18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Rosyjski debilizm w akcji.

Dziku11 • 2015-08-09, 13:52
Robiąc poranną prasówkę, natrafiłem na taki oto artykuł z RMF24.


Cytat:


Prawie 40 ton polskich owoców i warzyw zniszczyły w Moskwie rosyjskie służby fitosanitarne. Rosjanie w bardzo spektakularny sposób realizują rozporządzenie swego prezydenta o niszczeniu żywności, która miała wjechać do ich kraju nielegalnie.

Rosjanie twierdzą, że dostawcy z Białorusi chcieli ominąć ich embargo. Na rynek w Moskwie trafiło blisko 30 ton polskich jabłek i pomidorów oraz niespełna 10 ton marchwi, które miały być trafić do Kazachstanu.

Moskiewski oddział przeprowadził kontrolę mającą na celu wykrycie żywności nielegalnie wwożone j do naszego kraju. Kontrolowaliśmy centrum handlowe Food City. Znaleźliśmy towary pochodzące z Polski - 25 ton pomidorów, 3 tony jabłek i 9 ton marchwi. Te towary były wwiezione do Federacji Rosyjskiej na podstawie fikcyjnego tranzytu. Z Białorusi ta żywność była reeksportowana do Kazachstanu, jednak nie dojechała do miejsca przeznaczenia i towary wyładowano w Moskwie. Warzywa i owoce zniszczyliśmy – mówił przedstawiciel rosyjskich służb fitosanitarnych.

W opakowaniach i workach jabłka, pomidory i marchew wrzucano do wielkich kontenerów na ciężarówkach. Potem zostały wywiezione na stołeczne wysypisko śmieci. Służby wszystko filmowały - widać między innymi jak po potężnych stertach jabłek wymieszanych z pomidorami jeździł ciężki sprzęt.






http://www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-rosjanie-zniszczyli-40-ton-polskiej-zywnosci,nId,1865895

Długo myślałem jak to skomentować i nic nie przychodzi mi do głowy bardziej konstruktywnego, jak to że trzeba być nieprzeciętnym kretynem, aby po pierwsze niszczyć żywność, po drugie niszczyć czyjąś własność, po trzecie uzasadniać to w taki sposób. Ale cóż, Rosja nie nie kraj to stan umysłu, albo jego braku.
Wiem, że to mało sadystyczne, ale mega wk***iające.

lemo1029

2015-08-10, 22:12
Dziwne wasze opinie. Towar szedł kontrabandą. Bez dokumentów itp. Aby towar dopuścić do spożycia trzeba robić badania. Zresztą, jak ktoś ogarnia temat to wie, że każdy towar złapany z kontrabandy jest wcześniej czy później niszczony, czy to żywność czy wydania playboya z lat osiemdziesiątych.
Każdy kraj tak robi.

Dezeus

2015-08-10, 22:33
Tomatine by zrobili sobie pojeby

tranzystor

2015-08-10, 22:34
Radwan94 napisał/a:

Rosyjski debilizm w akcji.



Nie, to odpowiedź na polską politykę zagraniczną, niestety.

Siberian_Meat_Grinder

2015-08-11, 16:13
czyli co - Unia nakłada zakaz wwozu towarów z Rosji - to dobrze. Rosja nakłada zakaz wozu towarów z Unii - aaa to już be, niedobrze - czyli Polska mentalność Kalego w najlepszym wydaniu.

tranzystor

2015-08-11, 20:04
Siberian_Meat_Grinder napisał/a:

czyli co - Unia nakłada zakaz wwozu towarów z Rosji - to dobrze. Rosja nakłada zakaz wozu towarów z Unii - aaa to już be, niedobrze - czyli Polska mentalność Kalego w najlepszym wydaniu.



Tylko, że Unia oficjalnie nakłada sankcje, a po cichu robią interesy z Rosją i zarabiają, bo są patriotami i najważniejsze dla nich jest dobro własnego kraju, który chcą rozwijać gospodarczo. Natomiast nasi krzykacze mają w dupie, że niszczą naszą gospodarkę.