18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Rowerem bezpiecznie do celu

bisfhcrew • 2014-03-03, 18:19
Ekipa TG postanowiła zadbać o bezpieczeństwo rowerzystów. W tym celu wyprodukowali kilka spotów, które dają do myślenia.






koreapłn

2014-03-03, 20:14
top gear zawsze w dobrej formie

wojniz2

2014-03-03, 22:39
Jeśli się tak dobrze zastanowić, to druga jest w 100% prawdziwa.

~Ludomir

2014-03-04, 00:42
Brakuje spotu "Work harder, get a car."

Psycholciu

2014-03-04, 01:26
Każdy pie**olony rowerzysta w tym kraju, jesli porusza sie po drodze bez kasku, winien dostawac mandat tej samej wysokosi, co kierowca samochodu bez zapietych pasów.

Dr0mg

2014-03-04, 08:11
gorzej z k***ami w samochodach bo nie raz w jakiegoś jebańca przyj***łem bo skręcał bez kierunkowskazu z 30km nie wytracę prędkości jak samochód do tego wyprzedają jebiąc lusterkami po łokciach i jeszcze sie srają że jade ulicą bo po chodniku zakazane jest u mnie tylko jeden odcinek drogi gdzie jest wyznaczony metr dla rowerzystów gdyby było tak po całym mieście nikt by się do nikogo nie srał jak jak będą wk***iać bardziej to zaczne jeździć środkiem i mieć wyj***ne na wszystkich spinaczy BO MOGĘ toczyć się 5km/h po środku i chója mi zrobią
a kask to nie problem problem są ich ceny

bartosznowak997

2014-03-04, 08:25
a tam pie**olisz... wszędzie są idioci... i wśród rowerzystów i wśród kierowców...

an...........96

2014-03-04, 08:32
Dr0mg napisał/a:

gorzej z k***ami w samochodach bo nie raz w jakiegoś jebańca przyj***łem bo skręcał bez kierunkowskazu z 30km nie wytracę prędkości jak samochód do tego wyprzedają jebiąc lusterkami po łokciach i jeszcze sie srają że jade ulicą bo po chodniku zakazane jest u mnie tylko jeden odcinek drogi gdzie jest wyznaczony metr dla rowerzystów gdyby było tak po całym mieście nikt by się do nikogo nie srał jak jak będą wk***iać bardziej to zaczne jeździć środkiem i mieć wyj***ne na wszystkich spinaczy BO MOGĘ toczyć się 5km/h po środku i chója mi zrobią
a kask to nie problem problem są ich ceny



O rany, napisałeś to wszystko na jednym oddechu? :shock:


Interpunkcja, gamonie! :badyl:

driver001

2014-03-04, 09:55
@Dr0mg
GÓWNO MOŻESZ ....
Jak będziesz jechał środkiem to dostaniesz mandat , a mało tego powodujesz zagrożenie na drodze
Rower to nie jest "pojazd" do miasta - dopóki nie wprowadzą obowiązkowego OC na rowery dla bezpieczeństwa swojego i innych trzymaj się jak najbliżej prawej krawędzi jezdni :)

Janóż

2014-03-04, 10:05
już ból dupy spasionych grubasów, którzy nie dają rady przejechać kilometra na rowerze i nie mogą pogodzić się z tym, że w godzinach szczytu, jest to najszybszy środek lokomocji xDDDDD

Sliski

2014-03-04, 10:08
Dobra, który znajdzie drugi spot?

KingOfDarkness

2014-03-04, 10:09
Ból dupy to właśnie zaczynają już mieć rowerzyści bez jakiegokolwiek dystansu do siebie... wiadomo, że reklamy są zrobione dla beki, ale nie, k***a, oni muszą 'bronić' swojej zajebistości rowerowej...

PS. Dr0mg - typowy rowerzysta :) Nie zna nawet przepisów a pcha się na ulicę...

FreeHouse

2014-03-04, 10:29
Obowiązkowe OC i testy z przepisów ruchu drogowego dla rowerzystów to jedyne rozwiązanie, by nie było takich kłótni między rowerzystami a puszkarzami :D

szefu

2014-03-04, 10:50
wiadomo, że spoty dla beki, ale prawdy w nich jest trochę. Jestem rowerzystą oraz kierowcą, zależnie od pogody, trasy itp. Zawsze, czy to na rowerze, czy w samochodzie jeżdżę tak, żeby sobie i innym dobrze się jeździło. Zatem jadąc samochodem ułatwiam jazdę innym, a jadąc rowerem potrafię przyhamować, przepuścić, nie wpie**alać się samochodom pod koła, bo WIEM, że nie zawsze jest się widocznym, że czasem na węższych pasach samochodom jest po prostu ciężko mnie wyprzedzić, co powoduje u kierującego tylko frustrację. Nie jest dla mnie problemem przejście się kilku metrów z rowerem po chodniku. Trasę wybieram tak, żeby przejechać szybko i nie powodować niepotrzebnych spięć na drodze.
Ale nie zawsze się k***a tak da. Zawsze znajdą się j***ne mendy, które najpierw wpie**olą Ci się z chodnika przez maskę, będą toczyć się na swoim pseudo-kolażo-składaku 5 km/h, 1 metr od krawędzi jezdni, po czym przejeżdżają przez skrzyżowanie na czerwonym świetle. Dopada człowieka taka k***ica, że chciałoby się podjechać i wpie**olić takiemu cwe*owi kij w szprychy.. :( ludzie, ja też jeżdżę na rowerze, praktycznie zawsze, jak muszę w mieście gdzieś jechać, DA SIĘ k***A jeżdzić normalnie, trzeba tylko chcieć.

Rysiek__z__Klanu

2014-03-04, 10:54
Polecam dokładnie przeczytać (szczególnie Art. 33. - na końcu, o opiece nad dziećmi do 10 lat):
http://wrower.pl/prawo/kodeks-drogowy-dla-rowerzystow,3176.html

Sam jeżdżę i rowerem (tak, dam radę przejechać 200km jednego dnia) i samochodem - wk***ia mnie jedno. Głupota ludzka:
- rowerzyści zapie**alający 35km/h po chodniku między ludźmi (
- kierowcy nie zwalniający na wąskiej drodze podczas wyprzedzania rowerzysty (byłem wyprzedzany przez dostawczaka jadącego ok 100-120km/h w odległości ok 1m).
- i do tego bzdurnie zaprojektowane ścieżki rowerowe, które co prawda są, ale nie da się z nich korzystać (np.: Katowice, ul. Kościuszki).