18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Rowerzysta kontra pozostali uczestnicy ruchu drogowego

wernetto • 2014-05-27, 20:40
czyli jak niebezpiecznie jest być rowerzystą, niektórzy kierowcy zdają się w ogóle nie zwracać uwagi na tego uczestnika ruchu drogowego.

Koleś ma niezłe szczęście, do czasu :D


marcin1630

2014-05-28, 12:13
k***a, co wy pie**olicie.
Rowerzyści też powinni mieć prawo sie poruszać po drogach czy tego chcecie czy nie.
Ale też uważam, że powinni zdać do tego egzamin ze znajomości ruchu drogowego.
A tak na marginesie, to na tym filmiku zj***nie jest ustawiona ta droga rowerowa, z prawej strony jest sto razy bezpieczniej.

Tco

2014-05-28, 12:48
Kierowcy aut ktorzy uwazaja ze ulice sa tylko ich, to zwykle tepe glupie k***y. Powinno sie im odbierac prawka i wysylac na badania do psychologa. Nie masz ochoty na przestzeganie prawa drogowego ?, to wypie**alaj do afryki, tam jest twoje miejsce. Jadac rowerem czy motorem jestem uczestnikiem ruchu drogowego, mam takie same prawa i obowiazki jak kierowca auta. Ja osobiscie woze dupsko autem, ale kiedy pogoda na to pozwala lubie wyskoczyc na rower.

RadzioC

2014-05-28, 12:50
Rowerzysta to taki sam uczestnik ruchu jak kierowca samochodu moze sobie jechac nawet srodkiem swojego pasa i nikt ni e powinien nawet trąbnąc. to w naszym kraju po drogach poruszają się same półgłówki bez kultury.

Ma...........so

2014-05-28, 13:40
Dnia pewnego, złotowłosa niewiasta drogę raczyła zajechać mi. Rowerem mknąc, drogą z pierwszeństwem przejazdu, wpakowała mi się przed sam rower. Zsiadłszy z mego 2kołowego pojazdu raczyłem spytać lekko uniesionym głosem "kto cie k***a mać jeździć uczył". Dama, z porażającą inteligencją w oczach raczyła odpowiedzieć "panie, toć to pojazd rowerem zwany, którym się przemieszczasz, samochody przecie na drodze pierwszeństwo mają, po drugie jam jest dama, ja pierwszeństwo mam".

Do tej pory myślałem, że ta tępa dzida była tylko wyjątkiem drogowym, pomimo że na rowerze jeżdżę bardzo często i nieraz zdarzały mi się mniej lub bardziej niebezpieczne sytuacje, wszystko w moim przypadku z winy kierowców, wynikające z ich skrajnego debilizmu. Niestety zniszczyliście sadole mój światopogląd. Wszyscy, którzy twierdzicie, że rower to pojazd drugiej kategorii na ulicy po pierwsze, jesteście tępymi p*zdami, które za nic mają ludzie życie. Wielce odważne ćwoki, czerwone ryje za kółkiem w pie**olonych rozlatujących się bmwicach albo golfach... którzy inteligencją mieszczą się w jednej kategorii z blond dzidą.

Ca...........er

2014-05-28, 15:16
Heh, w jednym momencie gościu z lekka przegiął - znak ustąp pierwszeństwa, a ten bez zwalniania... Ale ogólnie to kierowcy myślą, że duży może więcej.
Sam jeżdżę rowerem i samochodem, na rowerze jeżdżę zgodnie z przepisami i pamiętam pewną sytuację:
Jadę sobie główną drogą, wyprzedzają mnie samochody, a na podporządkowanej stoi piękny, wypucowany, zabytkowy już merc. Poczekał, aż samochody przejadą, popatrzył na mnie i przede mnie (skręcałem w lewo, on prosto, w wąską uliczkę) i dawaj przede mnie. Popatrzyłem, uśmiechnąłem się i skręcam jakby nigdy nic. W ostatniej chwili wyhamował. A szkoda, bo jechałem akurat starym składakiem, może ze 100 bym wyrwał za niewzywanie policji...

pi...........in

2014-05-29, 22:26
marcin1630 napisał/a:

A tak na marginesie, to na tym filmiku zj***nie jest ustawiona ta droga rowerowa, z prawej strony jest sto razy bezpieczniej.



Nie wiem czy zwróciłeś uwagę, ale tam jest ruch lewostronny. To tak jakby u nas rowerzysta leciał lewym pasem, gdzie jadą ci, którzy cisną najszybciej.