuj człowieku.

sizar11

2013-12-17, 02:55
Jakie zdz**ko musieli mieć ci, którzy jechali tą trasą poprzedniego dnia i zaraz po rozbiórce tego wiaduktu.

sesef

2013-12-17, 09:07
Greg80 napisał/a:

Można? Kużwa u nas wjazdy i zjazdy na moście Grtota i Łazienkowskim to już z pół roku rozbierają a stolica w godzinach szczytu stoi.



Jak się raz na pół roku od komputera odchodzi i z domu wychodzi to takie efekty.

18.10.2013 - rozpoczęcie budowy S8 w. Powązkowska - w. Modlińska, 2x3, 4,7 km

Na Trasie Łazienkowskiej Strabag już dawno rozebrał we wrześniu to co miał rozebrać w pierwszym etapie obecnie budują nowe (a roboty ruszyły 28 czerwca).

Przy rozbiorce estakad przy moście Grota wcale nie gorzej tej firmie szło niż na tym filmiku, nawet przepraszali za 3 godzinne opóźnienie w otwarciu ulicy bo im się ciężarówka zepsuła.